Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy bedzie zimowy problem? :D


Rooney1990

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

http://img9.imageshack.us/img9/7285/201207171492.jpg bedzie trzeba parcha podnosic na zime przy tej glebe? :kox: Teraz 215/45/17 a na zime 195/65/15? Duzo to opadnie? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednica kola bedzie wieksza o 10mm. Za pług bedzie mogl robic:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz fele 17'' i opony 45 mm. Jak założysz 15'' i opony 65 mm, to obniży Ci się o jakieś 15 mm, bo opona wyższa o 20 mm, a felga niższa o ok 50 mm. Także różnica wychodzi 30 mm i podziel ją na pół. Może da rade. Nie aż taka wielka różnica. A osłonę masz pod silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz fele 17'' i opony 45 mm. Jak założysz 15'' i opony 65 mm, to obniży Ci się o jakieś 15 mm, bo opona wyższa o 20 mm, a felga niższa o ok 50 mm. Także różnica wychodzi 30 mm i podziel ją na pół. Może da rade. Nie aż taka wielka różnica. A osłonę masz pod silnikiem?

Jak ty to wyliczyłeś? :facepalm:

Koła zimowe będą większe o 10mm, czyli podniesie się o 5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za OT

Fajny kolorek auta :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz fele 17'' i opony 45 mm. Jak założysz 15'' i opony 65 mm, to obniży Ci się o jakieś 15 mm, bo opona wyższa o 20 mm, a felga niższa o ok 50 mm. Także różnica wychodzi 30 mm i podziel ją na pół. Może da rade. Nie aż taka wielka różnica. A osłonę masz pod silnikiem?

Jak ty to wyliczyłeś? :facepalm:

Koła zimowe będą większe o 10mm, czyli podniesie się o 5mm.

Z tego co napisał Rooney1990 opony będą maiały profil wyższy o 20 mm, więc podniesie się o 10 mm. Ale felga będzie o 2 cale mniejsza, a 2'' to ok. 5 cm. Jak podzielisz te 50 mm na pół, to wychodzi 25 mm.

Teraz: opona daje + 10mm, a felga -25 mm, więc = -15 mm, mniej więcej o tyle powinno obniżyć mu się autko.

Uff

No chyba, że coś nie tak licze, to ewentualnie proszę o wyprowadzenie z błędu :unknown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak juz tak matematycznie, to jeszcze trzeba przyjąć współczynnik ugięcia opony:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profil opony to nie jest wysokość, a tylko stosunek szerokości opony do jej wysokości :wink:

przykładowo:

195 / 65 / 15R - to inaczej szerokość opony 195mm, wysokość opony 195*65% = 126,75mm, felga 15 cali

225 / 45 / 17R - to inaczej szerokość opony 225mm, wysokość opony 225*45% = 101,25mm, felga 17 cali

średnica koła będzie praktycznie ta sama, z malutką przewagą dla 15 cali :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:confused4:

Właśnie miałem wrażenie, że o czymś zapomniałem...

Przepraszam :stupid2: hehe

---------- Post dopisany at 14:58 ---------- Poprzedni post napisany at 14:27 ----------

Trochę się już zakręciłem.

Masz rację. Profil to stosunek wysokości do szerokości opony. Ale to co wcześniej wyliczyłem daje podobną wartość. Bo opona o profilu 65 jest wyższa od 45 o 25,5 mm. Ale jej osadzenie jest w połowie, więc podniesie samochód o jakieś 12,75 mm. Odjąć 25 mm z felgi i audiczka idzie w dół o ok 12,75 mm (- współczynnik ugięcia opony :decayed:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac na 15 calach bedzie podobna gleba jak na 17'u? :kox: Tak zescie pogmatwali ze nie wiem co sie dzieje :naughty:


vdm kolorek rzadki :grin:

50449-soviet-russia-car-build-you-if%252520you%252520know%252520what%252520i%252520mean-png%3Fdateline%3D1343341332

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie podobnie bo generalnie o to chodzi zeby srednica calego kola byla taka sama zeby nie bylo przeklaman w predkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz 215/45/17 a na zime 195/65/15? Duzo to opadnie? :whistling:

Zacznijmy od tego że masz nieodpowiednie opony, powinny być 225/45/17 jeśli już, przez co średnica koła jest o prawie 10mm za mała w stosunku do tego, jaka być powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz 215/45/17 a na zime 195/65/15? Duzo to opadnie? :whistling:

Zacznijmy od tego że masz nieodpowiednie opony, powinny być 225/45/17 jeśli już, przez co średnica koła jest o prawie 10mm za mała w stosunku do tego, jaka być powinna.

Zacznijmy od tego ze 225 beda za szerokie przy duzej glebie, juz na 215 czasami przytrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze 225 beda za szerokie przy duzej glebie, juz na 215 czasami przytrze.

Skoro wolisz żeby prędkościomierz ci przekłamywał - 10mm różnicy w średnicy koła to jest bardzo dużo. Jeśli ci obciera przy 225 to chyba go odrobinę za bardzo obniżyłeś. Ale jak to mówią - twój cyrk, twoje małpy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarum niewiele Ci opadnie, około 1 cm, albo trochę lepiej. A jak zeszłą zimę przejeździłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:confused4:

Właśnie miałem wrażenie, że o czymś zapomniałem...

Przepraszam :stupid2: hehe

---------- Post dopisany at 14:58 ---------- Poprzedni post napisany at 14:27 ----------

Trochę się już zakręciłem.

Masz rację. Profil to stosunek wysokości do szerokości opony. Ale to co wcześniej wyliczyłem daje podobną wartość. Bo opona o profilu 65 jest wyższa od 45 o 25,5 mm. Ale jej osadzenie jest w połowie, więc podniesie samochód o jakieś 12,75 mm. Odjąć 25 mm z felgi i audiczka idzie w dół o ok 12,75 mm (- współczynnik ugięcia opony :decayed:)

Co Ty facet pitolisz?

Auto podniesie się o ok. 5mm do góry bo podana zimówka ma o ok. 10mm większą średnicę zewnętrzną od podanej opony letniej, tak jak pisali koledzy wyżej.

Tutaj masz tabele przeliczającą zamienniki

Zamienniki opon. Kalkulator opon. Przelicznik opon. Opony.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto podniesie się o ok. 5mm do góry bo podana zimówka ma o ok. 10mm większą średnicę zewnętrzną od podanej opony letniej, tak jak pisali koledzy wyżej.

Zgadza się, ale to zimówka (195/65/15) ma prawidłowy rozmiar do tego auta. Rozmiar letni 215/45/17 jest nieprawidłowy, koło ma za małą średnicę - powinno być jak już wyżej napisałem 225/45/17. Ale autor wątku twierdzi że wtedy mu obciera, więc już nie dyskutuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mój błąd. :embarrassed:

Ale ty piotrek4415 też się nie popisałeś.

Racja po stronie vdm.

Koło na letniej oponce ma u niego średnicę 634,3 mm, bo:

17 cali razy 25,4 mm(cal) + 101,25 mm(wysokość profilu 45) razy 2

Koło na wyższej zimówce i mniejszej feldze będzie miało średnicę 634,5 mm, bo:

15 cali razy 25,4 mm(cal) + 126,75 mm(wysokość profilu 65) razy 2

Więc mniej więcej to samo!

A to źródło, do którego się odwołuję:

Jak dobrać opony po zmianie rozmiaru felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominikk, ale pamiętaj że wyliczenia zrobiłeś dla prawidłowych kół 195/65/15 i 225/45/17. A autor wątku jeździ na kołach 215/45/17, które z gruntu są nieodpowiednie, bo za małe o prawie 10mm w stosunku do oryginału - 195/65/15.

Sprawdź sobie średnicę kół pod poniższym linkiem, wpisz wzorzec (195/65/15) i zamienniki (225/45/17 i 215/45/17). Wychodzi jak byk, że to ostatnie jest o prawie 10mm za małe.

Zamienniki opon. Kalkulator opon. Przelicznik opon. Opony.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...