Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki w silniku na ciepłym i zimnym, zawory??


morgan84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam silnik 1,8T 150km i od paru miesięcy z silnika dochodzą dziwne stuki, które z czasem zaczeły sie nasilać.

Nie ma znaczenia czy silnik jest ciepły czy zimny klekocze jak disel.... ;) czy to mogą być zawory??

Chcę tym autem jeszcze parę lat pojeździć, doradzcie proszę co robić z silnikiem, chciałbym zrobić chipa na 180km ale nie w tym stanie.

Co mechanik powinien zrobić jeśli to zawory żeby to na 00% zdjagnozować? z czym to sie wiąże??

Pozdrawim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zawory a zbyt niskie ciśnienie oleju. Mechanik powinien zdjąć miskę olejową i wyczyścić dokładnie smoka pompy olejowej (sprawdzić stan pompy). Radzę się tym zająć jak najszybciej puki gura się nie zatarła. Kontrolka od ciśnienia oleju nigdy Ci się nie zaświeciła na chwilkę? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też mam takie stukanie.Jak odpale to przez moment postuka,obroty się stabilizują i jest cichutko.Natomiast jak dostanie w palnik ostro to znowu zaczyna cykać,stukać.Kontrolka mi się nie zapala,ale już kiedyś przerabiałem temat z zapchanym smokiem i pompą oleju.Czy to mogło powrócić?Jak jest niskie ciśnienie to przy zejściu z obrotów może hałasować łańcuch na wałkach?Pytam bo swoje dolegliwości łączę z innymi usterkami :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też mam takie stukanie.Jak odpale to przez moment postuka,obroty się stabilizują i jest cichutko.Natomiast jak dostanie w palnik ostro to znowu zaczyna cykać,stukać.Kontrolka mi się nie zapala,ale już kiedyś przerabiałem temat z zapchanym smokiem i pompą oleju.Czy to mogło powrócić?Jak jest niskie ciśnienie to przy zejściu z obrotów może hałasować łańcuch na wałkach?Pytam bo swoje dolegliwości łączę z innymi usterkami :facepalm:

2-3 sek. po odpaleniu to normalne i nie ma co tego porównywać do klekotania jak diesel :whistling: Co do dźwięków przy zchodzeniu z obrotów to pewnie klapka w turbinie WG się odzywa ale do puki turbo ładuje to wszystko jest dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 2-3 sek.po odpaleniu to się zgodzę że to norma,ale dlaczego tak jest jak go przybutuję trochę?Jesteś kolejnym co mówi że to klapka WG:facepalm: Niestety ciśnienia tak łatwo nie sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...