Skocz do zawartości
IGNOROWANY

symphony I / code / zasilanie?


Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie w dziale car'audio,

niestety moja niunia którą sprowadzałem z rajchu ma radio bez kodu :(

póki gra to gra... radio to symphony I o ile się nie mylę. nie jest może wybitnie dobre, ale szkoda by było je odstawiać jeśli jeszcze gra. boję się jednak sytuacji kiedy bedę musiał odciąć aku. czy jest możliwość "przestrojenia kodu" w momencie "czynnego stanu", czy poprostu tylko muszę odliczać czas kiedy będę musiał odwiedzić "magika elektronika" który zczyta pamięć / wgra nową... zwał jak zwał?

nawet wtyk od zmieniarki jest jakiś taki dziwny - wspólny dla wszystkich trzech gniazd z rzędu (czarny). a nie jak te co widziałem u innych w kolorach niebieski / zielony / żółty. wiec wypinając ten wtyk z radia już chyba strace zasilanie - czyli zmuszę radio o wywołanie radiocode.

czy mogę przekodować sam to radio?

czy odpinając ten wspólny czarny wtyk odetnę zasilanie i wywołam radiocode?

jak inaczej podpiąć zmieniarkę nie wywołując efektu radiocode?

za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyk jest czarny bo miałeś oryginalnie wiązkę pod zmieniarkę, jak byś nie miał fabrycznie instalacji pod zmieniarkę to wtedy są kolorowe kostki,

możesz śmiało wypinać te czarną wtyczkę u góry , zasilanie jest w czarnej wtyczce ale tej na dole radia.

sam nie dasz rady wyciągnąć z tego radia kodu, żadne kalkulatory nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znów zonk.

prawda - czarna górna kostka po wypięciu nie wywołała kodu, ale... zmieniarki raczej nie było, bo nie ma w miejscu niebieskiej kostki ani sztuki pinów (są tylko wolne gniazda), a kable podpiete są w miejscach pozostałych dwóch kolorowych wtyczek (chyba zółtej i zielonej), z czego i tak dwa piny widziałem że są odciete :(.

kontynułuję ten temat, bo ponoć nie wszystkie radia mają czynną fukcję zmieniarki, a samo gniazdo nie mówi jednoznacznie, czy funkcja zmieniarki w danym radiu jest aktywna czy nie. gdzieś znalazłem "metodę" na sprawdzenie tego sposobem domowym. poślinionym palcem styknąc pin 19 i 20 przy właczonej funkcji zmieniarka i jeśli zabuczy to powinno działać. problemem u mnie jest to że nie mogę włączyć zmieniarki (przełączyć na zmieniarkę). czy to normalne? bo np na kasete też nie moge przerzucić kiedy nie ma kasety w środku. co by oznaczało że o tym czy pójdzie zmieniarka dowiem się dopiero po podłączeniu zmieniarki :(

mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można sprawdzić vagiem kodowanie radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej można prosić? bo pierwszy raz słyszę że vagiem odczytam kod radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodu Vagiem nie odczytasz jedynie kodowanie. Kod odczytuje sie inaczej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli... kodowanie - odczytanie czynnych funkcji? bo nie do konca rozumiem. z tego co widze jest opcja w vag-com (u mnie 311-2) 56-radio, ale musiałbym załatwić kabel, bo miałem pożyczony no i się oddał :(

jeśli można prosić o "ścieżkę odczytu" w vag, co i w którym miejscu co by oznaczało, byłbym wdzieczny.

---------- Post dopisany 01-08-2012 at 18:32 ---------- Poprzedni post napisany 09-07-2012 at 18:38 ----------

... w ramach przymkniecia tematu,

tak jak podejrzewałem przycisk przejścia na zmieniacz w radiu uruchomił się po podłączeniu zmieniarki. więc mi się udało... ale lepiej by było chyba gdyby była możliwość sprawdzenia tego przed zakupem a nie po :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vagiem nie wyciągniesz kodu. Trzeba edytować zawartość pamięci i tam odczytać kod i ewentualnie wyłączyć go.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...