Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czy to problem ? OLEJ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

wlasnie wymienilem olej na mobila 1 10w40 praca silnika jest jakby lepsza itp itd ale to co mnie zastanawia to ze jak wyciagam bagnet to czasem nawet olej potrafi z niego skapnac (10kropel pi razy oko) czy to normalne ? :o

Opublikowano

Wtf ??

Trudno żeby olej kapał do góry mając na uwadze siłę grawitacji... Może masz za dużo oleju w silniku (ulubiona bolączka mechaników), ponadto zawsze po wymianie jest wrażenie że silnik chodzi lepiej, ciszej, delikatniej...

A po drugie czytałeś wątek olejowy w którym jest wyłożone jak na tacy że silniki turbodoładowane muszą pracować na oleju syntetycznym --> 10w40 Mobila to akurat nie jest syntetyk.

Opublikowano
  • Autor

ale ja na tym oleju juz wale z 2 lata :)

Opublikowano
ale ja na tym oleju juz wale z 2 lata :)

No i dobrze, jak ci tak pasuje i uwazasz ze silnik jest z tego zadowolony, to super.

A czy ten olej zaczą teraz z bagnetu ci skapywac, czy wczesniej tez tak było.

Bo 2 lata na nim jezdzisz to chyba cos zauwazyłes...?

A co to wogole za olej jest...? Mobil 1 i 10w40?

No i kolego SkOs... badz tak dobry i uzupelnij swoj profil...!!!

Bo nic o Tobie ani o autku nie wiadomo.

No to pozdrowionka...:wink:

PS. A moze masz za rzadki ten olej. Choc bardziej skłaniałabym sie do teori kolegi Marcina

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
witam

wlasnie wymienilem olej na mobila 1 10w40

ale ja na tym oleju juz wale z 2 lata :)

Świetny kłopot, dobrze sprecyzowane pytanie i autoodpowiedź...

Kolega SkOs sam rozwikłał zagadkę nurtującego go pytania...

Ja do AVG leje 10w40(Castrol, Lotos, TOTAL, ...) jak i do AFN też 10w40.

Wymieniam do max 10tys km. Nic się nie dzieje.

Może zaraz będą tu lecieć obelgi w moją stronę, ale wg mnie olej to olej, ważne żeby był odpowiedni stan. Przy autach z przebiegami rzędu 300kkm i więcej nie ma co się spuszczać nad olejem, czy 0, czy 5 czy 10, jaki producent itp.

Oczywiście, chcesz poczuć jakość i zaspokoić "efekt snoba" kup drogie.

Ważniejsza jest jakość ropki...

Opublikowano

wlej "kujawski" :facepalm:

Opublikowano

po wyjeciu miarki skapuje 10 kropel oleju...bo lejesz oleje który ma za zadanie uszczelnić i zamulić części,tworzy powierzchnie jak MotoDr. nie ma sie co przejmowac...nie zwracaj na to uwagi wazne ze masz 3.8L w silniku

Opublikowano

zeby kazdy w polsce mial takie problemy to bylo by pieknie:) i to jest wlasnie to:decayed: przebieg 300 tysi lac byle gowno i do przodu leciec polska mentalnosc a ile ma ci z tego bagnetu skapnac? :polew:

Opublikowano

Lepiej wlac 15w40 niz zmienic olej po 15tyśiacach

Opublikowano

Turbodiesle jeźdzące po DE mają po 500k i sobie spokojnie pomykają na oleju syntetycznym, to tylko Polacy potrafią powiedzieć "300k? to już padaka, kupię półsyntetyk albo mineralny" a później płacz bo się turbina wysrała. Porażka takie myślenie. :kwasny:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.