Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolektor wydechowy


supi9

Rekomendowane odpowiedzi

Kolektor mojej czarnej szczały był uprzejmy pęknąć przy śrubach od turbiny. Na alledrogo są tylko dwa od AEB i to już pęknięte. Potrzebuje info odnośnie zamienników t.j. Od jakich modeli bez przeróbek pasują. Zastanawiam się czy w zasadzie od vw by nie było to samo. Wzrokowo to są takie same. Może TT, może all 1.8t A4 B5.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie kolektory w 1.8t w B5 sa takie same - silnik umieszczony wzdłużnie

poprzecznie umieszczone silniki odpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od passata bedzie pasowal przeciez to toćka w toćke ten sam AEB, ale tak jak Tomek napisał od każdego 1.8T będzie pasował, wiec ja bym szukał jak najświeższego, od A4 B7 BFB albo jakiegos superba czy nawet EXEO 1.8T

---------- Post dopisany at 23:02 ---------- Poprzedni post napisany at 23:00 ----------

tu dowod na to ze numery maja te same

Kolektor wydechowy AUDI A4 B6 1.8T BFB 058253083E (2667586829) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał już ktoś z Was kolektor wydechowy samemu? Mam to samo pęknięcie przy śrubach :kwasny: kupiłem już kolejny kolektor szykuje sie do wymiany, chętnie bym to zrobił sam ale potrzebował bym jakiegoś opisu naprowadzającego... :decayed: Wiem że będzie problem ze śrubami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zakupilem z myślą wymiany,ale mechanik stwierdził że będzie problem jak się urwą śruby przy głowicy.Wtedy trzeba by ją zdejmować a to już jest roboty i kosztów więcej :banghead:

wysłane za pomocą tapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakrętki dość łatwo odkręcaja się po spryskaniu cx90, wcześniej bardzo delikatnie można podgrzać kolektor uruchamiając auto na dosłownie chwilkę, tak żeby można było dotknąć go ręką, u mnie to też pomogło, ale polecam też dać potem nowe nakrętki miedziowane samohamowne

Najwięcej problemu jest z odkreceniem trzech śrub turba, polecam przywalić wcześniej parę razy młotkiem przez jakąś przedluzke centralnie w łeb każdej żeby uwolnić naprężenia

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...