Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wiatrak - da rade wymienic bez rozwalania przodu??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ostatnio przesladuje mnie pech, jakieś 3-4tyg temu urwało mi sie koło pasowe w aucie, mechanik ogarnał ale najwyraźniej nie zwrócił uwagi na wentylatory, dzisiaj odpalam auto i połamało skrzydełka w wentylatorze wiskozy. Czy jest szansa wymienic to bez ponownego rozebierania przodu???

Tak wygląda obecnie

2012-07-11-561.jpg

Druga sprawa lepiej go cholowac czy moge jakos tym dojechac te 12km do mechanika???

Opublikowano

Wątpie żebyś wsadził imbus między chłodnicę a wisko żeby odkręcić wiatrak... Odpal i zobacz czy będzie mocno biło, pewnie będzie bo dość dużo brakuje łopatek... A jak pęknie bardziej to może uszkodzić chłodnicę...

Opublikowano

czy dojedziesz bym się nie martwił bo pęd powietrza powinien załatwić sprawę chłodzenia. Gorzej jak kolega pisze rozleci Ci się to i rozwali chłodnice.

Opublikowano
  • Autor

A jest mozliwosc odpiecia tego wentylatora??? tak by nie działał podczas jazdy??

Opublikowano
A jest mozliwosc odpiecia tego wentylatora??? tak by nie działał podczas jazdy??

Chyba jedyna opcja to zrzucić pasek wielorowkowy, ale to nie praktyczne :wink:

Możesz też wyłamać resztę łopatek i zostać z samą tą częścią która przykręcona jest do wisko :wink:

Opublikowano
  • Autor

tak też myślałem:whistling: tylko tam za duzo miejsca nie ma i moge sobie jeszcze uszkodzić chłodnice jak niefortunnie sie zapre:facepalm:

Opublikowano

Kowi, ja bym próbował to jakoś wyłamać :wink:

Opublikowano

Zdejmij alternator, odkręć wiskozę i ładnie wyjdzie z wentylem.

Opublikowano
  • Autor
Zdejmij alternator, odkręć wiskozę i ładnie wyjdzie z wentylem.

Czyli nie musze rozwalać przodu całego??

Opublikowano

wyłam go do końca i jedź. Przy okazji sprawdź jak się ma wiskoza.

Opublikowano

Ja bym sie nie pierdzielil tylko przod zdjal. Przeciez to jest 15 min roboty i przod jest otwarty. Srubki od wentylatora niestety nie bedzie sie dalo odkrecic bez wyjecia wisco albo bez rozebrania przodu.

Opublikowano

kowi mi się wydaję że musisz ściągnąć tylko zderzak i wyciągnąć chłodnice klimy oraz wody i wentylator masz na wierzchu nie trzeba całego pasa targać

---------- Post dopisany at 20:26 ---------- Poprzedni post napisany at 20:24 ----------

chłodnice wody trzymają dwa kołki a klimy 4 śrubki

Opublikowano
  • Autor

Wiatrak juz kupiłem za 40zł pod wisko, jutro z samego rana na lince do mechaniora, wiec tam juz ogarną temat, powiedział że nie ma duzo roboty z tym:wink: sprtawdza przy okazji wiskoze żebym poraz kolejny tam juz nie zagladał za partenascie dni:facepalm:

Opublikowano
kowi mi się wydaję że musisz ściągnąć tylko zderzak i wyciągnąć chłodnice klimy oraz wody i wentylator masz na wierzchu nie trzeba całego pasa targać

---------- Post dopisany at 20:26 ---------- Poprzedni post napisany at 20:24 ----------

chłodnice wody trzymają dwa kołki a klimy 4 śrubki

no kolega ma racje

Opublikowano

Zdjęcie alternatora i wykręcenie śruby wisko to ok 10 min roboty.

Przy zdjęciu pasa przedniego trzeba spuszczać płyn chłocniczy, zdejmować reflektory i wiele innych - bez sensu.

Zobacz czy nie wygina Ci się napinacz pasa, jak coś już wszystko będziesz miał przygotowane do jego wymiany, trzyma się tak samo jak wiskoza - na jednej śrubie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.