Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Mala chlodnica w nadkolu...


Fabianooo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem tzn moj ojciec ma, amianowice w 1.9TDI 130KM. w nadkolu znajduje sie cos takiego jak mala chlodnica... albo cos takiego, i od niej dochodzi taki gumowy przewod i nie wiem albo cos jest zapchane bo jak sie uruchomi silnik to ten przewod puchnie i wyskakuje :sick3: moze ktos sie z takim czyms spotkal?? silnik chodzi rowno nawet jak przewod wyskoczy z obejmy! tak jak by sie nic nie dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do interkoolera dochodzą dwa przewody gumowe wysokiego cisnienia z turbo, jesli układ dolotowy będzie nieszczelny zaskutkuje to utratą mocy i dymieniem na czarno. To bardzo częsta dolegliwośc naszych TDI :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem tzn moj ojciec ma, amianowice w 1.9TDI 130KM. w nadkolu znajduje sie cos takiego jak mala chlodnica... albo cos takiego, i od niej dochodzi taki gumowy przewod i nie wiem albo cos jest zapchane bo jak sie uruchomi silnik to ten przewod puchnie i wyskakuje :sick3: moze ktos sie z takim czyms spotkal?? silnik chodzi rowno nawet jak przewod wyskoczy z obejmy! tak jak by sie nic nie dzialo

turbina pompuje cisnienie o wartosci takiej jak w kole malego fiata.... wiec sie nie dziw ze waz wyskakuje. byc moze jest zapchany intercooler. powinny byc metalowe skrecane opaski.

trzeba szybko usunac ta niesprawnosc. gdy wyskoczy rura wysokiego cisnienia, silnik ssa nieoczyszczone powietrze do cylindrow, co skutkuje ich przyspieszonym zuzyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najlepiej i najlepwniej jest wymienic intelcooler tak ?? a wiecie ile moze kosztowac nowy??

Nie jeśli jest szczelny to po co?

można go wyczyścić.Troszkę brudnej pracy.Przepłukaj go benzyną w środku do póki niebędzieczysty.A wąż też czasami się zdarza jest sparciały i należy go wymienić na nowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...