Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Podniesienie doładowania bez programu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

można podnieść doładowanie o 0,3 bara na seryjnych gratach poprzez zamontowanie MBC i nic się nie stanie-sam tak jeździłem sporo czasu, z resztą nie tylko ja-efektem będzie zwiększenie niutonometrów, bo ECU sam zaadaptuje się do zmian:whistling:

Opublikowano
  • Autor

Czyli po prostu wstawiam MBC pomiędzy n75 a WG reguluję go na ciśnienie które mi odpowiada i powinno to działać? Nie będzie ECU w tryb awaryjny wchodził?

Opublikowano

lepiej zrób program, przy 1.0 bara bedzie urywac tyłek

ale masz FWD i pojawia sie problemy z trakcją :decayed:

Opublikowano
Czyli po prostu wstawiam MBC pomiędzy n75 a WG reguluję go na ciśnienie które mi odpowiada i powinno to działać? Nie będzie ECU w tryb awaryjny wchodził?

jak podniesiesz do 0,75 -nic się nie stanie:wink4:

---------- Post dopisany at 07:09 ---------- Poprzedni post napisany at 07:08 ----------

lepiej zrób program, przy 1.0 bara bedzie urywac tyłek

ale masz FWD i pojawia sie problemy z trakcją :decayed:

no ale chłopak pisze, że na razie nie ma funduszy...

Opublikowano

ile kosztuje MBC ????

Opublikowano

jakby pojezdził takim który pompuje powyzej 1 bara to od razu znalazłyby sie fundusze na program :decayed:

ja tez sie kiedys nad tym zastanawiałem, czy w ogóle warto, czy jest sens

ale pojechałem do gościa który robił programy i akurat trafiłem na A4 1.8T

przejechałem sie autem przed programem i po :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

po przejazdzce od razu poleciałem do domu po kase :polew::polew::polew::polew::polew::polew:

---------- Post dopisany at 08:23 ---------- Poprzedni post napisany at 08:22 ----------

aaa i jeszcze zrobił mi małego hardcore na 1.3 bara

auto do dzisiaj jezdzi jak trzeba :decayed:

Opublikowano

Program to program i tu nie ma żadnych wątpliwości że najlepsza opcja ale powiedz mi Dominik jak zwiększysz ilość powietrza w mieszance i nie dołożysz paliwa to jak będziesz jeździć na tym?

Opublikowano
  • Autor

Czyli jeśli wstawię sobie MBC, ustawię na 0.6 bara to będzie mi trzymało turbo ciśnienie 0.6 bara w pełnym zakresie obrotów bez spadków? Bo z tego co się dowiedziałem na ten temat to tak?

Opublikowano

niestety nie

K03 to mała turbina i bedzie Ci trzymac dołądowanie do max 4500 obr/min

tak jak przebiega akurat dla tego silnika maksymalny moment obrotowy

Kolego widze że jesteś zielony w temacie i chcesz nalac z pustego w prózne

ale niestety w tym przypadku sie nie da

jedyne lekarstwo na Twoje "bolączki" to remap

Opublikowano
  • Autor

No ale ja mam k03 ale z większymi wirnikami i rozwierconą stroną zimną pod większy wirnik (hybryda karambola), nie znam się dlatego pytam was o porady :) i tak jak mówię, w najbliższym czasie nie będę mógł sobie pozwolić na wydanie 1500zł na program a jakiegoś gotowca to się raczej nie opłaca.

Opublikowano

to nie kombinuj na półsrodkach

uzbieraj kasy i jedz na program

Opublikowano

Za tysiaka zrobisz program więc nie jest tak źle :wink:

Opublikowano
powiedz mi Dominik jak zwiększysz ilość powietrza w mieszance i nie dołożysz paliwa to jak będziesz jeździć na tym?

będzie, bo ECU sam zaadaptuje dopuszczalne wartości-te dopuszczalne wartości- to 0,30 bara, bo jest tolerancja na ciśnienie atmosferyczne, potencjalne niedomaganie przepływki, czujnika temperatury, et cetera-wszystko, co ma wpływ na ustalanie mieszanki-generalnie ECU ma tolerancję na plus i minus:wink4:

niestety nie

K03 to mała turbina i bedzie Ci trzymac dołądowanie do max 4500 obr/min

Tomek- sam jeździłem na K03 +MBC i trzymał mi po ustawieniu na 0,60 bara do samej góry, spadło do 0,55 bara tuż przy odcince,ustawiony na 0,75 bara w peacku-spadało przy odcince do 0,55 a biorąc pod uwagę, ze On ma większe/rozwiercane, et cetera turbo- będzie mu trzymać cały czas do samej góry :wink:

osobiście sprawdzałem to na GT2560R, MBC ustawiony na 0,80 i trzymał do samej odcinki tyle samo:wink4:

...ale fakt-program, to program, ale jedyną tańszą alternatywą, jest MBC

Opublikowano

Tylko nie wiem czy to dobre dla silnika skoro w max tolerancji by jeździł, w sumie to na pewno coś tam sobie reguluje na podstawie odczytu z sondy ale że aż tyle dałby radę, hm dziwne. Boję się że cały czas byłby jeżdżony na zubożonej mieszance. Ciekaw jestem czy i ile dałoby to coś jeśli chodzi o osiągi, jaki przyrost mocy byłby wtedy?

Opublikowano
jaki przyrost mocy byłby wtedy?

mój AVJ był zrobiony na 181 koni i 265 niuta

c16ad6e0679c204bm.jpg

, na MBC, plus inne "dodatki, nie miałem żadnych problemów, związanych z uboga mieszanką...

Opublikowano

tzn. wcześniej miałeś program a potem regulowałeś manu czy jak?

Opublikowano
tzn. wcześniej miałeś program a potem regulowałeś manu czy jak?
nie miałem programu-wszystko zaczynałem od serii:wink:
Opublikowano
:shock3: to w serii ile miałeś jak tylko po tym MBC miałeś aż 181?
Opublikowano
:shock3: to w serii ile miałeś jak tylko po tym MBC miałeś aż 181?

7d8bca22da8ad32bm.jpg

:wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.