Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polisa OC, kupno pojazdu, współwłaściciel


Rekomendowane odpowiedzi

nasza dobra wola czy podpiszemy wypowiedzenie umowy bylemu wlascicielowi, auto nabywamy z polisa, nie ma znaczenia kto jest pierwszy wpisany w dow, rej., znizki obowiazuja, mapet mozesz spokojnie dopisac kogos ze znizkami, odpowiedni druk w wydziale komunikacji, ewentualnie nie polecam mozesz sklamac przy wyliczaniu składki ze masz 60%, ubezpieczyciel ma prawo do sprawdzenia tego w czasie trwania ubezpieczenia ( nie spotkałem sie jeszcze z Tym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ojciec musi być pierwszy? Czytam o tym w kilku miejscach i każdy pisze inaczej.

ponieważ pierwszy na umowie jest zawsze właściciel drugi to współwłaściciel tylko pytanie czy jako że masz dopiero 24 lata ojciec przypadkiem będzie dopłacał tzw zwyżkę ze względu na twój wiek

podczas ubezpieczania niektóre firmy właśnie tak sobie życzą

W miom przypadku tak nie jest. Jestem jako właściciel samochodu, a ojciec współwłaścicielem i mam jego zniżki (tak robiłem na wszystkich moich samochodach jakie miałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby udowodnić zniżki dostarczyłem umowę ubezpieczenia OC innego auta którego ojciec jest właścicielem - to wystarczyło ale bez tego pani nie chciała uwierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie czy jesteś pierwszy, drugi czy trzeci zniżki zawsze się ciagnei z tego co ma ich najwięcej, a zwyżka na tym samochodzie za wiek i tak będzie obojętnie który będziesz w dowodzie no chyba że którys ubezpieczyciel jej nie stosuje. Większość chyba stosuje zwyżkę do 26 roku i jak prawko masz krócej niż rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kto jest ubezpieczającym :wink: Na przykład w Warcie można być ubezpieczającym nie będąc właścicielem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kto jest ubezpieczającym :wink:
kto jest ubezpieczajacym nie ma znaczenia

Racja :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto jest ubezpieczajacym nie ma znaczenia, nie ma przepisu prawnego że tylko właściciel moze ubezpieczyc auto

Nie rozumiem. To znaczy, że samochód jest tylko i wyłącznie na mnie a np mój ojciec go ubezpieczy ? Czy aż tak dobrze nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, dam ci przykład, auto w leasing/ bądz w kredyt, właścicielem jest bank, a ty jako uzytkownik musisz wykupic OC, nastepna sprawa np nieboszczyk, umiera, auto spada na Ciebie, ale ubezpieczenie wygasło zaraz po smierci, niestety w polsce OC jest obowiązkowe wiec trzeba wykupic, ale właściciel nie zyje, sprawy spadkowe trwaja :) ja np ubezpieczam dom a nie jestem jego właścicielem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto jest ubezpieczajacym nie ma znaczenia, nie ma przepisu prawnego że tylko właściciel moze ubezpieczyc auto

Nie rozumiem. To znaczy, że samochód jest tylko i wyłącznie na mnie a np mój ojciec go ubezpieczy ? Czy aż tak dobrze nie jest?

Ojciec go ubezpieczy ale nie na siebie no chyba że będzie współwłaścicielem. Ubezpieczyć może praktycznie każdy ale ubezpieczenie jest pisane na te osoby które są właścicielami zgodnie z dokumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm czytam to co napisalas, to wytlumacz mi taka kwestie, umiera mi dziadek np 1.01.2012r ubezpieczenie OC konczy sie np5.01.2012r, auta przepisuje na mnie, wiec jak mam ubezpieczyć auto na osobe zmarłą ? sprawy spadkowej nie załatwisz w 5 dni tylko ok 2 m-cy, za brak OC UFG moze nałożyć na Ciebie kare pieniężną, nie ma zadnych wylaczen ze pojazd moze pozostac nie ubezpieczony, jest to obowiazkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w takiej sytuacji. Jestem właścicielem i mam dopisanego współwłaściciela z uwagi na znizki. Na umowach polis jestem ja a uznawane mam znizki współwłaściciela. I gdyby współwłaściciel swoją połowe darował mi na papierze, ze juz tylko ja bym był jedynym właścicielem. To jakie bym miał naliczane znizki? Dalej pełne 60% jak wcześniej czy tylko tyle ile nabyłem podczas 3 pełnych lat ubezpieczania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te które nabyłeś do tej pory bo w momencie kiedy tamten współwlaściciel oddal połowę auta Tobie to juz nie jest jego właścicielem i nie można jego zniżek brać do polisy tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te które nabyłeś do tej pory bo w momencie kiedy tamten współwlaściciel oddal połowę auta Tobie to juz nie jest jego właścicielem i nie można jego zniżek brać do polisy tego auta.

wiesz co nie do konca, mialem juz powiedzy jakies 20%, pozniej z ojcem 60% po kolejnum roku przed ubezpieczeniem powiedzialem o tym i zaakceptowali mi te znizki, wiec albo jest inaczej albo ona mnie zle zrozumiala, wkazdym badz razie po 3 latach mialem 60% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle cię zrozumiała. Przeważnie 1rok bezszkodowej jazdy to 10% zniżek dodatkowo.

Pewnie ci dolicza chyba , ze kobieta nie kumata ale wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz gadac co chcesz i tak sprawdzą

jest juz centralny rejestr szkód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie skłamiesz teraz to przejdzie, ale i tak sprawdzą w rejestrze i poźniej będziesz musiał dopłacić. To że byłeś z ojcem w dowodzie i ciągnąleś na jego zniżkach nie oznacza że one przeszły na Ciebie więc na pewno Cię Pani źle zrozumiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...