Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panel kllimy- kodowanie


paulooo

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od dłuzszego czasu walcze z klimatyzacja a mianowicie z jej odpaleniem tzn wymiana węża, chłodnicy, nabicie klimy i wielkie rozczarowanie - klima nie działa. instalacja w pełni sprawna jak sie okazało panel klimy został wymieniony i jest z 97roku a auto z 95r. wyskakuja błedy czujników których w moim roczniku nie było. Ale do rzeczy, nie idzie zmienic kodowania z 04140 na 00040 na inne idzie np 04142 ale na 00040 nie idzie. czy ktos juz spotkał sie z czyms takim? Ewentualnie jezeli ktos ma taki panel z tego rocznika lub z mozliwoscia kodowania na 00040 pisac, kazda sugestie. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kodowania raczej wiele nie pomoże. Musisz szukać panelu do swojego rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są panele, ja wymieniałem w mojej A4 95r. panel jakieś 2 lata temu i znalazłem na giełdzie samochodowej za 100 zł. Kwestia tylko dobrać z odpowiednim numerem panel i musi działać. Inne wersje panelu mogą częściowo nie działać albo robić różne cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego,musisz szukać panelu z numerami zaczynającymi się od 8DO820.Bo numery 8LO nie załączą klimy,reszta będzie działać.Też tak miałem ale znalazłem panel do mojej A4 tutaj na forum i wszystko teraz śmiga aż miło.Życzę powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele z tych linków nie będą działać w roczniku 1995. Musisz szukać sterownika 8D0 820 043H.

Masz taki np tu: PANEL STEROWANIA KLIMATYZACJI AUTOMAT AUDI A4 W-wa (2447216524) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Warto poprosić o dokładne zdjęcie naklejki z numerem i datą produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłącze się pod wątek by wyjaśnić wątpliwości.

Również mam A4, jestto Avant 1.8 ADR z kwietnia 1996 roku. Panel klimy jest włożony z 1998 roku. Tak samo klima nie działa i w dodatku sypie błędami.

Moje błędy to:

1274 Silnik sterujący klapy przepływu powietrza-V71

zablokowany lub brak napięcia - BŁĄD SPORADYCZNY

792 Włącznik ciśnieniowy klimatyzacji-F129

przerwa lub zwarcie do masy

1297 Czujnik temperatury nawiewu na nogi-G192

przerwa lub zwarcie do plusa

1296 Czujnik temperatury środek-G191

przerwa lub zwarcie do plusa

1206 Sygnał zapłonu (obrotów) - brak

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

1582 Sygnał czujnika temperatury cieczy chłodzącej

przerwa lub zwarcie do plusa

Dane klimy:

8L0820043D A4 KLIMAVOLLAUTOMAT_D75

KODOWANIE: 4160

NR DEALERA: 6335

Po skasowaniu wracają natychmiast błędy:

792 Włącznik ciśnieniowy klimatyzacji-F129

przerwa lub zwarcie do masy

1297 Czujnik temperatury nawiewu na nogi-G192

przerwa lub zwarcie do plusa

1296 Czujnik temperatury środek-G191

przerwa lub zwarcie do plusa

Zaś po wyłączeniu i włączeniu silnika wracają wszystkie pozostałe.

Moje kodowanie to w tej chwili 4160 wg mnie powinno być 4140 lub właśnie wspomniane wcześniej 00040.

Czynnik chłodzącego wg mechanika jest wystarczająca ilość, i nie ma wg niego potrzeby uzupełniania.

Sprężarkę mogę uruchomić zwierając jej zielony przewód do plusa akumulatora. Klima wtedy pieknie chłodzi, lecz nie ma mozliwosci regulacji temperatury. W tym momencie działa również wentylator klimy.

Po odłączeniu włącznika ciśnieniowego klimatyzacji (F129) wentylator wyłancza się, wg mnie sugeruje to iż jest ten czujnik sprawny, gdyż ponowne jego podpięcie przywraca prawidłową pracę wentylatora klimy.

Polski Vag umożliwia przeprowadzenie testu poszczególnych elementów systemu chłodzenia, i testy tez wszystkie poszczególne - możliwe do zdiagnozowania - elementy zaliczają pozytywnie.

Na koniec pytanie, czy macie 100% pewność, że jedynie panel 8D0 jest w stanie sterować tą klimą??

Kiedyś na, chyba angielskim forum a4, czytałem że każdy panel, z B5 przedliftowego, można przeprogramować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kolego link z allegro do gościa co ponoć za 70 dyszek programuje ponoć wszystkie panele klimhttp://moto.allegro.pl/naprawa-paneli-klimatyzacji-audi-a4-a6-80-100-i2461615846.htmly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, napisałem do kolesia, zobaczymy co powie.

Upał jak diabli a w aucie z klimą mam piec :) Masakra :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja również chciałem skorzystac z usług goscia na allegro, powiedział mi tak ze ma goscia który potrzebuje panel nowszy taki jak ja mam a on ma stary taki jak ja potrzebuje i za to chciał skasowac 150zł za posredniczenie, ja natomiast kupiłem panel za 100zł i na dodtek mam jeszcze stary który moge sprzedac a u niego miałbym nie dosc ze drozej to jeszcze stary panel musiałbym mu oddac. tak tylko nr 8DO.... odpala klime w strszych audikach, dodam ze te panele jest łatwiej poznac bo tylna obudowa jest biała i przyciski sa nieco inne (wklesłe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro w bardzo rozsądnej cenie (130 zł z przesyłką) panel 8D0 i klima śmiga jak należy.

Dziekuję za PW kolegom z forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...