Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 2.0 TDI - wymiana oleju


prof87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie kupiłem Audi A4 2.0 TDI 170 KM, jest to moje pierwsze tak konkretne autko i chciałbym się dowiedzieć jaki olej stosować do tego konkretnego silnika, jakie musi mieć oznaczenie, co najlepiej polecacie?? Jest na tym forum masa informacji ale nic konkretnego na temat mojego silnika... Ważna jest dla mnie jakość oleju, cena to już kwestia drugoplanowa. No i co ile najlepiej wymieniać taki olej ? Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana 15 albo 30 tys zalezy jaki olej, reszta tutaj:

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-tdi-olej-tdi-9726/ ciebie dotyczy prawdopodobnie druga czerwona wzmianka choc dopytaj sie bo nie ma w niej slowa o silnikach na C :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem ten wątek i nie ma podane że to również dla silników na CR tych całkiem nowych. Najlepiej jak ktoś napisze posiadający takie autko i znający ten konkretny temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w c6 2.7 BPP tez jest CR wiec nie pekaj poprostu koledzy nie uzupelnili tematu, ja leje 5W30 zgodnie z zalecieniami i norma dla DPF-a osobiscie jele castrola do 2,7 i 2,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem ten wątek i nie ma podane że to również dla silników na CR tych całkiem nowych. Najlepiej jak ktoś napisze posiadający takie autko i znający ten konkretny temat :)

Przecież 2.7 czy 3.0 też jest na CR, musisz mieć olej z normą do dfp-a 507.00 najlepiej coś z Milersa, ,Motula, Amsoil, LM czy Valvoline. Poczytaj wątek o olejach wystarczy ostatnie 10 stron i będziesz wszystko wiedział a nawet więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mnóstwo jest na temat Twojego silnika,trzeba szukać,wady,usterki itd.

Olej 5W30 z normą VW 507.00, ja polecam Motul Specific 5W30 504.00/507.00, w ASO leją Castrola 5W30 507.00 lub Mobil1 5W30 ESP Formula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedz :) A jeszcze jedno pytanie w ramach odpowiedzi z pierwszego wątku, które oleje wymieniamy co 15 tys a które co 30 tys?? Od czego to zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz 80 tys km rocznie i latasz tylko po autostradach to możesz wymieniać co 30 tys olej(oleje typu LL long life), chociaż też bym nie polecał tak długo jeździć na jednym oleju. Jeżeli jeździsz normalnie około 30 tys. km rocznie to wymieniaj co 15 tys km to akurat masz wymianę 2 razy do roku, więc przed zimą masz świeży olej jak przyjdą mrozy i poźniej na lato znowu zalewasz świeżą oliwę i silnik i turbina będą Ci wdzięczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz 80 tys km rocznie i latasz tylko po autostradach to możesz wymieniać co 30 tys olej(oleje typu LL long life)

co to za rada? wymniana oleju co 30 kkm to przyspieszone zuzycie walkow rozrzadu, dzwigienek, hydropopyhaczy, zwlaszcza w silniku z DPF. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dalej już nie przeczytał co napisałem "chociaż też bym nie polecał tak długo jeździć na jednym oleju"

Jednak ASO też wymienia co 30 tys. i auta jeżdzą, ale wiadomo coś za coś, kiedyś to się zemści i dołożyć będzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producentowi i ASO zalezy zeby po zakonczeniu gwarancji rozpoczely sie zakupy... :decayed:

Czytac dalej czytalem, ale poczatek skrytykowac musialem.:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej jest jak ktos w odcinkach po 15km w miescie w 2 lata zrobi 30tys a inaczej jest jak ktos natrzaska te km w pol roku na trasie

Co do gwarancji... ja rozumiem, ze to tylko audi z jedynie 2ma latami gwarancji a nie np tata motors gdzie sa 3 lata.. ale nawet dla tak kiepskich samochodow przewidziano (odetchnijcie z ulga:) )mozliwosc przedluzenia gwarancji - dla aut szmelcgrupy prowadzi seat takie cos jak EXCELLENCE (jest to formalnie ubezpieczenie - seat naprawia a za naprawa placi AmTrust).. jest to "gwarancja" bez limitu km wiec chyba takie straszne rzeczy dziac sie nie powinny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancje na zasadzie ubezpieczenia sa w europie zachodniej mozliwe do uzyskania juz dawno.

Natomiast co do przebiegow, nie bylbym takim optymista. olej az taki drogi nie jest i jezeli ktos ma auto od nowosci i zalezy mu na dluzszej zywotnosci auta warto poswiecic te 200 zl na olej co 15000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 200tys ten co bedzie zmienial olej od nowosci co 30tys zaoszczedzi okolo 2 kola

moze mu sie cos przez to popsuje i oszczednosci szlag trafi (to jest niewiadoma) ale pewnikiem jest ze 2 kola na wymiany wyda sie mniej

Jezeli prowadzi sie dzialanosc gospodarcza i czas poswiecony na jezdzenie do mechanika to czas w ktorym sie nie zarabia to kwota sie podwaja....

Wymiana oleju w ASO to ze 4,5 stowki wiec jezeli uwzglednimy wymiany w ramach gwarancji to wyjdzie ze 3 kola do zaoszczedzenia (nie liczac czasu)

Nie namawiam... jedynie licze

Ze co ?! Audi daje tylko 2 lata gwarancji ?!

to zmieniasz plany i juz nie kupisz nowego audi? Tez uwazam, ze nie warto...

Samochody Audi objęte są 2-letnią gwarancją producenta bez limitu kilometrów, 3-letnią na powłokę lakierniczą oraz 12-letnią na perforację nadwozia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...