Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ciepłego nawiewu


matys1406

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chodzi o audi a4 1.6 1995 bez klimatronika, przed latem grzało jak szalone, gdy teraz jednak chcialem wlaczyc ciepły nawiew uruchomił się on minimalnie, poprostu klapki chyba uchyliły sie lekko tylko i podczas przekręcania z zminego na ciepłe czuć zero oporu pokrętło swobodnie sie obkręca więc jestem niemal pewny że linka/cięgno sie zerwała. Moje pytanie polega na tym w jaki sposób jest możliwość naprawienia tego, czy bede musiał całą deske rozbierać ? czy może da sie jakoś odchylić osłonke od samych pokręteł i tam coś zdziałać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje sciagnac przednia scianke tam gdzie radio itp zobaczysz moze tam juz cos bedzie widac jak nie to rozbierzesz sam dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontuj schowek, namierz która dźwigienka odpowiada za klapę do mieszania ciepłego i zimnego powietrza - zobacz co się tam dzieje - powina ta dźwignia być po środku auta za radiem na spodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc przed waszymi poradami rozebrałem przednią ścianke wraz z całą obudową tą środkową na biegi ręczny itp.. tak więc zajrzałem jak sie zachowuje linka przy pokrętłach no i wygląda na zamocowaną stabilnie i wsuwała sie i wysuwała pokręcając pokrętłem tak więc cos musi sie dziać przy samej klapce, i sie wystraszyłem że bede musiał cały kokpit rozbierać ale mówicie że ze schowka coś zdziałam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oblukaj po lince gdzie idzie i czy jest dostęp po zdemontowaniu schowka ,

Pewnie przy klapie się linka wypięła albo puściło mocowanie bo ramie od klapy się zatarło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!jestem tu na forum nowy mam problem z ogrzewaniem w moim audi a4 1.6 benzyna klimatronic! z 1997roku wymienilem termostat nagrzewnica jest drozna nawiewy dzialaja klapy sie otwieraja prawidlowo a ciepla nie ma leci zimne powietrze moze ktos to przerabial i podpowie cos na ten temat! z gory dziekuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!jestem tu na forum nowy mam problem z ogrzewaniem w moim audi a4 1.6 benzyna klimatronic! z 1997roku wymienilem termostat nagrzewnica jest drozna nawiewy dzialaja klapy sie otwieraja prawidlowo a ciepla nie ma leci zimne powietrze moze ktos to przerabial i podpowie cos na ten temat! z gory dziekuje pozdrawiam

A w jaki sposób nagrzewnicę udrażniałeś?

Może przewód do niej prowadzący jest zatkany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!jestem tu na forum nowy mam problem z ogrzewaniem w moim audi a4 1.6 benzyna klimatronic! z 1997roku wymienilem termostat nagrzewnica jest drozna nawiewy dzialaja klapy sie otwieraja prawidlowo a ciepla nie ma leci zimne powietrze moze ktos to przerabial i podpowie cos na ten temat! z gory dziekuje pozdrawiam

Wywołaj ukryte menu w klimatroniku i odczytaj błędy.

Jak nie będzie podepnij VAG/VCDS i spr. jeszcze raz błędy a następnie wykonaj testy klimatronika i ponownie spr. błędy.

Jak nic nie będzie przyjrzyj się e blokach wartości mierzonych [8] jak pracuja klapy V... (jak pamiętam klapa za mieszanie zimnego i ciepłego powietrza to V68)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!jestem tu na forum nowy mam problem z ogrzewaniem w moim audi a4 1.6 benzyna klimatronic! z 1997roku wymienilem termostat nagrzewnica jest drozna nawiewy dzialaja klapy sie otwieraja prawidlowo a ciepla nie ma leci zimne powietrze moze ktos to przerabial i podpowie cos na ten temat! z gory dziekuje pozdrawiam

Stawiam na zapowietrzony układ chłodzenia , dokładniej nagrzewnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego problemu, rozebrałem schowek przyjrzalem sie a nawet wsłuchałem jak klapki sie zamykają i nic zlego nie zauważyłem, wszystko dobrze chodzi jak na moje oko, tak więc pomyślałem że może jednak ta nagrzewnica nie jest w pełni drożna, fakt faktem płukałem ją już przed latem i dlatego nie rpzyjmowałem tego do świadomości że może być znów zapchana bo jeszcze oba węże były ciepłe, no ale przepłukałem i jest ciepłe powietrze, nie jestem pewny czy cała nagrzewnica jest drożna ale wydaje mi sie że tak, mam nadzieje że na jak najdłużej a nie że za pare miesiecy ebde musiał znow to robic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją zaraz po kupnie musiałem udrażniać, a było to roku pańskiego 2009, w maju. Tak żęśmy z koleżką sumiennie podeszli do tematu, że, odpukać, do dzisiaj mam suchą saunę jak podkręce:heat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...