Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie jest czujnik temperatury g83


SENATORX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gdzie odnajde czujnik G83? a4 avant 2.0 Benzyna 130 koni 2003 rok

Błąd z komputera:

17698 - coolant Temp sensor (G83) signal too small

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik na wyjściu z chłodnicy. Jeśli go wymieniałeś to sprawdź kostkę i przewody.

Temat trzeba było kontynuować w pierwotnym wątku.

---------- Post dopisany at 10:03 ---------- Poprzedni post napisany at 09:46 ----------

Odnośnie twojego problemu znalazłem coś ciekawego:

17698 - coolant temp sensor at radiator outlet (G83): signal too small

sprawdź czy przekaźniki nie pływają Ci w wodzie, szczególnie 219 który steruje wiatrakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może w którym miejscu dokladnie sie on znajduje i jak wygląda nie moge go zlokalizować ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz osłonę dolną silnika i na wyjściu z chłodnicy (gruby wąż po stronie kierowcy) masz w króćcu czujnik

http://img21.imageshack.us/img21/5648/securedownloadtq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ale jak to to, to to wymieniłem u mnie w tym miejscu był szary chyba 2 lub 4 pinowy. Wiec jak to ten to go wymieniłem a bład może lezeć tam gdzie napisałeś wczesniej ;/

Szukam cały czas czujnika zalaczania wentylaotra chlodnicy, w sklpeie dali mi cos takiego (w 3 sklepach pytalem i zakazdym razem wyciagali mi taki sam) i nie moge go zlokalizować mogli się mylić?

Czujnik temperatury płynu Audi A4 B5 1.8 20V '97 (2394315213) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że to do B5. Prawidłowo dobiorą Ci czujniki w ASO, w sklepie mogą się mylić. Sprawdź skrzynkę z ECU na podszybiu i ten przekaźnik, może to tam jest problem.

Możesz też VAGiem odczytać wartości mierzone przez G83, ale w której dokładnie grupie nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aso mi powiedzieli ze wartosci z g83 biora z dwóhc czujników - zielonym przy głowicy i szarym przy wejsciu werza do chłodnicy, wiec wieczorem zajże do tego przekaznika 219 rzeczywiscie to moze być to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, to może ja się podłączę bo wydaje mi się że będę miał ten sam czujnik do wymiany.

Nie wywala mi żadnego błędu, ale dzisiaj rano jadąc do roboty posadziłem kompa na miejscu pasażera i obserwowałem temp. w grupie 004 i w 3 oknie rosła normalnie do 102-103 (dużo ale podobno tak ma być) ale w czwartym po 15 km w mieście doszła zaledwie do 21 stopni.

Czy te wartości nie powinny być zbliżone? Wskazówka na zegarach oczywiście cały czas trzyma pion.

EDIT. W grupach 001 i 006 takie same wartości.

Dzięki Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...