Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania budy gdy zimno na zewnatrz


tomasimo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie juz przeczytalem cale forum i nic . Moj problem to nawracające co roku drgania budy na postoju w czasie gdy temperatura spada ponizej +10 stopni , oczywiscie im zimmniej tym gorzej . Mam pytanie odnosnie wieszaków i plecionki wydechu ? Czy od tego mogą byc drgania calej budy, bo czytałem na forum ze własnie plecionka jak jest zniszczona to auto drga ale na ciepłym silniku ?!

A wieszaki ! Moze one są wyjechane !!!

DZiwne jest to ze w lato nie ma drgań , wiec mysle ze to nie dwumas , itp . Problem leży raczej od strony elementów gumowych a moze od plecionki ( bo juz nie wiem czy ludzie piszą z wlasnych doswiadczen )

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć co świece żarowe mają do drgań budy?? Mam podobne drgania tylko gdy auto się nagrzeje (dwumas już wymieniłem i to nie to)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompki pier...ą sie tylko w zimie ???

A co z ta plecionką ? Mam juz strasznie zniszczoną ale czemu w lato nie drga ?

A wieszaki są gumowe moze one twardnieją w zimie

Poduszki silnika wymienialem na jakies gówno nie oryginal ale nic sie nie zmienilo . Dodam ze jak dodaje gazu to w przedziale 1800-2100 drga delikatnie ale to juz caly rok i to faktycznie moze byc plecionka .

A panowie jak sie odniesiecie do plecionki - drga jak jest zimno czy jak jest ciepło ? Bo przecież wydech jest juz gorący po 1 min od zapalenia auta wiec temperatura zewnetrzna nie ma kompletnie zadnego znaczenia na dzialanie plecionki !! A piszą ze fura drga tylko jak jest silnik cieply .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece kolego mają to do drgania że jeżeli nawet jedna nie grzeje, to silnik chodzi przez chwilę nierówno, w lecie nie masz tego problemu bo rozruch nie jest tak ciężki dla diesla jak w zimie i świeczki muszą grać wszytskie 4.

Co do sprawdzenia to nie partz na lampke w podsuwitce tylko zrób tak jak opisał to kolega Homer.

Bierzesz zwykły kabelek, jednym końcem do świecy drugim do klamy aku(do plusa). Jeśli jest iskra to świece grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale drgania budy są caly czas na postoju , a świece grzeja tylko chwilę . Wiec ja juz ku..wa nic nie kumam . Faktycznie ze w zimnie musze na dwa razy odpalac bo za pierwszym ni bata, ale drgania od swiec hmm ... No ale nie znam sie i moze kolega Pawloxx90 ma rację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień najpierw świece, tylko uwaga by nie ukręcić świecy i się okaże czy to była przyczyna. Nikt nie odpowie na Twoje pytanie ze 100% pewnością:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie grzeją,nawet ranki jak są chłodniejsze i jest 6-8 stopni to świece nie grzeją.Odłącz czujnik temperatury i sprawdź wtedy świece i muszą zagrzać.Polecam podpiąć vaga jak telepie i sprawdzić parametry pompek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys sprawdzałem i było wszystko ok z pompkami . A co temperatura zewnetrzna ma do pompek ? W lato chodzą ok a w zimie zle .

A to u mnie juz telepie w srodku jak jest ponizej + 10 stopni , wiec myśle ze to nie swiece ale i tak trzeba wymienic :(

Za 20 min zapodam fotkę z plecionką i sobie zobaczycie , myslę ze juz po niej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ma że jak masz niesprawną pompkę nawet jedną (rdzeń pompki albo końcówkę) to im zimniej na zewnątrz tym będzie gorzej palił a w duże mrozy 2-3 razy trzeba zapalać żeby załapał a potem chwilę będzie telepał budą.Jakie miałeś wartości na vagu w kanale 013,018 i 023 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_0453_1.jpg

<br /><br />

Co wy na to

---------- Post dopisany at 16:23 ---------- Poprzedni post napisany at 15:12 ----------

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

---------- Post dopisany at 16:24 ---------- Poprzedni post napisany at 16:23 ----------

to tak na szybko i nie wiem czy dobrze , ststyczne

Pewnie napiszecie ze nic z nich nie wynika , ale ja ni bata nie umiem tego robic i wku....a mnie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...