Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania samochodu między 70-140 km/h pod obciążeniem


Rafal1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Borykam się z pewnym uciążliwym i dziwnym problemem. Auto to A4 B8 2.0 TDI z manualną skrzynią. W aucie występują drgania silnika i całej karoserii, nawet lewarek skrzyni biegów lata jak szalony, ale teraz uwaga, drgania występują podczas dodawania lub trzymania gazu, w przedziale od 70-140 km/h, lecz gdy puści się gaz, hamuje się silnikiem lub wrzuci się na luz, drgań nie ma. Drgania występują TYLKO z wciśniętym pedałem gazu. W aucie zostało wymienione:

-skrzynia biegów bo flansza była krzywa

-prawa półoś bo też była krzywa

-kompletny dwumas z łożyskiem

-zmienione zostały również koła na zupełnie inne

Nic z tego nie pomogło, a drgania jak były tak są.. Gdzie jeszcze szukać przyczyny?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi drgalo przy przyspieszaniu to wymienilem poloski mimo ze 90%mechanikow upieralo sie ze to dwumas...2 uzywane poloski z przegubami, godzina roboty i tysiak w portfelu zostal :wink: Sprawdz lewa poloske :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem od ok 130KM czuje lekkie drganie samochodu. dodatkowo mam lekko przestawiona kierownice w lewo i przy kręceniu słychac takie jakby przeskoki (jak reguluje wysokośc kierownicy to jest to taki sam objaw). Mechanicy stwierdzili że powinienem wymienić drążek od kolumny kierownicy. Ponoć raz już mieli taki przypadek i przeskoki zniknęły. Natomaist to drganie przy przyśpieszaniu to moze wskazywac na dwumas? przebieg 125 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem tu nowy. Wpadłem na te forum ponieważ mam podobny problem z moim multitroniciem, a mianowicie, przy ruszaniu na "dziaduszka" naprawdę spokojnym nie ma najmniejszego problemu, natomiast przy gwałtowniejszym ruszaniu przy prędkości od 80 do 120 km/h występuje uciążliwe drżenie całego auta, po zdjęciu nogi z gazu jest ok, dodam, że jak podczas drgania dodam kilka razy gazu to coś "się ustawi" i nawet przy tych 100 może być dobrze. Poduszka pod skrzynią jest ok,sprawdzona, trzyma, koło kinetyczne zregenerowane, elektryk obstawia na lejący wtrysk, jeden mechanik na źle zregenerowane koło 2 masowe z kolei inny na źle wyważone koła przednie (sprawdzone, wyważone). Auto lekko przydymi przy odpalaniu, na stałe odcięty ma filtr cząsteczek stałych i zrobionego chipa na 170KM, czy mogą to być wewnętrzne przeguby bądź też poduszki pod silnikiem czy też może to być lejący wtrysk? może ktoś spotkał się z podobnym problemem, nie chce tracić kroci na naprawy i chciałbym dojść do tego w miarę rozsądnymi kosztami, niestety diagnoza każdego z majstrów jest inna...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem tu nowy. Wpadłem na te forum ponieważ mam podobny problem z moim multitroniciem, a mianowicie, przy ruszaniu na "dziaduszka" naprawdę spokojnym nie ma najmniejszego problemu, natomiast przy gwałtowniejszym ruszaniu przy prędkości od 80 do 120 km/h występuje uciążliwe drżenie całego auta, po zdjęciu nogi z gazu jest ok, dodam, że jak podczas drgania dodam kilka razy gazu to coś "się ustawi" i nawet przy tych 100 może być dobrze. Poduszka pod skrzynią jest ok,sprawdzona, trzyma, koło kinetyczne zregenerowane, elektryk obstawia na lejący wtrysk, jeden mechanik na źle zregenerowane koło 2 masowe z kolei inny na źle wyważone koła przednie (sprawdzone, wyważone). Auto lekko przydymi przy odpalaniu, na stałe odcięty ma filtr cząsteczek stałych i zrobionego chipa na 170KM, czy mogą to być wewnętrzne przeguby bądź też poduszki pod silnikiem czy też może to być lejący wtrysk? może ktoś spotkał się z podobnym problemem, nie chce tracić kroci na naprawy i chciałbym dojść do tego w miarę rozsądnymi kosztami, niestety diagnoza każdego z majstrów jest inna...

Pozdrawiam

Co to za mechanik co stwierdza ze lejący wtrysk nie ingerując w silnik???

Wystarczy podłączyć VCDS i wszystko jasne - zmień sobie mechaników lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mechanikiem, stwierdził to elektryk podłączając się kompem, niestety nie mógł mi określić który to wtrysk, tak więc będę musiał podjechać do innego elektryka by wykazał który to wtrysk i biorę się za robotę, choć pewnie każdy proponował by wymianę wszystkich 4, a nie ukrywam, że to zbyt wysoki koszt jak na moją kieszeń choć jak będzie trzeba to przeboleje, chciało się drogie auto to i trzeba liczyć się z konsekwencjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mechanikiem, stwierdził to elektryk podłączając się kompem, niestety nie mógł mi określić który to wtrysk, tak więc będę musiał podjechać do innego elektryka by wykazał który to wtrysk i biorę się za robotę, choć pewnie każdy proponował by wymianę wszystkich 4, a nie ukrywam, że to zbyt wysoki koszt jak na moją kieszeń choć jak będzie trzeba to przeboleje, chciało się drogie auto to i trzeba liczyć się z konsekwencjami.

W moim dziadku winne byly i poniekad ciagle sa przeguby wewn ale w Twojej B8 to troche by bylo podejrzane chyba ze ma ladnie najechane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużym winowajcym w takich przypadkach jest lewy przegub wewnętrzny(brak zamienników)

---------- Post dopisany at 00:41 ---------- Poprzedni post napisany at 00:40 ----------

dużym prawdopodobieństwem w takich przypadkach jest lewy przegub wewnętrzny(brak zamienników)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam potobny problem z tymi drganiami przy predkosci 130km/h nie sa jakies straszne ale wyczuwalne malo tego wydaje mi sie ze przy skrecie w prawo jest ok a na prostej i skrecie w lewo drży sprawdzalem zbieznosc i jest ok to samo z oponami wywazone od nowa zastanawia mnie czy dwumas tez moze powodowac taki obiaw ? U mnie niby dwumasu nie slychac ale sprzeglo bierze przy koncu i bede musial wymienic komplet po nowym roku A4 b8 fl 2012 avant s line fwd 2.0tdi Przebieg 130k km

Edytowane przez collega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...