Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czarno za mną

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Mówisz masz, sam dźwięk. Nie wiem czy jestem przewrażliwiony czy rzeczywiście coś jest nie tak ale to moja pierwsza V6, wcześniej miałem zwykłego AAZ w 80 :grin:

WRZUTA - 2.5TDIV6AFB - Dźwięk w 0:27 mnie niepokoi, podczas ruszania, rozpędzania.

Opublikowano
Mówisz masz, sam dźwięk. Nie wiem czy jestem przewrażliwiony czy rzeczywiście coś jest nie tak ale to moja pierwsza V6, wcześniej miałem zwykłego AAZ w 80 :grin:

WRZUTA - 2.5TDIV6AFB - Dźwięk w 0:27 mnie niepokoi, podczas ruszania, rozpędzania.

Przewrażliwiony jesteś, wszystko jest ok. Ruszanie też w porządku, gada jak powinna. :hi:

---------- Post dopisany at 20:55 ---------- Poprzedni post napisany at 20:45 ----------

BTW... Po samym filmiku mogę Ci powiedzieć, że nie masz szczelnego układu podciśnienia... :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Po czym to wnioskujesz ? :P

Opublikowano

Tutaj masz dobry filmik, który ukazuje stuki wytartej hydrauliki, a konkretnie w sumie wypadnietych już dźwigienek. Enjoy, jak już będą takie głuche stuki się pojawiać u Ciebie, to wtedy zacznij się martwić :hi:

Audi a6 2.5 ake stuki w silniku - YouTube

---------- Post dopisany at 21:01 ---------- Poprzedni post napisany at 21:00 ----------

Po czym to wnioskujesz ? :P

Po tym, że przy odpaleniu i gaszeniu występuje taki charakterystyczny dźwięk. Inny przy odpalaniu i inny przy gaszeniu, postaram się znaleźć jakiś filmik.

---------- Post dopisany at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany at 21:01 ----------

Tutaj przy gaszeniu jest taki dźwięk jakby uderzeniem w pusty plastikowy kubek:

No i masz dźwięk jak już tłok się z zaworami chyba spotkał :wink:

Opublikowano
  • Autor

No to te takie chlup chlup posiadam u siebie ; D

Opublikowano

te co są na pierwszym filmiku?

kopci i szarpie, jest metaliczny stukot, to zwiastuje problem z wtryskami ale zrób logi i czytaj błędy bo w ciemno to możną tylko wydać kasę bez rezultatu, poszukaj ludzi z Bytomia na forum i zagadaj, na pewno ktoś się znajdzie

Opublikowano
  • Autor
te co są na pierwszym filmiku?

Chodzi o 2 filmik podczas gaszenia. :wink:

Wąż wymieniony, kopcenie delikatnie się zmniejszyło. Możliwe że trzeba wydmuchać cały ten syf... Ale wtryskiwacze i tak pójdą do sprawdzenia.

Opublikowano

Jak dalej kopci to już tylko logi pozostają, a po logach dochodzenie co sprawdzać/naprawiać. W ciemno nie targaj wtrysków z auta.

---------- Post dopisany at 12:13 ---------- Poprzedni post napisany at 12:12 ----------

A tak BTW...

528-645-thickbox.jpg

:decayed:

Opublikowano
  • Autor

Wracam z kolejnymi problemami. Wczoraj z ciekawości wypiąłem dwie wtyczki w okolicy zbiorniczka od wspomagania. Jedna była szara druga czarna. Ściągnąłem tez wężyk z gruszki egra. Wydawało mi się jakby samochód zyskał na mocy i mniej kopcił. Po podłączeniu wszystkiego tak jak było ledwo ruszyłem z miejsca. Za samochodem kłęby dymu jakich jeszcze nigdy nie widziałem i muł straszny. Po wydaleniu tego całego syfu samochód zaczął jechać normalnie ale w dalszym ciagu strasznie kopci. Dodatkowo o ile słuch mnie nie myli usłyszałem syczenie w okolicy pompy wtryskowej.

Ludzie pomocy ! O diagnostyke nie pytajcie nawet, znalazłem interfejs Elm 327 ale niestety nie chce się łączyć z samochodem...

Opublikowano

Pisałam Tobie juz... sam nie dasz rady. Nawet logow nie mozesz zrobic.

Jedz do...

DYNOSOFT - chiptuning by Aligator - TDI TFSI JTD CDI CDTI DCI HDI TDCI i-CTDI CRD CRDI TDI D5 1.8T Katowice silniki diesel oraz benzynowe

Chociaz zlokalizuja Ci problem.

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Jestem umówiony na czwartek u jednego z lepszych magików od diesli na śląsku. Ale dzięki za kolejny servis który będę mógł odwiedzić.

Opublikowano
Jestem umówiony na czwartek u jednego z lepszych magików od diesli na śląsku. Ale dzięki za kolejny servis który będę mógł odwiedzić.

Na czwartek... przeciez to swieto...

Ale nie wazne, mozesz mi podac na PW jesli nie chcesz tu. Co to za mechanik i gdzie jest.

Chetnie tez miałabym drugi adres dobrego mechanika na Slasku.

Opublikowano
Środa to święto moja droga :wink: Co do Mechanika to Auto Danecki - profesjonalny serwis samochodów

Sorry masz racje... :facepalm:

A jesli chodzi o Daneckiego to znam... rzeczywiscie jest dobry... Ale ma okropne dlugie terminy.

Ale napewno znajdzie Tobie problem w samochodzie.

Jak bedzie juz po wszystkim to daj znac, jak bylo i co było.

Opublikowano
  • Autor

Jasne że dam znać, szkoda tylko że Pan Marek nie bardzo się ucieszył słysząc "2.5TDI"...

---------- Post dopisany 16-08-2012 at 17:38 ---------- Poprzedni post napisany 14-08-2012 at 14:05 ----------

Wszystko jasne, przepływomierz jest winowajcą. :wink: Zadaje 900mg a otrzymuje zaledwie 590mg.

Opublikowano

Bartosz skąd jesteś? Obecnie przebywam w Bytomiu, możemy się spotkać i pogadać o tych naszych nieszczęsnych V-kach. Też mi kopci jak powalony z tym że power ma taki jak powinien, a nie mam czasu podjechać do mojego lekarza od ździrki :P

Ew. jak poszukujesz dobrego i taniego mechanika, który zna te silniki jak własną kieszeń, daj znać :) Na priv wysyłam swój numer, napisz smsa bo będę spać po nocce a jak się obudzę to się skontaktuję :P

Opublikowano
Bartosz skąd jesteś? Obecnie przebywam w Bytomiu, możemy się spotkać i pogadać o tych naszych nieszczęsnych V-kach. Też mi kopci jak powalony z tym że power ma taki jak powinien, a nie mam czasu podjechać do mojego lekarza od ździrki :P

Ew. jak poszukujesz dobrego i taniego mechanika, który zna te silniki jak własną kieszeń, daj znać :) Na priv wysyłam swój numer, napisz smsa bo będę spać po nocce a jak się obudzę to się skontaktuję :P

Ja Ci dam pieronie jeden Ty :rant:

Opublikowano

sprawdz sobie jeszcze czujnik ciśnienia doładowania, lubi sie wypinać w moim AFN i jak wciśniesz kite nie ma mocy i chmura za autem:wink:

Opublikowano
  • Autor

Wlaśnie u mnie jest ten problem że turbo ładuje, ładuje więcej niż powinno na moment delikatnie spada i znowu ciągnie w górę. Jest to wyczuwalne.

Opublikowano
Wlaśnie u mnie jest ten problem że turbo ładuje, ładuje więcej niż powinno na moment delikatnie spada i znowu ciągnie w górę. Jest to wyczuwalne.

Jak spadek odczuwalny jest w okolicach 2400 a pierdolnięcie gdzieś na 2550-2600 lub wyżej, no to 100% przepływomierz. Przez to też turbina ładuje wyżej, czyli mówiąc krótko - przeładowuje. Niekoniecznie do wymiany, ale do przeczyszczenia. Temat odnośnie tego zabiegu jest na forum :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.