Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth - podłączenie elektryczne


mischa

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.09.2018 o 20:40, Krzysku82 napisał:

Witam

Dołorzyłem moduł Bt

Vcds nie widzi mi go

Dlaczego?

Kolego linia-K podłączona? Możliwe ze moduł pochodzi z a3 i był zakodowany na diagnostykę po can.

Ogólnie to trzeba mieć dobry kabel by bez błędów połączyć się z tym modułem.

Ja wczoraj podłączyłem również BT,a dziś aku mi padł :(

Podejrzewam ze to przez brak poprawnego kodowania nie uspił się,a również nie mogę się połączyć z modułem by go zakodować.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2018 o 11:46, pila24 napisał:

Kolego linia-K podłączona? Możliwe ze moduł pochodzi z a3 i był zakodowany na diagnostykę po can.

Ogólnie to trzeba mieć dobry kabel by bez błędów połączyć się z tym modułem.

Ja wczoraj podłączyłem również BT,a dziś aku mi padł :(

Podejrzewam ze to przez brak poprawnego kodowania nie uspił się,a również nie mogę się połączyć z modułem by go zakodować.

Dziękuję 

W moim przypadku być brak lini K

Już teraz wszystko gra

Jeszcze raz dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś nie mógł się połączyć z modułem z powodu błędów to odkryłem sposób który działa na tanich kablach do diagnostyki.

Przed połączeniem z modułem wyłącz stacyjkę,kliknij połącz w programie i po 5 sekundach włącz stacyjkę. U mnie działa taki patent-sprawdziłem na 2 tanich kabelkach z czego jeden ma 10 lat :D

Jak ktoś robi sam wiązkę to proponuje wywalić wtyczkę czarna 10 pin i zastąpić  ją wtyczką iso 8 pin-męska połączona z quadlockiem, a żeńska z wiązką do BT.  

 

ee6721432581f1abmed.jpg

1210188ae5d3ea85med.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś podpowie.

Audi A4 B7 RNS-E moduł 8P0862335H podpięty pod fabryczną instalację działa przez parę dni potem nie widzi go RNS-E, telefon, VCDS a na dodatek rozładowuje akumulator

podłączyłem drugi moduł 8P0862335Q ten pochodził ze 3 dni dłużej niż poprzedni i objawy takie same.

(może ta podstawa w podłokietniku uszkadza moduły są tam gołe styki a czasem mam tam jakieś szpergały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem ze mam wiązkę moduł mikrofon i wszystko co powinno być antenę rnse jest podłączone do audi a4b5 2000 muszę się dowiedzieć jak podłączyć kostkę od modułu do kostki 32 pin ewentualnie kto mnie nakieruje które piny powinienem podpiąć żeby wszystko podłączyć bo kable mam poucinane :( i gdzie podłączyć mikrofon czy podłączenie mikrofonu plus i minus mogę wziasc z lampki proszę pomóżcie i sory za odkop stulecia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ķolego w pierwszym poście jest wszystko opisane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zakupiłem żonie A3 8P polift z 2009 roku. Fabrycznie jest instalacja telefonu w podłokietniku, w lampce mikrofon obecny bo sprawdzałem. Radio 2din symphony, kiera multifunkcja.

Zakupiłem moduł Q z wtyczką i ucięta wiązką.

Jak będzie wyglądać podlaczenie modułu BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jaras99 napisał:

Cześć. Zakupiłem żonie A3 8P polift z 2009 roku. Fabrycznie jest instalacja telefonu w podłokietniku, w lampce mikrofon obecny bo sprawdzałem. Radio 2din symphony, kiera multifunkcja.

Zakupiłem moduł Q z wtyczką i ucięta wiązką.

Jak będzie wyglądać podlaczenie modułu BT?

A sprawdzałeś czy nie ma już modułu w aucie? Podłączenie analogiczne jak w a4,łączysz się z radiem które różni się od tego z a4 jedynie kształtem. Możesz wykorzystać ori wiązkę i poprzepinać piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pila24 napisał:

A sprawdzałeś czy nie ma już modułu w aucie? Podłączenie analogiczne jak w a4,łączysz się z radiem które różni się od tego z a4 jedynie kształtem. Możesz wykorzystać ori wiązkę i poprzepinać piny.

Czyli podłączyć tak samo jak do rnse? Nie ma żadnych różnic pomiędzy symphony a rnse? Gdzieś tam w odchłani internetu czytałem że w A3 komunikacja idzie po CAN a nie po linii K.

Pod fotelem kierowcy mam napewno plastikowa obudowę ? czytałem że w poliftowych A3 wkładano ta skrzynkę nawet jeżeli nie było w serii BT. Wyszukiwałem telefonem BT w aucie ale nic nie znajduje. 

Tak czy inaczej jak podłącze tak jak na poniższej grafice to powinno wyszystko hulać?

597210887_20275-InstalacjafabrycznegomoduuBluetooth-27.jpg.3cf49c8e25b1c5f2e9954a6002f3577d.jpg

Edytowane przez jaras99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jaras99 napisał:

Pod fotelem kierowcy mam napewno plastikowa obudowę

Tam jest moduł komfortu,bt siedzi fabrycznie pod tyłkiem pasażera. Rozpiske jak podłączyć masz na naklejce radia,pomijasz linie K a moduł kodujesz na komunikację poprzez can.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, pila24 napisał:

Tam jest moduł komfortu,bt siedzi fabrycznie pod tyłkiem pasażera. Rozpiske jak podłączyć masz na naklejce radia,pomijasz linie K a moduł kodujesz na komunikację poprzez can.

W A3 BT jest pod kierowcą. Ale co najlepsze byłem jeszcze raz w aucie i próbowałem znaleźć BT i vola:kox: połączyło sie. Wszystko działa cacy. Wybieranie do kogo zadzownic. Super sprawa. Jedynie co jak daje wybieranie głosowe poprzez nazwę użytkownika to dostaje komunikat że książka adresowa pusta moduł mam z końcówką N.

Podpaliłem się zbyt wcześnie i kupiłem moduł Q. Ale to będzie do mojej A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście pod siedzeniem kierowcy,duża obudowa i w niektórych wersjach jest w systemem start-stop w tej obudowie. Wersja N to tez high,wiec dobrze się zgra z rnse,można ustnie dodawać kontakty do książki telefonicznej ale to czasochłonne i upierdilwe,raczej ciekawostka-do wybierania głosowego z Google trochę brakuje ale to inna epoka była. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, pila24 napisał:

No rzeczywiście pod siedzeniem kierowcy,duża obudowa i w niektórych wersjach jest w systemem start-stop w tej obudowie. Wersja N to tez high,wiec dobrze się zgra z rnse,można ustnie dodawać kontakty do książki telefonicznej ale to czasochłonne i upierdilwe,raczej ciekawostka-do wybierania głosowego z Google trochę brakuje ale to inna epoka była. 

Tak czy inaczej mile zaskoczenie. Ogólnie furka jest na wypasie 3xsline, wszystkie wodotryski raczej posiada. Trochę uśpiło moja czujność rozkodowanie wyposażenia po Vin bo tam nie było wzmianki o BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak rozpoznać czy w b7 jest BT? Chodzi mi czy jest BT w celu polaczenia tel i rozmow?

Z vinu wychodzi to:

9ZF instal. do telefonu komórk. z zest.głośnomówiącym

 

I taka navi jest:

IMG-20210203-WA0009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Antek50 napisał:

Panowie jak rozpoznać czy w b7 jest BT? Chodzi mi czy jest BT w celu polaczenia tel i rozmow?

Z vinu wychodzi to:

9ZF instal. do telefonu komórk. z zest.głośnomówiącym

 

I taka navi jest:

IMG-20210203-WA0009.jpg

Jak włączysz stacyjkę to odpal BT w telefonie i szukaj urządzenia audiUHVxxxx,masz 30 sekund na znalezienie urządzenia po włączeniu stacyjki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pila24 napisał:

Jak włączysz stacyjkę to odpal BT w telefonie i szukaj urządzenia audiUHVxxxx,masz 30 sekund na znalezienie urządzenia po włączeniu stacyjki .

Ale po tym z vinu nie dojdę czy jest na 100% BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Antek50 napisał:

Ale po tym z vinu nie dojdę czy jest na 100% BT?

A jak ktoś dołożył? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, pila24 napisał:

A jak ktoś dołożył? ?

Czyli ta opcja nie oznacza BT fabrycznie?

Auto jest z 2007r - kwiecień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...