Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padł licznik po wymianie żarówek podświetlenia


machina

Rekomendowane odpowiedzi

Auto kumpla, 96r AFN. Zachciało się mu wymienić żarówki podświetlenia w zegarach, ale zapomniał odłączyć aku:facepalm: efekt jest taki że nie działa obrotomierz i prędkościomierz - wskazówki drżą.

Podłączyłem vaga i błędów nie ma, na teście wskazówek działają tylko od paliwa i temperatury.

Co mogło się stać? uwalił wsad czy płytę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z zegarami po kupnie samochodu. Generalnie zegary na 99% nie do uratowania, szukaj innych - tym bardziej że drogie nie są (o ile nie mają FISa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem do zmiany żarówek w tym liczniku nie trzeba było zdejmować wskazówek?? Może kolega je źle założył?? Nie sądzę, że po wymianie żarówek licznik by padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jak jak kolega Lukasz_mk2 nie ma pojęcia o wymianie żarówek w liczniku a się publicznie wypowiada i sieje ferment na forum-dzięki takim wpisom i pseudo radom można tylko se bałaganu narobić.Zatem proponuję aby nie zabierać głosu jak się nie ma pojęcia na dany temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary bez fisa, ale z temp oleju i napięciem aku. Wiem tylko tyle że wymieniał żarówkę i nie odłączył aku podczas demontażu zegarów. Efekt jest taki jak opisałem.

Czyli przekaże koledze info o konieczności wymiany zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego brzuzio twój wpis napewno wniósł więcej niż mój.:facepalm: a tak pozatym to nie miałem do czynienia z licznikami do B5, ale myślę, że każda wskazówka może być pomocna jeśli tylko uchroni przed wywaleniem kasy na nowe zegary. Rozbierałem za to swoje zegary (B6), w których po złożeniu też miałem problem ze wskazywaniem prędkości (wskazówka drgała), a powodem tego było właśnie jej złe założenie - po poprawieniu wskazówka działa do dziś.

koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...