Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1,9TDi AFN] ile oleju w skrzyni automatycznej?


ralph55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ktoś posiada informacje na temat całkowitej ilości oleju w normalnej 4-biegowej skrzyni automatycznej w B5 z '98 roku? Ostatnio zmieniałem olej, mechanik powiedział mi, że dolali około 4,5 litra. Na automat.pl czytałem, że podczas wymiany spuszczane jest od 40% do 60% starego oleju, czyli po prostych rachunkach wynika, że ilość oleju możę zawierać się w granicach od około 7,5l do 11,5l. Ma ktos informacje na ten temat? Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś posiada informacje na temat całkowitej ilości oleju w normalnej 4-biegowej skrzyni automatycznej w B5 z '98 roku? Ostatnio zmieniałem olej, mechanik powiedział mi, że dolali około 4,5 lirta. Na automat.pl czytałem, że podczas wymiany spuszczane jest od 40% do 60% starego oleju, czyli po prostych rachunkach wynika, że ilość oleju możę zawierać się w granicach od około 7,5l do 11,5l. Ma ktos informacje na ten temat? Dzieki.

Ja słyszałem że wchodzi około 8 litrów. Prawdą jest że w automatach olej wymienia sie na dwa sposoby. Jednym z nich tkz wymiana statyczna polegająca na odkręceniu korka spustowego i spuszczeniu oleju, lecz nie opróznia ona całej skrzyni biegów tylko około 40%-60% czyli jest to częsciowa wymiana oleju.Druga metoda to tkz dynamiczna przy pomocy specalnego urządzenia które wtłacza nam nowy olej do skrzyni wypychając stary zużyty. Napełniamy urządzenie odpowiednim olejem do skrzyni, a nastepnie uruchamiamy silnik pojazdu załanczając biegi od P do 1 i z powrotem czynność tą powtarzamy aż do momentu wypłynięcia czystego oleju z przewodu chłodnicy. Z tego co sie orientowałem w serwisach ceny wymiany statycznej wynoszą od 250-600 (olej +filtr).Natomiast wymiana dynamiczna od 650-2.000 (olej+filtr).Co wybrac trudno powiedziec. Mechanicy twierdzą że jezeli olej bedzie sie wymieniac co 40 tys km metodą statyczną nic się nie powinno skrzyni stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ELSIE jest to tak opisane :

W Twoim silniku (AFN) występowały 3 rodzaje automatycznych skrzyń biegów :

  • DFK z numerem 01NE
  • DMX z numerem 01NE
  • EPV z numerem 01NE

Kod i numer skrzyni można wyczytać stąd :

skrzynia1au5.th.jpg

Kod literowy - strzałka 1

Numer - strzałka 2

Wygląda to mniej więcej tak:

skrzynia2do8.th.jpg

W skrzyni tej znajduje się 5.0 litrów oleju , można wymienić około 3.5 litrów.

Generalnie w ASO chyba mówia, że się nie wymienia tam oleju, ale ludzie zajmujący

się takimi skrzynkami zalecają wymianę, taką jak przewiduje producent skrzyni.

Specyfikacja oleju : SAE 75 W90 (zielony kolor chyba)

numer VAG : G 052 162

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...