Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja i identyfikacji turbosprężarki


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

jak chcesz to moge miec K03S po regeneracji

po wiele mial bys taka k03S?

moja zaczyna puszczac olej i cos trzeba zrobic,

tyle ze na razie czekam az swagier ogarnie remap w audi,

klepie jedna za druga honde ale do audi nawet jeszcze nie zerknal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Turbosprężarka o numerze 058145703K wg katalogów nie zamienia się na turbosprężarkę 058145703N" - cytat z maila firmy która zajmuje się regeneracją turbosprężarek.

Cholerny ANB, to tych silników nie mają turbosprężarek aby dostać zregenerowaną przed wysłaniem starej do regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

przeciez tam jest wszystko takie samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc ostatecznie wyjaśnić sprawę napisałem e-mail do kilku autoryzowanych serwisów VW/Audi. Spodziewałem się, że odpowiedzi będą ze sobą zgodne, a jednak nie ...

Odpowiedź 1

Pasują turbosprężarki o numerach 058145703K , 058145703J lub 058145703N

Cena: 3470zł + zwrot starej

Odpowiedź 2

Pasują turbosprężarki o numerach 058145703K , 058145703J lub 058145703N przy czym zaznaczyli, że ostania jest najnowsza

Cena: 5887zł

Odpowiedź 3

Cytuję "Na podstawie katalogu oryginalnych części numer turbosprężarki do A4 '99 z silnikiem ANB pasuje tyko część o numerze 058145703N ... (opcjonalnie 058145703NX) - austausch ..."

Cena: 5887,28zł "N" i 3469,47 "NX"

Odpowiedź 4

Cytuję "Taka turbina pasuje tylko do tego silnika , zmieniły się tylko literki na końcu , teraz aktualną literką jest N ..."

Cena: 3642,95 zł + zwrot starej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. podepnę się trochę pod temat. mam w swoim Audi silnik ANB 1,8 T 110kW, turbo ma numer 058145703J. mam pytanie czy może ktoś rozbierał turbosprężarkę, nie wiem jak wyjąć oś turbiny z obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co Ci to ?

oddaj tam gdzie sie z nią odpowiednio obejdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. podepnę się trochę pod temat. mam w swoim Audi silnik ANB 1,8 T 110kW, turbo ma numer 058145703J. mam pytanie czy może ktoś rozbierał turbosprężarkę, nie wiem jak wyjąć oś turbiny z obudowy.

jak ja sam rozbierzesz i złozysz a później włożysz do samochodu to się z nią od razu pożegnaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 z ciekawosci, a po 2 to jesli cos mozna zrobic samemu to czemu polegac na mechanikach? wiele razy mialem sytuacje ze oddawalem samochod z 1 defektem a odbieralem z kilkoma wiecej :/

---------- Post dopisany at 21:29 ---------- Poprzedni post napisany at 21:24 ----------

Witam. podepnę się trochę pod temat. mam w swoim Audi silnik ANB 1,8 T 110kW, turbo ma numer 058145703J. mam pytanie czy może ktoś rozbierał turbosprężarkę, nie wiem jak wyjąć oś turbiny z obudowy.

jak ja sam rozbierzesz i złozysz a później włożysz do samochodu to się z nią od razu pożegnaj.

a to dlaczego?

ogolnie musze oddac ja do regeneracji, ale przed tym chcialem zajrzec do srodka. i tak czy siak dostaje w zamina inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 z ciekawosci, a po 2 to jesli cos mozna zrobic samemu to czemu polegac na mechanikach? wiele razy mialem sytuacje ze oddawalem samochod z 1 defektem a odbieralem z kilkoma wiecej :/

Choćby dlatego że bez specjalistycznego urządzenia do wyważania jej sam nie wyważysz. Wirnik obraca się z prędkością kilku tys obr na minutę a tam róznica w wyważeniu w setnych grama już jest zabójcza dla niego.

---------- Post dopisany at 21:30 ---------- Poprzedni post napisany at 21:30 ----------

jak chcesz naprawiac inne podzespoły prosze bardzo ale tego w domu nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze trzeba to wywazyc, ale jesli zamontowane jest dokladnie tak jak bylo wczesniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze trzeba to wywazyc, ale jesli zamontowane jest dokladnie tak jak bylo wczesniej ?

nie znam się na tym a tylko tyle co czytałem że to loteria i mało prawdopodobne że uda się złożyć i będzie dzialało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Padło mi turbo w aucie i chciałbym je zregenerować. I tu pytanie kieruje do chłopaków z lublina. Gdzie w Lublinie znajdę dobry zakład który wykona taką usługę. I jest druga sprawa, a mianowicie mechanik dał mi myśl, żeby włożyć do mojego auta turbo od 130 KM, podobno pasuje bez żadnych problemów a i cena nie jest zbyt różniąca, a przybędzie trochę koni. Co o tym sądzicie ? Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi i proszę o info odnośnie zakładów regenerujących w Lublinie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Padło mi turbo w aucie i chciałbym je zregenerować. I tu pytanie kieruje do chłopaków z lublina. Gdzie w Lublinie znajdę dobry zakład który wykona taką usługę. I jest druga sprawa, a mianowicie mechanik dał mi myśl, żeby włożyć do mojego auta turbo od 130 KM, podobno pasuje bez żadnych problemów a i cena nie jest zbyt różniąca, a przybędzie trochę koni. Co o tym sądzicie ? Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi i proszę o info odnośnie zakładów regenerujących w Lublinie. Pozdrawiam.

firme podał Ci devastation a mocy nie będzie więcej chyba że program zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat. Jaki jest numer turbo K03 (montowanego w BFB), K03s i K04-015? Moja K03 jest do regeneracji i chciałbym wycewnić sobie opcję zwrot starej K03 - dostaję nową (regenerowaną) K03s lub K04. Dzwoniłem do Ream-Poland ale do takich wycen potrzebują numeru części. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...