Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gwint + Felga 18" - zestaw budżetowy - opinie


hubipl9

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu przymierzam się żeby coś zrobić z prowadzeniem i wyglądem samochodu. Przy moim stylu jazdy fabryczne 1BA jest momentami nieprzewidywalne, dużo za miękkie. Nie chcę przy tym ładować w auto pół jego wartości dlatego zastanawiam się nad zestawem jak poniżej.

Zawias bardzo budżetowo - Gwint TA-technix

Zawieszenie Gwintowane Audi A4 B5 Gwint TA-technix (2528080068) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Wiem, że różne opinie są o tym gwincie ale nie mam jakiś ogromnych oczekiwań. Chodzi mi, żeby obniżyć auto o 30-40mm i żeby było sztywniejsze od 1BA. Ma ktoś porównanie jak jest ze sztywnością tego zawieszenia przy takim obniżeniu w odniesieniu np. do 1BE ? Słyszałem też, że lubi skrzypieć ten zawias ale można to jakoś wyeliminować. Jak ktoś wie co tam dokładnie skrzypi i jak temu zapobiegać od razu przy montażu to może napisać.

Felga - Dare LM 18" 8J - replika BBS

FELGI DARE LM 18" 8J 5x112 (2536668277) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Taki wzór akurat mi się podoba. Nie wiem jak z jakością tych podróbek. Rozważam jeszcze ori RS6 ale dużo tego już jeździ albo felgę z A8 wzór jak tu - ALUFELGI KOŁA FELGI AUDI A8 D3 4E0 18" KOMPLE (2529304449) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. tylko ta felga jest chyba szersza niż 8"

Opona - Nankang NS 2 rozmiar 215/40/18

Nankang NS 2 215/40 R18 89 W. Opony Nankang . Oponeo.pl

I tu mam największe wątpliwości. Ma ktoś jakieś doświadczenia czy ten rozmiar będzie ok do felgi? Jeśli chodzi o średnicę to sprawdzałem i będzie minimalnie mniejsza niż fabryczna na 205/55/16 (różnica coś koło 0,5%) więc pod tym względem chyba ok. Moje wątpliwości budzi też jakość tych opon ale myślę, że nie będą trzymać gorzej niż 5 letnie continentale z 3mm bieżnika na których teraz jeżdżę.

Jakie są Wasze opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 wzory felg są oklepane na forum, a z A8 w samym lubelskim juz troche jeżdzi:naughty: dla -40 i takich parametrów koła będzie szpara na 2 palce(wiem bo miałem) i niestety robi sie wizualnie koza:wink: gwint mozesz brać pare osób jeżdzi i ja kwidać nie sprzedaje tego szybciej niz kupiła:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak zastanawiałem się nad TA jednak wziąłem AP trochę droższy gwint i jestem mega zadowolony, gwint jest mega solidny z AP. Co do felg dokładnie trochę oklepane już są rs oraz od a8 dużo już tego jeździ osobiście wybrałem podróby coś podobnego do a8 tylko większe łopaty i jak na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla -40 i takich parametrów koła będzie szpara na 2 palce(wiem bo miałem) i niestety robi sie wizualnie koza:wink:

To ile trzeba by było obniżyć żeby to wyglądało jako tako przy takim kole? Ile Twoja Kowi jest opuszczona? Bo jest jeszcze jeden problem. Wjazd na mój parking. Zdjęcie poniżej. Dlatego nie mogę szaleć z glebą i zastanawiam się czy jest sens się w to ładować skoro i tak nie opuszczę samochodu wystarczająco nisko, żeby to jakoś wyglądało. A za zwyczaj muszę korzystać z drugiego wjazdu, który jest jeszcze trochę bardziej stromy bo miejsca w tej części są często zajęte.

wj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienie na 62cm od rantu błotnika do ziemi powinno być wystarczajace:wink:, seria ma 69:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...