Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKN] Do jakich wartości bezpiecznie dla silnika i tiptronika?


jacue

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę nad jakimś większym modem ale z tego co wyczytałem za dużo się nie da. Szczególnie przy tipie :mysli:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=98778.0

W sumie odnośnie 3.0tdi z tipem i bez w powyższym temacie wszystko zostało już powiedziane. Osobiście jeśli miałbym robić wydech to tylko ze względów estetycznych i dźwiękowych :gwizdanie: wsadził bym z chęcią jakiś śmigany cat back Millteka od 3.0 tdi z rozbitka, ale wiadomo, że taki jest praktycznie nie do dostania, a nowy cenowo zabija. Z takim Milltekiem z 10ps pewnie by przybyło. Rezanie customowego wydechu pod ten motor w B7 to większa rzeźba bo nie wystarczy wyciąć stary wydech i wsadzić nowy 3", który kosztuje ok. 2500 zł. Trzeba również usunąć catalizator i filtr DPF, które są ze sobą połączone, i nie wystarczy zrobić to tylko fizycznie ale też softowo co kosztuje kolejne 1000-1500 zł, a jeśli celujesz w moce ponad 300ps to musisz wstawić wydech na 3" ze względu na wysokie EGT spalin. Do tego dobrze przewietrzone 2xIC z RS4/RS6 ok 1500 zł lub customowy cooler to ok. 2-2,5kzł. Dolicz koszty montażu i strojenia i wychodzi przy sprzyjających wiatrach ok 7-8kzł. Czy się opłaca dla ok 30ps ? Ocenić musisz sam.

Górna granica dla tiptronica to 600Nm - tak pisze producent ZF Getriebe. Myślę, że przy bardzo dobrym programie i rozsądnym kierowcy zniósł by 570Nm. Jak mi Rogal robił program, przy pierwszym strojeniu wyszło tak z niutonami:

T30k9.jpg

... jednak dla bezpieczeństwa skrzyni i tego że przy tej mocy nie potrzebne było większe pałowanie skrzyni po korekcie wyszło to:

rXsoi.jpg

Bez rezania wydajnych wtrysków, wycinki DPF i bez dużego customowego FMICka ciężko Ci będzie przekroczyć 300+ps.

Przy dobrze przewietrzonych 2 większych smic'kach i dobrym cat back'u z tiptronikiem myślę, że o 290parę ps i ok 570Nm można by się było pokusić, a może nawet do 300ps zbliżyć, jeśli uda Ci się przekonać tunera aby Ci tak wysoko niutony podniósł przy automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...