Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie na gazie i benzynie nierówna praca na obciązeniu


l3l0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Czytałem forum i zadnej konkretnej odpowiedzi nie uzyskałem tylko - wyrzuc katalizator sprawdz poduszki silnika itd.

Auto chodziło super aż pojechal do lakiernika na polerke . Po 2 dniach stania nie potrafilismy go odpalic , wiec sprawdzilismy swiece okazalo sie ze 1 i 2 cylinder ( świece) były zalane olejem . Po oczyszczeniu odpaliło auto . Dwa dni później zamówiłem uszczelki i wymieniłem wraz z nowymi świecami NGK .

I znowu 2 dni jade a auto zaczyna szarpac nie równa praca silnika nawet na biegu jałowym a na obciązeniu z klimatyzacja obroty skacza pomiedzy 700-1100 obrotów. Osłona na świecy na 1 cylindrze jest uszkodzona i podobnie widac na 3-4 cylindzie ale tak było i auto pracowało . jakby nie spalał całej mieszkanki . Błędy komputera który sie pokazywały to :

16705

00561

jeden ze skladu mieszanki drugi z czujnika wału . ale był to błąd sporadyczny i juz sie nie powtarza.

Autko ma 2 miesieczny gaz STAG 400 . wg mnie skoro gaz zczytuje mape z benzyny to nie bedzie to wina gazu . Bo i na gazie i na benzynie pracuje tak samo .Im bardziej silnik rozgrzany tym bardziej ta nierówna praca jest odczuwalna i brak mocy szczegolnie jak mam sie rozpedzic . Moze ktos juz mial taki przypadek rozwiazany . Zaraz wymienie na stare swiece sprawdze podcisnienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że problemy pojawiły się po wizycie u lakiernika .Może to przypadek a może on coś głupiego :wink: robił z twoim autem (o ile faktycznie

wcześniej nie było żadnych dolegliwości).

W pierwszej kolejności to zajrzał bym/wymienił/ do filtra powietrza potem przepływka (ewentualnie delikatne czyszczenie ) + sprawdzenie

szczegółowo szczelności całego dolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...