Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Głośna praca klimy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Z zabawą w naprawę i szukaniem przyczyny głośnej pracy klimatyzacji mam do czynienia po raz pierwszy. Wcześniej nie miałem z tym problemów, a może nie zauważyłem w którym momencie zaczęła chodzić głośno.

No więc, generalnie jak pisałem wyżej, klima (z okolic wentylatora a raczej sam wentylator ?) chodzi niemiłosiernie głośno, zdałem sobie sprawę kiedy wypłacałem kase z bankomatu jakieś 80 metrów od auta, gdzie ją ledwo powinienem słyszeć, chodziła prawie tak głośno jak przelatujący samolot.

Jest to dźwięk generalnie raczej normalny, tzn. wiatrak chodzi, przepływ powietrza itd., ale bez przesady...jest mega głośna :/

Pomijając ten fakt głośnej pracy, działa ona bardzo dobrze, bez innych niepokojących sygnałów.

Co to może być, kompresor, czy jak ? :/

Dzięki za pomoc i wskazówki! :)

Opublikowano

Jaki wentylator?

Chłodnicy, czy w kabinie?

Opublikowano

Mi też zaczęła jakiś czas temu głośno pracować, przyczyn może być kilka

-za mało czynnika w układzie

- sprzęgiełko się kończy

- łożysko się kończy

- zaciera się kompresor bo ma za mało czynnika

dziś mój stoi u kolegi który ma właśnie zrobić klimę, wieczorem będę wiedział czego to przyczyna ;-)

Opublikowano
  • Autor

Wentylator klimatyzacji oczywiście...kolego Tchorzo, daj znać jaki efekt po całodziennej pracy, przeskanuje wtedy u siebie te patenty ;)

Opublikowano

praca trwała godzinkę, tylko samochód stał u magika cały dzień. Po przeczyszczeniu układu dobiciu gazu i naciągnięciu paska od kompresor wszystko działa jak trzeba i mam w środku lodówkę ;-)

Opublikowano
  • Autor

no... domyślam się :)

Ok, to ja też zaparkuje do nabicia klimy, bo szczerze... nie nabijałem 2 lata :(

dam znać jaki efekt :)

Dzięki za wsparcie!

  • 4 lata później...
Opublikowano

Witam, mam również problem ze sprężarką klimatyzacji, auto kupiłem w czerwcu i wszystko chodziło jak należy po pewnym czasie przy wyłączeniu sprężarki przyciskiem "ECON" odrazu słychać było "chrobotanie", ze względu, że jezdziłem cały czas na włączonej sprężarce nie przejmowałem sie tym aż do czasu jak obojętnie czy na włączonej czy wyłączonej klimie słychać było głośny dzwięk chrobotania (zdaża się że przez kilka lub kilkanaście minut jest ok). Klima jest nabita, olej w sprężarce jest bo dzisiaj mechanik ją demontował, wymieniłem rolkę do napinania? bo miała luz myśleliśmy że to może być przyczyną ale nic nie pomogło. Proszę o pomoc :)

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam mam to samo . Klima włączona chrobotania niema . Econ włączony jest chrobot co to jest ? Dodam ze kompresorregenerowanymiesiąc temu i układ nabijany .

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 15.09.2017 o 08:43, piwoszek28 napisał:

Witam mam to samo . Klima włączona chrobotania niema . Econ włączony jest chrobot co to jest ? Dodam ze kompresorregenerowanymiesiąc temu i układ nabijany .

I co, udało się rozwiązać problem? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.