-
Wyświetlacz komputera
Firma Aceef-polecam
-
Zbiornik paliwa / pojemność
A ja w poprzedniej A4 B5 Avant zalewałem 73 l !!!Po dobrym odpowietrzeniu!
-
Pilot do centralnego zamka
Da się są gotowe zestawy które się podpina pod oryginalną instalację-ja taką mam, koszt 85 zł w autoryzowanym warsztacie plus ok. 100 zł robota
-
Jaką firmę polecacie do wymiany wyświetlacza FIS?
ja już rok po naprawie w aceef i odpukać wszystko ok.
-
Problem z komunikatem brems licht
Żarówka od stopu do wymiany
-
Zdzierający się nowy pasek rozrządu- co może być przyczyną?
Miałem identyczny problem.Powodem tego był wręcz mikroskopijny (praktycznie nie wyczuwalny w ręku) luz na łożyskowaniu w pompie wtryskowej.Pomogło wymiana łożyska wraz z przetoczeniem miejsca jego łożyskowania.Drugim powodem może być także pęknięte koło pasowe na wale (posiada ono tzw. tłumik drgań, czyli posiada wewnątrz wylaną gumę która niweluje powstałe drgania).
-
Padł licznik po wymianie żarówek podświetlenia
Najgorzej jak jak kolega Lukasz_mk2 nie ma pojęcia o wymianie żarówek w liczniku a się publicznie wypowiada i sieje ferment na forum-dzięki takim wpisom i pseudo radom można tylko se bałaganu narobić.Zatem proponuję aby nie zabierać głosu jak się nie ma pojęcia na dany temat.
-
Gasnący klimatronik
Wyjmij cały panel,rozbierz go i przeczyść styki spirytusem,u mnie jak ręką odjął już czwarty rok spokój.
-
Silniczek tylnej wycieraczki avant 96 rok
Z innego roku o innym symbolu jest odwrotnie podane napięcie-trzeba przełożyć kable w kostce
-
[ALL B5] Wyciek oleju z okolic filtra oleju
Bardzo często puszcza czujnik ciśnienia oleju ten nad filtrem oleju- właśnie jestem po wymianie (koszt czujnika Topran 9 zł )- też myślałem że spod filtra się leje bo tak wyglądało, nawet wymieniłem filtr oleju.rzadziej potrafi też lecieć spod chłodniczki oleju(koszt uszczelki ok.5 zł.)
-
[ALL B5] Zestaw naprawczy rolety bagażnika A4 Avant
Daj namiar gdzie to cudo można kupić,zainteresowanie na pewno będzie bardzo duże.
-
[ALL] Odświeżenie skóry
Osobiście próbowałem tego specyfiku na kierownicy-po prostu rewelacja,efekt oszałamiający a cena bardzo niska.Zobaczę jeszcze na jak długo wystarczy.
-
[B5 AFN] Problem z pompą?
Miałem to samo,a mianowicie pasek się zsuwał z koła na pompie wtryskowej.Po przejechaniu 5 tyś.od wymiany kompletnego rozrządu patrze a z paska zostało dosłownie pół szerokości-szok.Po oględzinach znalazłem usterkę,a mianowicie pęknięte koło na wale.No więc do roboty.wymieniłem kompletny rozrząd plus te koło.Ponownie po przejechaniu 5 tyś.kontrola i ponowny szok-dalej to samo.Wszystko zrzuciłem ponownie i zacząłem mierzyć osiowość,i odkryłem kolejną usterkę a mianowicie luz osiowy na wałku(ułożyskowaniu) w pompie wtryskowej.Więc do roboty.Wyciągnąłem pompe i zawiozłem do regeneracji specjalistom.Przetoczyli korpus i zamontowali nowe łożysko,uszczelnili i ustawili pompę-koszt 400 zł.Wszystko ponownie poskładałem i na razie ok.Tak więc wnioski końcowe usterka nie łatwa do wykrycia,dwa razy wymieniony rozrząd-nie małe koszta,ale na szczęście silnik nie ruszony.Ps.luz wałka w pompie wtryskowej jest prawie nie wyczuwalny w ręku a powoduje tak wielkie uszkodzenia.
-
[B5 AFN] Paląca się kontrolka ABS i migający (!) po wizycie u mechanika
Jesteś w błędzie.Jeżeli za mocno wcisnął czujnik to ma prawo sie wytrzeć i cewka która się w nim znajduje zrobi zwarcie i będzie wywalać błędy.Wiekowość może spowodować także korozje i to samo będzie.
-
[B5 AFN] Paląca się kontrolka ABS i migający (!) po wizycie u mechanika
Niezły krętacz ten mechanik.Przy wymianie przegubu trzeba wyjąć czujnik od ABS.Więc opcja jest taka ,że albo uszkodził czujnik albo go po prostu za słabo wcisnął.Podłącz vag i powie ci który czujnik nie ma sygnału.
brzuzio
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta