Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Smród spalin z nawiewu.


Dedownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od paru tygodni jestem szczesliwym ( jak na razie :) ) posiadaczem Audi A4 B6 !.9 TDI AVF. Zauważyłem taka oto przypadłość. Otóż przy włączonym nawiewie - bez względu klima czy zwykły nawiem- czuć bardzo intensywny zapach spalin. Ponadto na postoju przy pracującym silniku i otwartej szybie również ostro śmierdzi. W związku z powyzszym mam prośbe o ewentualną podpowiedź gdzie leży problem i jak się go pozbyć, ewentualnie polecić jakiegoś ogarnietego mechanika z wawy. Jest to moje pierwsze auto z Inglostad i pierwszy diesel więc nie mam doświadczenia z tego typu jednostkami.

Z góry dzięki za konstruktywne wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakaś nieszczelność na wydechu jest, dlatego czuć spaliny, trzeba wejść pod auto i zobaczyć. Warto też dopłacić troche i zamiast zwykłego filterka przeciwpyłkowego założyć ten z węglem aktywnym, potrafi wyłapać sporo zapachów z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze odswiezam...

Na wstepie dzieki za odpowiedzi.

Bylem u mechanika, ktory obejrzal wydech i stwierdzil ze przy takich objawach nie jest to kwestia ukladu wydechowego, gdyz smrod czuc przy wlaczonej klimie i natychmiast po wlaczeniu nadmuchu. Wedlug mechanika winna jest uszczelka pod glowica...

Czy ktos sie orientuje na ile to moze byc prawda? Fachman do ktorego sie udalem (przypadkowo) nie sprawial wrazenia zbyt kompetentnego (nie bede sie rozpisywal dlaczego). Jezeli ktos borykal sie z podobnym problemem to prosze o jakies opinie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze odswiezam...

Na wstepie dzieki za odpowiedzi.

Bylem u mechanika, ktory obejrzal wydech i stwierdzil ze przy takich objawach nie jest to kwestia ukladu wydechowego, gdyz smrod czuc przy wlaczonej klimie i natychmiast po wlaczeniu nadmuchu. Wedlug mechanika winna jest uszczelka pod glowica...

Czy ktos sie orientuje na ile to moze byc prawda? Fachman do ktorego sie udalem (przypadkowo) nie sprawial wrazenia zbyt kompetentnego (nie bede sie rozpisywal dlaczego). Jezeli ktos borykal sie z podobnym problemem to prosze o jakies opinie.

Pzdr

Większego blefu nie słyszałem ... :facepalm:

---------- Post dopisany at 16:57 ---------- Poprzedni post napisany at 16:55 ----------

Może gdzieś przepuszczać koło EGRa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha.

Rozumiem, ze Szanowny Pan Mechanik zna się na rzeczy ;) W ramach ciekawostki dodam, ze jest to "fachowiec", który postanowił odejść z ASO Audi w Warszawie i przejść na "swoje"...

W środę jadę do serwisu, więc w końcu przyczyna zostanie zdiagnozowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem ostatecznej diagnozy - co było faktyczną przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...