Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie A4


Lukasz1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ile wg was powinno mi spalić na trasie i w mieście, Audi A4 B6 2001, 230 000 przejechane, 2,5 l, 180 KM, Quattro, automat oczywiście ON.

Nie chodzi mi o spalanie fabryczne z instrukcji bo to dotyczy nowych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy manualu pali w miescie cos miedzy 9-10L.

Trasa to cos pomiedzy 7-8L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na trasie pali około 9l w mieście to już zależy od stylu jazdy od 11 do 13 i się zastanawiam czy to normalne spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne pytanie. Mam a4 b5 96r afn 110km Avant. w miescie przy spokojnej jezdzie pali mi 8l/100 natomiast przy dynamicznej 8,5 do 9/100 czym moze byc spowodowane tak duze spalanie przy spokojnej jezdzie ,? temperature trzyma, oleje filtry ,rozrzad wymienione, turbina czyszczona. Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na trasie pali około 9l w mieście to już zależy od stylu jazdy od 11 do 13 i się zastanawiam czy to normalne spalanie.

Wszystko w normie jak na 2.5 TDI :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne pytanie. Mam a4 b5 96r afn 110km Avant. w miescie przy spokojnej jezdzie pali mi 8l/100 natomiast przy dynamicznej 8,5 do 9/100 czym moze byc spowodowane tak duze spalanie przy spokojnej jezdzie ,? temperature trzyma, oleje filtry ,rozrzad wymienione, turbina czyszczona. Pomocy

A ile bys chciał zeby Twoj AFN palił w miescie...?

Ile kilometrow ma auto..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kupujecie v6 tdi skoro potem sa obawy ze 10l w miescie to za duzo? skoro 4 cylindrowiec pali 7-8 to normalne ze 2 gary wiecej spala wiecej... chociaz w te 10l jesli chodzi o 2.5tdi v6 to przy bardzo emeryckiej jezdzie pewnie wychodzi, w Q trzeba doliczyc +1.5L i automat to samo +1.5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne pytanie. Mam a4 b5 96r afn 110km Avant. w miescie przy spokojnej jezdzie pali mi 8l/100 natomiast przy dynamicznej 8,5 do 9/100 czym moze byc spowodowane tak duze spalanie przy spokojnej jezdzie ,? temperature trzyma, oleje filtry ,rozrzad wymienione, turbina czyszczona. Pomocy

przecież to normalne spalanie jak na automata co innego jak przy delikatnej jeździe nie schodził by poniżej 10 to wtedy można szukać przyczyny ale 8 to nie jest zły wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 2.5 163 km bez Q pali w mieście przy płynnej jeździe dosyć spokojnie ok 11-12l. Przy bardziej dynamicznej jeździe od ok 13. Jak do tej pory byłem nim raz w trasie i spalił mi 8.5l przy jeździe 100-140 km/h. Jak niektórzy piszą że pali im poniżej 10 litrów w mieście, to jak to robią? czy to tylko bardzo spokojna jazda, czy może być coś w silniku? Dodam, że rozmawiałem z wujkiem i jego a6 3.0 tdi automat pali porównywalnie co moje 2.5. W trasie zszedł nawet do 7,6l przy jeździe 100-120 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalatane 250 tys, jest to manual

Piekny przebieg... Jezdzisz tym autem od nowosci?

Jesli chodzi o spalanie to 8-9 litrow w miescie nie jest zlym wynikiem.

Gdybys byl jednak z tego niezadowolony, to proponuje podpiac VAG i sprawdzic w jakiej kondycji jest silnik.

NP. Dawka paliwa moze byc za duza itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem rok temu b5 1.9 tdi 90 km 95r. Spalanie jakie pokazywał komputer to w lato w mieście 6,8 max w zimę 7,5 a w trasie od 4.8 do 5.8.

Fajnie, ale stara zasada mowi ze komputer prawdy calkiem Ci nie powie.

Najlepsza metoda to zatankowac do pelna i po 100 kilometrach to powtorzyc...

Ale tak jak napisalam powyzej jesli kolega jest niezadowolony ze spalania... to trzeba silnik podlaczyc pod VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalatane 250 tys, jest to manual

Piekny przebieg... Jezdzisz tym autem od nowosci?

Jesli chodzi o spalanie to 8-9 litrow w miescie nie jest zlym wynikiem.

Gdybys byl jednak z tego niezadowolony, to proponuje podpiac VAG i sprawdzic w jakiej kondycji jest silnik.

NP. Dawka paliwa moze byc za duza itp...

Co do oryginalnoscvi przebiegu, to rowniez smiem w niego grubo powatpiewac, autem jezdze od 6 miesiecy. Jezeli chodzi o spalanie to leje w niego ile spali i mowie trudno, ale czytajac rozne fora i wypowiedzi osob, ze ich studziesiątki pala po 5,5 do 6/100 w miescie popadlem w bledne kolo i nie wiem czy z moim autem jest cos nie tak, czy reszta koloryzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja napisze tak...

Prosze tu wpisywac komu AFN w duzym miescie, pali do 6 litrów...

A do Ciebie Macku jeszcze raz pisze (a to juz chyba drugi)... jestes niezadowolony ze spalania... :vaglogi:

PS. I wcale nie mam zamiaru Ciebie stresowa (gdyz sama mam stare auto)... ale tak na "oko" to Twoje auto ma lekko 400-500 tys. kilometrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400-500 tyś.to też nie tragedia. Kolega z pracy maltretuje b4 w 19 td 75km a na blacie 750 tyś km. Ujeżdżają go od 10 lat i nie chce kopyta wystawić. Na dzień dzisiejszy wymienia w nim końcówki wtryskiwaczy i dalej but. Tak że spokojnie zrób jak Ci radzi koleżanka - wyreguluj jeśli zajdzie konieczność i ogień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400-500 tyś.to też nie tragedia. Kolega z pracy maltretuje b4 w 19 td 75km a na blacie 750 tyś km. Ujeżdżają go od 10 lat i nie chce kopyta wystawić. Na dzień dzisiejszy wymienia w nim końcówki wtryskiwaczy i dalej but. Tak że spokojnie zrób jak Ci radzi koleżanka - wyreguluj jeśli zajdzie konieczność i ogień.

Witaj Januszku (moj maz ma tak na imie)...

A Tobie ile pali w miescie, przyznaj sie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebiegem sie raczej nie zestresuje:) Prowadze myjnie samochodowa i widze jak czasem handlarze w "magiczny" sposob odmladzaja liczniki:) w wolnym czasie podjade do mechaniora i zrobie jak mowilas.

Oj... fatalny pomysl...

Zaden mechanik nie zrobi Ci logow... z prawdziwego zdarzenia.

Zaplacisz 100zl, a on sprawdzi błedy... i to wszystko.

A tak to ma wygladac prawidlowo...

Zrobic logi i dac na forum, do oceny.

Przegladnij sobie tego linka.

http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/prosze-analize-logow-auto-slabo-jedzie-brak-mocy-239971/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...