Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podówjne OC problem z MTU :(


Rekomendowane odpowiedzi

16.10.2011 kupiłem swój samochód który miał ubezpieczenie OC w MTU który miał ubezpieczanie na okres 07.01.2011 - 07.01. 2012. Niestety spóźniłem się bo zapomniałem dokładnej daty kupna auta ( nie miałem umowy w swoim miejscu zamieszkania) i napisałem dopiero 22 listopada e-maila do MTU, że nie chce już ich OC, dostałem wiadomość że nie ratyfikują odmowy e-mailem wiec wysłałem listem poleconym pismo następnego dnia. W miedzy czasie już 28.10.2011 wykupiłem OC w AXA. Ku mojemu zdziwieniu i mojego taty ( współwłaściciela) MTU wysłało na początku roku że wzywa do zapłaty mojego tatę 344zł za OC o rejestracji LU..... ( takiej rejestracji już nie ma bo auto zostało przerejestrowane). Wiec wykonał mój tata i kilka j telefonów wyjaśniających ze było pisane wymówienie. Ale MTU to miało chyba daleko w d..... i wysłało sprawę do firmy windykacyjnej. A bym zapomniał potwierdzenie wysłania listu poleconego już dawno wyrzuciłem i będę musiał wołać na poczcie. Co teraz robić mam jakieś szanse w sądzie? Bo z tego co widzę prawo stoi po stronie MTU. Czy zbywca auta musi przedstawić kopię umowy kupna-sprzedaży samochodu w byłem firmie OC. Jeśli tak to czemu tylko obciążyli mojego tatę jak na umowie tez byłem ja?

Zajadając jak bym zapłacił tym zł... z MTU teraz te haracz to w razie wypadku który ja bym spowodował to z którego OC dostanie odszkodowanie pokrzywdzony?

Czy sąd uzna moją racje ze 16,10.2011r kupiłem samochód , 28.10.2011 kupiłem OC w AXA, a 22 listopada/23 listopada wymówiłem OC z MTU. A oni wiedząc to naliczyli mi po okresie ubezpieczenia OC starego właściciela nowe OC>

Tylko zastanawia mnie art 31 ust 2 W razie niewypowiedzenia przez nabywcę pojazdu umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w terminie określonym w ust 1 zakład ubezpieczeniowy może dokonać ponownej kalkulacji należnej składki (...)

Z tego co tu pisz to "może" ale nie jest zobowiązany i zmuszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma MTU czyli "Moje Towarzystwo Utrapieniowe" jest znana z takich działań - sam tego doświadczyłem.

Zapewne odezwie się do ciebie Kancelaria Prawna "LEXUS". Musisz dokładnie doczytać od kiedy zniesiono podwójne OC.

Jeżeli wszystko stało się przed terminem to wnioskując z podanych przez ciebie dat:

1) 16.10.2011 - nabycie auta

2) 28.10.2011 - wykupienie OC w AXA

3) 22.11.2011 - wypowiedzenie OC w MTU

Przekroczyłeś ustawowy termin 30 dni na wypowiedzenie/kontynuowanie umowy OC zbywcy auta - i w tym wypadku musisz zapłacić należną kwotę. Jednocześnie wystosuj oświadczenie o wypowiedzeniu tej umowy ze skutkiem natychmiastowym, żądając pisma potwierdzającego od MTU.

Reasumując: "Pretensje do garbatego, że ma dzieci proste". Niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego maksymalnie dzień wcześniej możesz wypowiedzieć umowę i była ona ważna do końca zawarcia umowy i niepowinni już przedłużyć jej na kolejny Rok.

poszukaj Wysłanego E-maila może być też brany pod uwagę podczas rozstrzygania sprawy.

Ale jest nauczka dla innych że trzeba iść do firmy ubezpieczeniowej albo ajenta i jak się składa wypowiedzenie to ma prawo i obowiązek wpisać na kopi że coś takiego wpłyneło z datą i pieczątka .

i wtedy jest pewne , a teraz oni będą się upierać że niebyło żadnego pisma!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zaplacic, termin to max 1 dzien przed wygasnieciem....a swoja droga to w axa niezly burdel maja. Wyslalem im faxem wypowiedzenie oc TYDZIEN wczesniej ,a te laqjzy mi na mejla wyslali polise a 3 tyg pozniej mi do domu doszla, dopiero jak wyslalem 2 mejle do nich to odpisali ze przyjeli wypowiedzenie. Za friko wyslali mi polise.... mam ja i teortycznie moge jezdzic i jak w kogos wjade pokazac ta polise i jechac do domu i niech sie gosc martwi....czego oczywiscie nie zrobie i mam polise w liberty, ale sam fakt wyslania polisy bez wyslania kasy jest zabawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy Gun miałeś przygody z ich Lexusem bo ja tez pismo od nich dostałem i jak sprawa się zakończyła ? Zbywca musi pokazać umowę kupna sprzedaży samochód byłemu ubezpieczycielowi? Bo nie wiem skąd mają moje dane osobowe że piszą listy do mojego taty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on musi zgłosić że sprzedał auto inaczej by jego ścigali o zapłatę.nigdy nie sprzedawałeś auta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem przygode z Generali sprzedalem auto jakos miesiac po wykupieniu ubezpieczenia na rok i po 11 miesiacach przychodzi pismo o zaplacie za nowe oc mimo tego ze bylem u ajenta u ktorego kupowalem ubezpieczenie i przedstawilem umowe sprzedazy dostalem pieczatke itp burdel maja w tych TU ze bajka tylko kase chca ciagnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie przepisy od tego roku sie zmieniły i kupujący nie ma obowiosku o niczym informowac ubezpieczyciela nowo nabytego pojazdu o zmianie na inne oc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powinno wyglądać wypowiedzenie umowy OC zwartej przed 11 lutym br?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy Gun miałeś przygody z ich Lexusem bo ja tez pismo od nich dostałem i jak sprawa się zakończyła ? Zbywca musi pokazać umowę kupna sprzedaży samochód byłemu ubezpieczycielowi? Bo nie wiem skąd mają moje dane osobowe że piszą listy do mojego taty.

Dzwonił do mnie jakiś pajac z tego Lexusa, w sumie zjebałem go przez telefon bo wogóle nie chciał mnie słuchać. A na koniec był bardzo zdziwiony, że wszystkie dokumenty wysłałem do MTU, gdyż on żadnych kopii nie otrzymał. Kto okazał się winny w tym całym zajściu ?? Ano kobieta, która odmówiła mi przyjęcia wypowiedzenia na punkcie (29 dnia od zakupu i musiała je przyjąć), pismo doszło do nich 2 dni po terminie i tego się uparcie trzymali. Na szczęście miałem świadka tego zdarzenia, wszelkie dokumenty, powiedziałem że oddam sprawę do Rzecznika Praw Ubezpieczonych a następnie do sądu. Po 3 miesiącach przyszło pismo z przeprosinami MTU, że z winy pracownika doszło do takiej sytuacji. Najlepsze było na koniec " Wierzymy że zaistniałe zdarzenie nie wpłynie na sposób postrzegania przez Pana firmy MTU". hehehe

Tak jak pisałem sprawdź dokładnie kiedy zniesiono podwójne OC, pamiętając o zasadzie "lex retro non agit" - prawo nie działa wstecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do firmy windykacyjnej LEXUS działającej na zlecenie MTU. Pani powiedziała mi, że to 344zl jest naliczone za były okres. Czyli nie naliczali mi nowej polisy. To jakim cudem naliczyli 344zl jak mój tata ma takie same zniżki jak nie większe od byłego właściciela. Tym bardziej że właściciel miał wszystko opłacone do 7.01. Całe szczęście rozmowa była nagrywana więc już nie mogą się wycofać z tego co powiedzieli.

Kazała mi przesłać OC innej firmy za ten okres, to im przesłałem oraz żeby dosłała jej informacje o posiadanych zniżkach. Sprawa ma statu do wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie na maksa przed chwila wkurwilem, wchodze styrany po pracy,a w przedpokoju lezy list od MTU, otwieram czytam, ze przedluzaja mi automatycznie polise za fiata pande na kolejny rok, gdyz nie otrzymali wypowiedzenia poprzedniej polisy. nosz f*ck! jutro musze leciec do agenta u ktorego wypowiadalem MTU i wykupywalem polise w liberty. ciekawe co z tego wyjdzie, agent nie odeslal wypowiedzenia do mtu, czy jaki czort?:/ nie wiem

---------- Post dopisany 10-08-2012 at 17:02 ---------- Poprzedni post napisany 09-08-2012 at 21:08 ----------

jeśli chodzi o mnie sprawe dzis wyjasnilem, system w mtu automatycznie przedluzyl mi umowe, bo pismo z rozwiazaniem umowy "mineło sie" z danymi w systemie, ale juz ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...