Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[RHY] Xsara 2 HDI 90ps +IC @ 138PS i 292NM by GoodHope


MrTea

Rekomendowane odpowiedzi

stosunek mocy do masy...:grin: ostatnio pojezdziłem ibizą ASZ która w serii ma "niby" 130ps realnie wyszło na hamowni 148ps autko tak zapier...praktycznie jedzie od 1400rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyznam że nie myslalem ze Xsara bedzie tak smigać.. jeśli zostawię autona dluzej niz rok dwa to setup będzie mocniejszy.. ale 160ps raczej nie przekroczy.. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz kolego ile kosztował Cię ten soft - mam w Berlingo ten sam motorek :) 90 osiołków z 2.0 HDI .

intercooler musisz dołozyc, bo tam z tego co pamietam nie było, a silmik jest ten sam co w pugach 406 110km, one miały IC

Jak patrzeć na alegro to w 1,6HDI były IC, jak po googlach patrze to 2,0 miał chyba w pasie wzmocnieniowym, ale na alegro nie widu nie słychu w używce:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt softu 900zł w GoodHope,z Ic u mnie bylo o tyle lepiej że kupilem pas przedni od Xsary hdi 110ps i nie bylo problemu. Bez coolera osiągniesz 110-115ps..

Ja szukam teraz jakiejs firmy ktora by podjela się przerobienia turbo GT15 na takie z bebechami od GT17 co by pomoglo uzyskac +150ps bo paliwa jest zapas jeszcze spory :decayed: .. jak ktoś wie do kogo można się złosić to czekam na cynk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx, mail poszedł z zapytaniem :)

---------- Post dopisany 19-11-2012 at 18:35 ---------- Poprzedni post napisany 18-11-2012 at 19:07 ----------

mam już rozpiskę ew. kosztów i chyba się nie zdecyduje..

- sprzęgło by Radzik 1200zł (+200zł dla mechanika za wymontowanie i załozenie)

- Turbo hybrydowe z wiekszym kołem kompresji 600zl (+150zł za wymontowanie i założenie) - hybrydy Mariusz z GoodHope nie poleca.

- korekta - licze 400zł + 150zł na paliwo w dwie strony.

- większy centralny cooler - 500zł

- Chłodniczka oleju - 200zl

W sumie - 3400zł :)

Moc na takim setupie ~ 160-170ps i 340-350nm

Inna opcja to założenie nowego sprzegła Sachs, podlanie paliwem i zwiekszenie doładowania na 1,3bara.. moze by wyszlo kolo 150ps ..

Pewnie na wiosnę opcja numer dwa wejdzie w życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Sebciu, do mostu moze bylo kolo metra na moją korzyść ale za mostem była długość półtorej :) .. inna charakterystyka mojego silnika.

Pewnie będzie jeszcze nie raz okazja do porównania się na drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tak ogladam jak miałes AJM na 165 Km i 370 Nm... to Xsara by takie B5 wciagneła z paluchem w D....:decayed:

---------- Post dopisany at 18:50 ---------- Poprzedni post napisany at 18:49 ----------

Wiesz Sebciu, do mostu moze bylo kolo metra na moją korzyść ale za mostem była długość półtorej :) .. inna charakterystyka mojego silnika.

Pewnie będzie jeszcze nie raz okazja do porównania się na drodze :)

pod mostem to byłes 30 cm przedemna:wink:

spoko wyciagne to co miałem zaladowane w aucie a ty załoz kanape i jedziemy:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...