Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak odkręcić poduszkę kierowny !!! PILNE!!!


matti_1986

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec pilna sprawa potrzebuje dowiedziec sie jak odkrecic poduszke kierowcy i ile wczesniej musze odloczyk aku zeby mi nie wystrzelila bo cos sie odkrecilo w kierownicy i lata i sie tlucze nie wiem czy nie klakson bo raz jest a raz go nie ma . jakis link manual podpowiedz a pozniej do kosza . BARDZO PILNE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu kierownicy masz otwory a w nich śruby torx. Teoretycznie trzeba odpiąć akumulator ale mi ostatnio padł klakson i w nerwach odłączyłem i podłączyłem poduszę na podłączonym akumulatorze i nic się nie stało. Oczywiście zapłon wyłączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można odpinać nawet przy podpiętym aku-odpalenie poduszki następuje w całkiem innych okolicznościach-za odpalenie poduszki , odpowiada czujnik, którego nawet nie dotykasz , podczas odpinania airbaga :wink: będzie błąd, który trzeba będzie wykasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze to odkręć klemę od akumulatora, następnie odkręć dwa wkręty od poduszki klucz torks. później musisz wypiąć przewód od poduszki powinna być czerwona wtyczka. zostaną ci jeszcze dwa przewody ale na tyle długie że można sobie poradzić bez rozpinania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze to odkręć klemę od akumulatora, następnie odkręć dwa wkręty od poduszki klucz torks. później musisz wypiąć przewód od poduszki powinna być czerwona wtyczka. zostaną ci jeszcze dwa przewody ale na tyle długie że można sobie poradzić bez rozpinania.

wszystkie wtyczki od poduszek, czujników, związanymi z airbagiem mają kolor żółty-niektóre fioletowy, ale nie spotkałem się z czerwoną wtyczką w B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszelki wypadek odepne sobie aku wczesnie rano szkoda ze nie odpiolem dzis bylbym pewniejszy :) no ale coz :) ok dzieki wielkie za odpowiedzi bo zalezalo mi na czasie teraz mozna usunac bo pewnie jest juz cos takiego na forum ale ja oczywiscie nie znalazlem :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jasne-odepnij- ja tylko mam na myśli, ze nie wystrzeli Ci poduszka, przy odpinaniu jej na podpiętym aku:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie jestem juz taki glipi zebym odpinal na podpietym aku :) ze trzeba odpiac aku to wiem :)

spokojnie- robiłem to na podpiętym aku-nic się nie dzieje, ale zalecane jest odpięcie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie ponieważ zabierałem się do odkręcenia poduszki kierownicy i pisano wcześniej ze to jest klucz torx . może mi ktoś napisać rozmiar tego klucza torx ponieważ nie mogę tego odkręcić bo nie widać jaki to klucz :/ już zabierałem się za to z 5 razy i nie mogę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 95-98 t30 99,00- nie wiem

Od 99 też t30 :hi:

Wczoraj wieczór zdejmowałem kierę z podpiętym aku i żadnych błędów nie ma i poducha cała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...