Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie przy emeryckiej jeździe!!17l/100km Miasto.


OloWrocek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoim audi A4 B5 2,6 ABC Quattro avant. Mianowicie. Spala za duże moim zdaniem ilości paliwa. W mieście(wrocław) spala 17 litrów bez klimy i przy emeryckiej jeździe. Przy bucie ale bez przesady ostatnio wyjarała 21l z klimatyzacją. W samochodzie od klilku miesięcy nie ma katalizatorów(były zapchane lekko) w tym miejscu jest przelot. Gaz został ponownie ustawiony tak że mapy benzyny i gazu sie pokrywają. (Sterownik stag 300, reduktor kme i valteki czarne.) Wymienione filtry. W zasadzie to wszystkie włączając to filtry inst. LPG świece w zasadzie też świeże przewody beru półtora roku temu. Sprawdzałem multimetrem napięcie na sondach, na wolnych obrotach waha się od 0,02-0,78 V. A na wyższych, ok 2 tyś i więcej to stoi na 0,78-0,79v. Aha ostatnio też jak jest chłodniej to coś rano zapali i przez chwile nie równo chodzi potem juz jest oki.

Jakieś sugestie ??

Zapomniałem dodac ostatnio na Vag-u wyżygało błąd 561

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja bym obstawiał na sprawdzenie sond jeszcze raz ,lub pojeździć na benzynie i zobaczyć czy błąd będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 561 to przekoroczona adaptacja i to jest odpowiedź na to spalanie.

To, że mapy się pokrywają, to nic nie znaczy.

Jak sam się nie czujesz na siłach, to podjedź do polecanego gazownika a twój problem zniknie.

Wtryski VALTEK też nie pomagają w tym problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem druga sonde jej napiecie zmienia sie caly czas bez wzgledu na obroty silnika. Talze nie ma co dalej szukac. Zlsonda zamowiona oryginal boscha. Jutro wymiana. Zbieranie map benzynowych i potem regulacja lpg. No i uciecha ze spalania na poziomie 15 literkow w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów. Wróciłem z Mazur. Oczywiście sonda przed wyjazdem wleciała nowa. Spalanie na mazury 10 l bez klimki !!!! Powrót do domu 10,8 l z klimką !!!!! Szok. Dodam też ze w samochodzie miałem komplet i bagażnik po sam dach :))))))))) W mieście z klimą 14 l. W końcu spalanie jest na przyzwoitym poziomie. Pozdrawiam wszystkich walczących z dużym spalaniem swoich OOOO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wody sprawdz, to 90% usterek związanych z nadmiernym zużyciem paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi, w moim 2.4 ARJ 99' jestem po wymianie calej instalacji LPG, wtryski , sterownik itp, auto mam od miesiaca, ale od tygodnia dopiero jezdze na powaznie i co mnie zdziwilo - 20l/100km Oo. Gazownik to znajomy, instalacje zmienil bo ta wczesniejsza strasznie dlawila przy szybszych zrywach i byly wtryski najtansze jakie moga byc.

Teraz mi powiedzcie jak auto gazu palli 20l/100km a FIS pokazuje srednie spalanie 18l/100km to mam isc do gazownika czy to jest lampbda/czujnik wody czy cos?

Jak uwas wyglada to na FISie, jak wam gazu pali powiedzmy 12l/100km to FIS jest z tym zgodny i pokazuje ~10l/100km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba pojeździć troszkę mapy się ułożą trzeba podjechać na kontrole Fis jak fis u mnie pokazuje 10 l to 12 litrów gazu wciągnie tak to u mnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi, w moim 2.4 ARJ 99' jestem po wymianie calej instalacji LPG, wtryski , sterownik itp, auto mam od miesiaca, ale od tygodnia dopiero jezdze na powaznie i co mnie zdziwilo - 20l/100km Oo. Gazownik to znajomy, instalacje zmienil bo ta wczesniejsza strasznie dlawila przy szybszych zrywach i byly wtryski najtansze jakie moga byc.

Teraz mi powiedzcie jak auto gazu palli 20l/100km a FIS pokazuje srednie spalanie 18l/100km to mam isc do gazownika czy to jest lampbda/czujnik wody czy cos?

Jak uwas wyglada to na FISie, jak wam gazu pali powiedzmy 12l/100km to FIS jest z tym zgodny i pokazuje ~10l/100km?

FIS bedzie podawał prawidłowe spalanie tylko na Pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba pojeździć troszkę mapy się ułożą trzeba podjechać na kontrole Fis jak fis u mnie pokazuje 10 l to 12 litrów gazu wciągnie tak to u mnie wygląda

No zgodze sie, ale ja juz 450km zrobilem, chyba jutro zajade zeby obadal to. Bo liczylem sie z tym ze auto bedzie spalac 15l/100km LPG na pelnej pi*dzie, a nie z ograniczaniem sie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie mapy człowieku. Jak nie wiesz co piszesz to nie pisz.Po pierwsze. Zmierz napięcie jakie masz na lambdach. potem szukaj dalej. W temacie na górze filmik masz jakie powinno by napięcie i jak powinno sie zmieniac. Zrób u siebie to samo. Może masz uwaloną i podaje na bogato. Co jest efektem wysokiego spalania. Ja przy pełnym ogniu mam 16 - 17 l w mieście. Napisz jakie masz wtryski reduktor i kompa. Zobaczymy co ci popakował tam. Najlepiej jakaś fotka z montażu wtrysków. Nie którzy gazownicy nie mają pojęcia o montażu tych że.

---------- Post dopisany at 12:08 ---------- Poprzedni post napisany at 12:07 ----------

Aha. Nie ma szans żeby ci na pełnym ogniu spalił 15l. Zapomnij o tym. No chyba że w trasie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...