Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Remont silnika a4 b5 1.8T przybliżony koszt ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

siemka koledzy mam pytanko ile kosztuje przyblizony koszt generalnego remontu silnika w 1.8t AEB

czyli pierscienei panewki planowanie glowicy/zaworow uszczelki wszystkie itp ?

robil ktos ? moze sie podzielic swoja wiedza ? bym byl bardzo wdzieczny

pozdrawiam serdecznie :)

Opublikowano

jak chcesz miec to zrobione na zicher to bez 2500 sie nie obejdzie

nowe:

uszczelki, panewki, pierscienie, łańcuch + napinacz

obróbka głowicy, zaworów, gniazd, wymiana popychaczy

nazbiera sie...

Opublikowano
  • Autor

wlasnie tak liczylem 4 tys z nowym ic

Opublikowano

Do tego dolicz tulejowanie 200 od cyl ,ew .szlif i nowe tłoki , ale jak dobrze zrobisz to pojeździsz.

Opublikowano

AEB to twarda sztuka, bloku nie trzeba bedzie ruszac, tłoków też

no chyba że chcesz zapoda kucizne to od razu z korbami

seria spokojnie wytrzymuje 300kM

Opublikowano
  • Autor

powiem tak chce zrobic remont silniczka bo mam juz nastukane 295tys nie ma jakis drastycznych oznak nei pali az tak duzo oleju ani nic .. jest ok i ma kopa ale chce juz ja zrobic na dluzszy okres . chcialbym remont nowy ic wiekszy oraz wirusa program . zmieszcze sie tak w 4.... 4,5tys ? bez robocizny ? do tego przelot ale nei wliczajmy tego do budzetu .. osiagne tak 250 kucy ?

Opublikowano
AEB to twarda sztuka, bloku nie trzeba bedzie ruszac, tłoków też

no chyba że chcesz zapoda kucizne to od razu z korbami

seria spokojnie wytrzymuje 300kM

Twarda może i jest ale kolega pisał o remoncie ,a nie reanimacji , do tego dołożyłbym pompę oleju,zrobić raz porządnie i pojeździ następne 300k.

Opublikowano
  • Autor

super dzieki za rade ale pompe jakjas wydajniejsza ?? wtryski ?? koledzy doradzcie mi bo mam kase przeznaczona tylko nie wiem dokladnie na co przeznaczyc

Opublikowano
  • Autor

wiem czytalem to ale jest to wszystko ogolnie i o niczym takim konkretnym co ja chce ..

a jak koledzy z wlozeniem skrzyni 6 biegowej ??

Opublikowano

Włożenie 6-biegówki do auta z 1996 r. to mocna rzeźba, inne są obudowy skrzyń. Łapy nie pasują. W poliftach jest trochę inaczej.

Opublikowano

Jak już silnik robisz to jeszcze przyda się regeneracja turbiny. U mnie regeneracja turbo + nowa uszczelka pod głowice + planowanie głowicy + nowe szpilki + czyszczenie głowicy + szlifowanie kanałów wydechowych + pierścienie + cztszczenie bloku silnika i miski olejowej + uszczelki + kolanko od odmy + świece irydowe wyszło 3000zł.

Opublikowano

panowie, a jak wam po remoncie silnik pracuje? tzn czy np. nic sie nie pogorszyło np. czy głośniej nie pracuje, czy nie wydaje dziwnych dźwięków, pytam bo kiedyś robiłem remont w golfie 3 i po tym chodził deko gorzej jak przed, zawsze coś tam zagrało, dziwne dzwięki itp...

Jednak nie ma to jak fabryka poskładała-takie zdania słyszałem

Opublikowano

Moj 1.8T po remoncie (nowe pierscienie, panewki, planowanie głowicy, gniazda i zawory) przez pierwszy tydzien/dwa wydawał dziwne dzwieki przy uruchamianiu i 3-4 sekundy po starcie, potem się wszystko ułożyło, i teraz pracuje aż miło :) mało tego, sam poskładałem cały silnik łącznie ze spięciem głowicy (a z mechaniką nie mam NIC wspólnego) oczywiście pod okiem kumpla mechaniora, ale on mi tylko wytlumaczył co i jak i zostawił z tym na cały dzien.

Jak komus cos smiga nie tak, polecam remont, macie pewność ze silnik zrobiony na cacy, a nie szukanie "nowego" ktorego faktycznego stanu i tak nie znamy...

Opublikowano

tak jest juz w naszym kraju ze remontowane silniki mniej przejada niz uzywane....

Opublikowano

Mi po remoncie śmiga jak ta lala no i wyskoczyło na hamowni 159KM/217Nm.

Opublikowano

a ile tys km zrobiles po remoncie?

Opublikowano

około 6000 km

Opublikowano

a ja ok 5 tys km

Opublikowano

mysle ze z wnioskami trzeba poczekac ...5,6 tys to malo...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.