Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kodowanie kluczyka


Yoshi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam prośbę o pomoc. Na początek krótka historia problemu. W swoim :audi: miałem 2 oryginalne kluczyki oba sprawne, działało otwieranie radiowe i rzecz jasna odpalanie autka.

Stało się nieszczęście, zaginął mi jeden kluczyk. Szukałem, przepadł jak kamień w wodę. Cóż było robić, serwis ASO, zamówiłem nowy kluczyk. Za kilka dni przyszedł orginalny kluczyk z Niemiec. Panowie z serwisu zakodowali na nowo oba kluczyki. Zapłakałem nieco płacąc za nowy kluczyk i kodowanie, mówi się trudno, auto kosztuje więcej...

Dzisiaj rano znalazłem zagubiony kluczyk :wallbash: Oczywiście on już auta nie odpala (zmieniony kod immo)

Teraz pytanie:

1. Jak zakodować ten odnaleziony kluczyk aby odpalał auto? Jak już jest to chciałbym mieć 3 działające klucze.

2. Otwieranie radiowe z pilota tego zagubionego działa, widocznie tego serwis nie przekodował

3. Jestem w stanie zrobić to samodzielnie? (posiadam VAGa)

Pozdrawiam.

P.S Znalazłem procedurę dopasowania kluczyka do kodu immo na stronie ross-techa: http://wiki.ross-tech.com/index.php/Diagnostic_Procedures#Audi tylko jeśli dobrze zrozumiałem to są 4 rodzaje immo. Jak sprawdzić który mam zamontowany u siebie?

Kto pomoże?

Chyba odpowiem sam sobie :wink4:

Poczytałem o immo: http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/immobilizer.html już wiem, że mam immo3. Niestety z podanych informacji wynika, że nie da się w immo3 zaadoptować używanego kluczyka (tylko nowy) A i to może zrobić tylko serwis (potrzebny jest 7-digit PIN/SKC (Secret Key Code)). Trudno.. :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój kluczyk da się zakodować do twojego samochodu.

Najtrudniej będziesz miał ze zdobyciem PIN.

Reszta jest prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, też do tego doszedłem. Nie zrozumiałem pierwotnie tekstu. Przez pojęcie używany kluczyk oni rozumieją kluczyk używany w innym aucie.

Z pinem istotnie jest problem ale byłem w ASO i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli, zakodują mi ten kluczyk gratis :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej B5 dorabiałem immo w zakładzie który dorabia klucze w mojej mieścinie, koszt to 100zł i 5min czekania.

Gość ma urządzenie co zczytuje oryginalny immo i dorabia do niego nową kostkę.

Nie jestem Ci w stanie powiedzieć czy jest szansa zaprogramować ten Twój kluczyk, podejrzewam że najprędzej dorobi Ci nową kostkę immo.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magstar, za***isty ten podpis... Słuchaj, ale tu się da jeszcze większy zrobić, nie przesadzaj z tą wielkością... Przecież jest jeszcze za mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wiekość nie gra roli, tak mówią właściciele A2

szacunek ! przez tydzień chyba nie wyjadę teraz autem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...