Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rośnie temperatura po zgaszeniu silnika


ernest28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z Audi A4 B5 ADR po zgaszeniu silnika rośnie mi temperatura do 103 Kiedy zapale z powrotem temperatura spadnie. do 93 wymieniłem termostat i czujnik nic sie nie poprawiło. jaka może być przyczyna że rośnie temperatura po zgaszeniu silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze go odpowietrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z drożnością chłodnicy i wydajność układu już nie taka .A o ile tak jest to praw fizyki Pan nie zmienisz.Silnik jest jeszcze bardzo gorący a krążenia układu chłodzenia po wyłączenia silnika już nie ma ,więc silnik stygnąc oddaje ciepło na i tak już bardzo gorący płyn i temp. rośnie . Wystarczy odpalić ponownie silnik i temperatura spada bo uruchamia sie krążenie płynu. W najgorszym wypadku wentylator sie uruchomi i dopilnuje temperatury. Były kiedyś takie Polonezy które miały system studzenia silnika wentylatorem po zgaszeniu do osiągnięcia normalnej temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie, ale tylko w upalne dni (powyżej 28 w cieniu). Nie mam klimy, ale dla pewności zainstalowałem sobie dodatkowy wiatrak z czujnikiem. W moim przypadku wiskoza pada chyba, bo w korkach też zaczyna się grzać, ale jak łapnie 95 stopni to od razu się wiatrak dodatkowy włącza i spada. Przyczyn może być wiele, czasami wymieniona pompa wodna może okazać się wadliwa, termostat nie całkowicie się otwiera (lub czasami przycina), zapowietrzony układ, albo niedomagające wisko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...