Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Czarna Mamba 206KM 440Nm


banan87

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mija dokładnie tydzień od zakupu mojej nowej niuni, poprzednio jeździłem B6 1.9TDI AWX 131KM, teraz przyszedł czas na auto kupione od naszego kolegi z forum -> http://a4-klub.pl/audi-a4-b7-147/sprzedam-b7-brd-40000pln-239722/

B7 2.0TDI BRD DPF (usunięty) 170KM (po sofcie 206KM i 440Nm!)

Produkcja: 23-11-2006

Pierwsza rejestracja: 2-01-2007

Przebieg: przy kupnie 191tys. (potwierdzone w ASO), obecnie 204tys.

Wyposażenie po kupnie:

- ABS

- ESP

- wspomaganie kierownicy

- trójramienna skórzana kierownica wielofunkcyjna

- immobilizer

- tempomat

- pełny FIS kolor

- dwustrefowa klimatyzacja

- skórzane fotele od B6

- skórzane boczki

- navi RNS-E i 'w liczniku'

- alu 17"

- skrzynia 6g

- światła przeciwmgielne

- ściema szyb

- sensor zmierzchu

- sensor deszczu

- coming/leaving home

- czerwone zawieszenie 1BE (sztywniejsze, gleba -20mm)

- elektryczne przednie szyby

- elektryczne lusterka (podgrzewane)

- fotochromowe lusterko wsteczne

- centralny zamek z pilota

- domykanie/otwieranie szyb z pilota

- dodatkowe felgi stalowe 16" z zimówkami

Zrobione mody/wymiany przez poprzednika:

- wywolony DPF fizycznie i programowo przez Aligatora ;)

- swap pompy oleju do 1.9TDI

- nowy EGR

- nowy czujnik położenia wałku rozrządu

- duża inspekcja przy 177kkm (kompletny rozrząd, filtry, oleje)

- czyszczenie pompowtrysków ultradźwiękiem

- wymiana jednego pompowtrysku

- rok temu zakupione nowe opony GOODYEAR Eagle F1

Mody/wymiany zrobione za mojej kadencji:

- zabezpieczenia (alarm wysokiej klasy, bez szczegółów ofkors, złodzieje trzymajcie się z dala!) ZROBIONE:good:

- zmiana panelu klimy na panel z funkcją grzania krzeseł + okablowanie do grzałek = podgrzewane fotele przednie ZROBIONE:good:

- sofcik w ECU Project (przed 193KM i 388Nm, po 206KM i 440Nm!) ZROBIONE:good:

- heble z 3.0TDi (zaciski przód 320mm, tył 288mm, nowe tarcze Zimmermana + nowe klocki ori Audi) ZROBIONE:good:

- podświetlenie 'kubka' i 'wizytownika' ZROBIONE:good:

- białe podświetlenie tylnej tablicy ZROBIONE:good:

- dokładka s-line tylnego zderzaka ZROBIONE:good:

- 3 nowe pompowtryski wymienione w ASO w ramach akcji serwisowej Audi ZROBIONE:good:

- nowe kompletne sprzęgło z dwumasem LUK-a ZROBIONE:good:

- alu na zimę ori Audi 16' ZROBIONE:good:

- wymiana kompletnego rozrządu z pompą wody na ori ZROBIONE:good:

- wymiana łożyska LP ZROBIONE:good:

Planowane mody:

- renowacja lakieru

- parktronic tył

- biksenony

- podłokietnik

- trochę więcej zewnętrznego s-line'a

- ledowe oświetlenie w środku (polecam sprzęt tego ziomka z forum http://a4-klub.pl/wnetrze-99/moduly-led-a4-267746/)

- bluetooth

Historia auta:

Kolega z forum kupił auto dwa lata temu w salonie w Niemczech. Poprzedni właściciel jeździł nim od nowości, zamienił je na kolejne nowe i to zostawił w rozliczeniu. Auto było cały czas serwisowane w ASO i dalej ma gwarancję mobilności (do 225kkm). Auto jest 1000% bezwypadkowe, co zostało przy mnie sprawdzone na stacji diagnostycznej, na całym aucie grubość lakieru 80-90. Na aucie jest jedno przetarcie (widoczne na zdjęciu), w realu jest mało widoczne i przede wszystkim - nie ma wgniotki. Po wywaleniu DPF-a na hamowni okazało się, że silnik ma ok. 190KM, więc jest zdrowy :naughty: Już wtedy auto było po leciutkim sofcie,

Jak się podoba? Jakie mody proponujecie?

(foto by michier - poprzedni właściciel, forumowicz)

zdjecie3h.jpg

zdjecie2s.jpg

zdjecie1nw.jpg

zdjecie5b.jpg

zdjecie4c.jpg

BYŁO:

hamownia.jpg

zdjcie0009p.jpg

wlepka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i wycinanie :D Przede wszystkim te grzalki muszę ogarnąć, bo w zimie na skórze nieciekawie będzie.

---------- Post dopisany 11-10-2012 at 22:52 ---------- Poprzedni post napisany 10-10-2012 at 13:34 ----------

pomoże ktoś? ;-)

http://a4-klub.pl/dolnoslaskie-80/b7-brd-podlaczenie-grzalek-zaplace-248306/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niekoniecznie ;) do wymiany poduszka pod silnikiem, amory prawa strona, tarcze i klocki przód, sprzęgło się ślizga :P ale zawsze mogło być gorzej ;D jutro odbieram niunie od autoblokera z nowym wypasionym alarmem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niekoniecznie ;) do wymiany poduszka pod silnikiem, amory prawa strona, tarcze i klocki przód, sprzęgło się ślizga :P ale zawsze mogło być gorzej ;D jutro odbieram niunie od autoblokera z nowym wypasionym alarmem ;)

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niekoniecznie ;) do wymiany poduszka pod silnikiem, amory prawa strona, tarcze i klocki przód, sprzęgło się ślizga :P ale zawsze mogło być gorzej ;D jutro odbieram niunie od autoblokera z nowym wypasionym alarmem ;)

michier to w jakim stanie mu ją sprzedałeś :grin:

Dbaj o nią dalej tak jak poprzedni właściciel :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co się śmiać, muszę wydać na to wszystko ok. 5tys, to chyba nie jest mało? sama wymiana sprzęgła z dwumasem to ok. 3tys, ale to sobie na przyszły rok zostawię... chociaż to sprzęgło naprawdę mocno się ślizga... ale to oczywiście nie oznacza, że nie jestem z auta zadowolony, dla mnie najważniejsze jest, że auto jest bezwypadkowe, cała reszta to wiadomo, że się zużywa

turdzi - ale to jest seria, żadnego programu nie było (info od michiera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę :) tylko strasznego doła ma ten silnik, co widać na wykresie, ale te 2.0tdi tak podobno mają... do 1700obr jedzie jak fiesta 1.3 mojego dziadka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banan87 przejechałem autem od michiera troszke mniej niż on sam i moge dać głowe że sprzęgło sie nie ślizgało przy sprzedaży - chyba sam je zaorałeś w pare dni przez nieumiejętną jazde. A dół ma ten silnik jaki ma i nic tego nie zmieni - poczytaj troche o brd to sie dowiesz jak wstają te turbiny, jak wczesniej jeździłeś awx na seryjnej turbinie to brd ma napewno gorszy dół. Co do amorów to sie nie zgodze - pojedz lepiej na inną stacje diagnostyczną bo ja mając nowe amory w moim samochodzie nie wyczuwałem jakiejś różnicy w prowadzeniu co do auta michiera a wiem jak zachowuje sie samochód z amortyzatorami nadającymi sie do wymiany. To tyle na temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakim cudem miałbym w ciągu kilkunastu dni zaorać sprzęgło, musiałbym miesiąc temu zdać prawko i jeździć wcześniej pandą czy inną padliną... auto ewidentnie skacze na pierwszym i drugim biegu, ale wiedziałem o problemach ze sprzęgłem już przy zakupie, więc spoko, luz, do nikogo pretensji nie mam i nie zamierzam mieć... co do dołów auta to rozumiem, że te silniki tak mają i tyle, spoko, piszę o swoich odczuciach, po prostu... amortyzatory? diagnostyka pokazała jasno i wyraźnie, że różnica pomiędzy prawą a lewą stroną przekroczyła dopuszczalną normę, więc o czym tu dyskutować... mimo wszystko auto prowadzi się bardzo dobrze i na Michała złego słowa powiedzieć nie mogę! :) tylko proszę też, żeby nie traktować moich jakiś wpisów jako krytykę poprzedniego właściciela, każde auto ma swoje problemy i tyle.

---------- Post dopisany at 18:07 ---------- Poprzedni post napisany at 18:06 ----------

to się nazywa recykling :/

imag0392uj.jpg

---------- Post dopisany 02-11-2012 at 19:21 ---------- Poprzedni post napisany 27-10-2012 at 18:07 ----------

mam swój panel klimy do sprzedania w bardzo dobrym stanie

IGŁA! Panel climatronic klimatyzacja 2DIN A4 B6 B7 (2762911103) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany 03-12-2012 at 21:13 ---------- Poprzedni post napisany 02-11-2012 at 19:21 ----------

no jest wreszcie pierwszy mod, grzałki przednich siedzeń podłączone pod nowy panel clim :wink: grzeją dupeczki :banan:

---------- Post dopisany 21-03-2013 at 22:35 ---------- Poprzedni post napisany 03-12-2012 at 21:13 ----------

od wtorku autko jeździ na nowiutkich trzech pompowtryskach, akcja serwisowa audi naprawdę działa! czwarta pompka była wymieniona jeszcze za czasów poprzedniego wierzyciela

w poniedziałek jadę na zrobienie programu do ECU :D będzie moc ponad 200KM mam nadzieję :D

---------- Post dopisany 25-03-2013 at 22:04 ---------- Poprzedni post napisany 21-03-2013 at 22:35 ----------

po dzisiejszej wizycie w ECU Project we Wro okazało się, że w aucie był jednak zainstalowany delikatny soft, prawdopodobnie zrobiony jeszcze przez Niemca (może nawet bez jego wiedzy, niektóre serwisy tak robią, żeby klient mówił "o, teraz zapierdziela")

wykresów jeszcze nie mam, ale przed strojeniem było 193KM, po strojeniu wyszło 206KM :decayed: wszystko na seryjnych gratach, przypomnę tylko, że tydzień temu w aucie zostały wymieniony wtryski, a 20kkm usunięto DPF-a u Aligatora

niby mała różnica w koniach, ale auto jest dobrze dostrojone i teraz naprawdę wgniata w fotel :) polecam ECU we Wro, znają się na rzeczy i nie wciskają kitów, mógłby mi śmiało zrobić program na 220KM i 460nM, ale dwumas takiej mocy by nie wytrzymał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200+ to już można jeździć... :naughty::wink4::good: BTW Tych niutów nie za dużo? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak się zaczynam zastanawiać, czy dobrze zapamiętałem liczbę niutów :co: widzę, że u Ciebie po sofcie jest 415Nm... jak zdobędę wykres, to potwierdzę info :)

---------- Post dopisany 30-03-2013 at 22:37 ---------- Poprzedni post napisany 25-03-2013 at 22:45 ----------

50503465.jpg

Uploaded with ImageShack.us

2 godziny polerowania (politura + pasta w5), efekt niezły

kiedy wreszcie będę mógł alu zarzucić? :/ zimo precz!

---------- Post dopisany 03-04-2013 at 20:57 ---------- Poprzedni post napisany 30-03-2013 at 22:37 ----------

a42tb.jpg

no i jednak jest 440 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucę, wszystko w swoim czasie - i tak kobieta nie daje mi już żyć :D przede mną jeszcze montaż PDC na tył, nowe sprzęgło i heble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...