Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto nie odpala, brak kontrolek POMOCY!!


black_angel_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu miewam problemy z odpalaniem mojego audi (A4 B5 TDI 110 KM 1996r)

Zdarza się, że po włorzeniu i przekręceniu kluczyka nie zapalają się ŻADNE kontrolki, nie reagują zegary i prąd nie dochodzi również do lusterek (nie da się zmienić połorzenia) lub szyb(nie da się otworzyć okien). Co ciekawe reaguje bez problemu radio i klimatyzacja, można włączyć światła etc. Z opóźnieniem podświetla mi się również okienko na którym wyświetla się tęperatura na zewnątrz. Problem nie występuje zawsze, tylko od czasu do czasu a po 15-40 minutach walki i prób w końcu reaguje i działa jakby nigdy nic. Wydaje mi się, że raczej nie jest to problem z akumulatorem i immobillajzerem, wtedy niepokoiły by mnie choć kontrolki od wyżej wymienionych. Auto niedawno było u mechanika który podłączał je pod komputer i poza klimą podobno żadnych błędów nie wykazało ;/ Nieststy nie mogę sprawdzić czy problem jest w kluczyku bo przy zakupie otrzymałam tylko jeden komplet. Może pomocne okaże się to, że już kiedyś kilkukrotnie tak zrobił wczesną wiosną (w marcu) potem kilka miesięcy spokoju i usterka odnowiła się... Błagam, doradźcie co może się z nim dziać bo dziś spóźniłam się przez nie 30 minut do pracy. Dodam, że samochód jeździ raczej codziennie conajmniej jakieś 50 km.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ostatnio podobne problemy.

przekrecam kluczyk a tu kontrolki ledwo swieca, jakis przekaznik slychac wariuje, silnik kreci ale wcale nie odpala.

mam nowy akumulator wiec go oddalem do sklepu na sprawdzenie czy czasem nie ma jakiegos zwarcia, ale okazal sie ok.

jak zalozylem na podmiane inny aku wszystko wrocilo do normy, odebralem swoj aku ze sklepu zalozylem i nadal wszystko ok wiec to wina auta byla.

pomoglo odłaczenie i ponowne podlaczenie akumulatora.

sprobuj:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje, ale problem w tym, że usterka pojawia się i znika. Wczoraj po popołudniu i dziś z rana odpalił bez zająknięcia... No i aku tak na sekundę był odkręcony (wczoraj rano jak nie chciał odpalić) i wtedy nie pomogło. Może trzeba go na dłużej wystawić... W każdym bądź razie dzięki za podpowiedź.

Ale objawy podobne tylko u mnie kontrolki wogóle nie reagują i kręci bez szans na odpalenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na kstkę stacyjki, są tam dwie pary styków załączanych po przekręceniu kluczyka i jedna z nich nizawsze się załącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...