Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.7 BI TURBO osiągi opinie na temat tego silnika


grzechog83

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, to spalanie elegancko wychodzi. Jaka instalacje LPG do tego polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam od siebie ze jakbyś wyjmował motor To turbiny od razu do TC performance poprawić paliwko zrobić od razu dolot i wydech i 4 z przodu. ( gdyby się okazało że turbiny do roboty) Cena hybryd do 2,7bit mocno spadła i idzie kupić je za fajną kasę.

Co do cieknących deklów ja się nie zgodzę bo mi nic nie ciekło bardziej jest problem z odmą która rzyga olejem ale to jak się chce idzie zmodyfikować żeby mieć to z bani.  ogólnie sporo rzeczy można tam poprawić i cieszyć się jazdą. ja w swojej S4 B7 wywaliłęm ori silnik na rzecz 2,7 bo moim zdaniem jest fajnym silnikiem starszej generacji a jak ktoś potrzebuję to lubi nawet LPG.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie benzyny w poliftowym A6 tiptronic quattro przy 200-210km/h non stop - średnie wyszło mi 20l/100km :decayed: , przy 140km/h ok. 11l, przy 90km/h - 8l, na upartego można by było zejść nawet do 7,5l, ale nie polecam, szkoda nerwów :decayed:
Silnik seria 2.7T 254KM (kod APB)

Pali jakieś 0,5l więcej niż wolnossące 3.0 220KM, który mam w B6 cabrio tip 4x4. Moim zdaniem ten motor z kolei bardziej rasowo brzmi w zakresie obrotów 3,5~5tys. rpm (w obu autach wydechy seryjne, katy nie wycięte, cały układ szczelny) :wink:  Osiągi z kolei to jak dzień do nocy :)  

W dniu 9.08.2018 o 09:46, DarekS4 napisał:

A ja dodam od siebie ze jakbyś wyjmował motor To turbiny od razu do TC performance poprawić paliwko zrobić od razu dolot i wydech i 4 z przodu. ( gdyby się okazało że turbiny do roboty) Cena hybryd do 2,7bit mocno spadła i idzie kupić je za fajną kasę.

Co do cieknących deklów ja się nie zgodzę bo mi nic nie ciekło bardziej jest problem z odmą która rzyga olejem ale to jak się chce idzie zmodyfikować żeby mieć to z bani.  ogólnie sporo rzeczy można tam poprawić i cieszyć się jazdą. ja w swojej S4 B7 wywaliłęm ori silnik na rzecz 2,7 bo moim zdaniem jest fajnym silnikiem starszej generacji a jak ktoś potrzebuję to lubi nawet LPG.

2.7T lepszy wg. Ciebie od 4.2 344KM?

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3x lepszy. Ja jestem starej daty. Dla mnie musi być żeliwny blok ;) Oczywiście to wszystko zalezy. Bo jezdiłem audi z cięzkim przodem po torze i wierz mi że czuć ta masę. Szczeże to opierdzielam jedną pętle szybciej A4 od kumpla z 1,8T 300HP niż tym samym np z silnikiem 2,7. Rozkład mas itp itd. Ale na codzień wole 2,7 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...