Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth - podłączenie elektryczne


mischa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Panowie moze podrzucicie jakaś mysl, ktora rozwieje moj problem :)

Generalnie sprawa wyglada tak:
Pacjent to audi a6 c5 98r (przedlift), wrzucilem rnse oraz bluetooth. Modul pochodzi z audi a3 8P0...z literka C na koncu czyli wersja HIGH.
RNSE podlaczylem wszystko dziala natomiast mam problem z bluetooth, ktory polega na tym ze jezeli załącze postojówki i swiatła mijania to sieje w tel. odbiorcy., niezaleznie czy kluczyk w stacyjce jest ON czy OFF.
Jest jeszcze taka sprawa ze przy otwartych drzwiach kierowcy gdy lampki drzwi oraz oswietlenia nóg swieca nie sieje a jak zamkne drzwi i lampki zgasna po 10-15 sek. sieje...

Mial ktos moze podobny problem? ;)

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8P0862335M czy ta wersja modulu bedzie wyswietlala kontakty na FIS ? 

Edytowane przez FiFi_ino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie  czy ktoś orientuję się co może być przyczyną że przestał działać mikrofon wyświetla taki błąd na vcds bluetooth dołożony mikrofon orginalny i wiązka też wysztko działało do tej pory idealnie sprawdziłem przewód od modemu do mikrofonu jest cały ? 

20180207_230023-1296x2304.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście nie chcę nic darmo jeżeli ktoś pomoże usunąć mi usterkę przelewam na konto na dobrą FLACHE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mayki1 napisał:

Witam Panowie  czy ktoś orientuję się co może być przyczyną że przestał działać mikrofon wyświetla taki błąd na vcds bluetooth dołożony mikrofon orginalny i wiązka też wysztko działało do tej pory idealnie sprawdziłem przewód od modemu do mikrofonu jest cały ? 

z tego co wkleiłeś wynika że obwód pomiędzy modułem BT a mikrofonem w lampce jest przerwany. Więc sprawdź dobrze przewody zarówno w kostce przy BT (mikrofon to PIN 30 i 31) jak i w kostce przy mikrofonie w lampce bo może któryś pin źle zaciśnięty czy coś w tym stylu i jest przerwa. jak to nie pomoże to wyciągnij mikrofon z lampki i połącz go z modułem bt na krótko żeby wyeliminować ewentualnie przerwaną wiązkę, jak się okaże że błąd uda się skasować i będzie OK to zostaje podmiana kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę kabel kupowałem z internetu cała wiązka oryginalnie zarobiona jak podpiolem vcds pierwszym razem to wyświetlono ten drugi kod 006 a później 011 może to rozsypal się mikrofon ale sprawdzę jeszcze raz przewód jak się naprawić to wysyłam kasę na FLACHE 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega  ma rację oryginalne  tłumaczenie tego błędu to

01523

  Mikrofon telefonu (R38) Przerwa w obwodzie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najlepsze jak ruszyłem kostką to zaczęło się dymić z tego przewody czerwony i brązowy  sklejone  nie wiem jak daleko w kierunku radia co z tym dalej robić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienić przewody na nowe bo inaczej może być kiepsko. Brązowy to masa, a czerwony to zapewne PLUS dlatego się dymiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód od mikrofon na drugim zdjęciu który trzymam w palcach gdzie powinien być pod czepiony nie wypad z pinów ani żadne piny nie zostały w kostce Porażka zamawiać nową wiązke czy próbować tą reanimować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem mikrofon ma być w pinie 30 i 31 tej dużej niebieskiej kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę jest porazka jeśli kupiona wiązka tak wydląda to to jest partactwo a nie profesjonalizm za który jeszcze żąda sie pieniędzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest jak piszesz 30 i 31 i mikrofon wchodzi w te piny  ale jest jeszcze drugi przewód taki sam jak do mikrofonu idzie od radia w stronę modułu blutuf jak przyjrzysz sie na to zdjęcie z popalonymi przewodami to w kostce jest podpięty przewód od mikrofonu a ja w palcach trzymam taki sam i nie wiem czy on ma być gdzies podłączony czy fabryka go tam dała i tak ma sobie leżeć między przewodami nigdzie nie podłączony ? i jeszcze jedna sprawa jak odepnę moduł to radio włącza się normalnie a jak podepnę modem blutuf to pali mi od razu bezpiecznik od radia może to modem zrobił zwarcie i stopiło przewody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej schemat podłączeń do modułu BT, co do tego że pali bezpiecznik to może być wina modułu ale wirtualnie tego nie sprawdzimy, jak się nie znasz to oddaj to do jakiegoś elektronika albo kup nowy moduł, zrób porządek z kablami i podłącz wszystko jak trzeba żeby było dobrze i bezpiecznie.

Bluetooth - Połączenia.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywaliłem właśnie wiązke  i modem jeżeli to modem to już przeszła mi ochota mieć zestaw głośnomówiący modem 350 zł wiązka 150 zł lepiej kupić słuchawkę za 100 i nie będzie z nią takich PROBLEMÓW   MaTeo85 daj na priv jakieś namiary przeleje kase na obiecaną Flahe co prawda spodziewałem się innego zakończenia tej usterki ale trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum nie jest po to żeby przelewac kasę za jakas tam drobną pomoc. 

A co do problemu zrób kawałek wiązki zasilającej, chodzi o plus i masę. Plusa podepnij przez bezpiecznik 5amper i zobacz czy jak zasilisz moduł blutka to tez bezpiecznik wywali czy nie. Jesli nie to jest szansa ze wymiana kabli i podlaczenie tego po ludzku zalatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywaliłem wiązkę i zdjąłem osłonę przewody wyglądają na całe nigdzie nie zwierają się  więc chyba to modem robi zware jak nie jest podłączony to radio działa bez problemowo po podłączeniu modemu po 2/3 sekundach pali bezpiecznik od radia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak mam nastepujący problem dołożyłem moduł po czym pdlaczyłem mikrofon wszystko zadziałało przy składaniu pomyliłem kable od mikrofonu i teraz nie słychać mnie pokazuje przerwany obwód mikrofonu czy ktoś by pomógł w opisie kabli mikrofonu króry + a który - ma takie mikro 

9d241e07aad66ed87d305150d095b1f5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pcmirek według mnie czarny to + a brązowy to - .

Jeżeli jeden przewodzik jest w środku kabla a drugi tak jak by go oplata to ten w środku to +.

Poprawcie mnie jeżeli się mylę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...