Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zbiorniczek płynu tylnej wycieraczki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, stałem się szcześliwym posiadaczem A4 B5 2000 AVANT i nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby. Prawdobodobnie jest drugi zbiorniczek płynu do spryskiwaczy i nie jestem wstanie go zlokalizować. Proszę o podpowiedź.

Opublikowano

Nie ma drugiego zbiornika. Jest tylko ten z przodu. Jak psikasz na tylną szybę słyszysz pracę pompki ? Mógł rozpiac się wezyk albo bardziej prawdopodobnie zardzewialy ci dysze. Spróbuj wsadzić do nich szpilke u mnie pomogło.

Teraz tak mnie olsnilo sprawdź w prawym albo lewym boczku w bagażniku.

Opublikowano

Nie ma dwóch zbiorniczków, jest jeden, a szczerze mówiąc to nawet nie wiem czy są dwie pompki czy nie tylko jedna dwukierunkowa (już nie pamiętam). Prawdopodobnie stała wada, już się ukręciła rurka w wycieraczce doprowadzająca płyn do dyszy i jeśli wycieraczka nadal działa to za jakiś czas przestanie.

Opublikowano

Powiem szczerze kolego, że teraz jestem trochę w konsternacji. Bo ja za cholerę u siebie w 98' nie potrafię zlokalizować kolejnego zbiornika oraz pompki do spryskiwacza tylnej szyby, ale sprawdziłem w ETCE i niby jest jakiś drugi zbiornik i pompka. Ale samochód mam już 3 lata i nigdy nie dolewałem nigdzie indziej płynu a sprysk działa :)

Powiem Ci jak ja bym się zabrał za to, zrzuciłbym tą atrape z klapy od środka bo to 3 śrubki i parę zatrzasków i wypiąłbym wężyk z mechanizmu wycieraczki, następnie ktoś musiałbym uruchomić spryskiwacz tylnej szyby a druga osoba obserwuje czy leci z wężyka płyn, jeśli tak to problem tkwi w mechanizmie wycieraczki (co jak już wspomniałem nie jest nowością).

Opublikowano

Ja też ciągle nie mogę znaleźć u siebie tylnego spryskiwacza :decayed: Ani nawet wycieraczki... :disgust:

Ale jestem dzielny i będę szukał dalej :paker:

Opublikowano
  • Autor
Powiem szczerze kolego, że teraz jestem trochę w konsternacji. Bo ja za cholerę u siebie w 98' nie potrafię zlokalizować kolejnego zbiornika oraz pompki do spryskiwacza tylnej szyby, ale sprawdziłem w ETCE i niby jest jakiś drugi zbiornik i pompka. Ale samochód mam już 3 lata i nigdy nie dolewałem nigdzie indziej płynu a sprysk działa :)

Powiem Ci jak ja bym się zabrał za to, zrzuciłbym tą atrape z klapy od środka bo to 3 śrubki i parę zatrzasków i wypiąłbym wężyk z mechanizmu wycieraczki, następnie ktoś musiałbym uruchomić spryskiwacz tylnej szyby a druga osoba obserwuje czy leci z wężyka płyn, jeśli tak to problem tkwi w mechanizmie wycieraczki (co jak już wspomniałem nie jest nowością).

Dzięki śliczne za pomoc, tak zrobie !!!

Opublikowano
Ja też ciągle nie mogę znaleźć u siebie tylnego spryskiwacza :decayed: Ani nawet wycieraczki... :disgust:

Ale jestem dzielny i będę szukał dalej :paker:

Widzisz kolega to ma dopiero problem :D a my się martwimy ;)

Opublikowano
  • Autor
Ja też ciągle nie mogę znaleźć u siebie tylnego spryskiwacza :decayed: Ani nawet wycieraczki... :disgust:

Ale jestem dzielny i będę szukał dalej :paker:

Widzisz kolega to ma dopiero problem :D a my się martwimy ;)

Jego auto spala pół paczki dziennie, ale czego - ten tytoń chyba jest z wkładką :decayed:

Opublikowano

drugi zbiorniczek znajduje się w bagażniku po prawej stronie (za atrapą). bynajmniej tak jest w przed lifcie, chyba rocznik nie ma zbytniego znaczenia.

Opublikowano
drugi zbiorniczek znajduje się w bagażniku po prawej stronie (za atrapą). bynajmniej tak jest w przed lifcie, chyba rocznik nie ma zbytniego znaczenia.

Możesz kolego zrobić jakieś zdjęcie tego, obrazujące gdzie ten zbiorniczek jest i jak wygląda? Bo u mnie nic takiego nie ma, a samochód jest po pierwszym lifcie.

Opublikowano

w przedliftach avant byl zbiorniczek w prawym boczku na dole razem z pompka tam jest i trojkat i pompa centralnego pierwsze lifty wiekszosc i polifty mialy tylko jedna pompke i tyl sobie bral od przedniej plyn. jesli ci nie psika to pewnie dycha juz zardzewiala i rurka ukrecona jest o tym na forum. polecam rurke od dlugopisa albo teleskopik z anteny radia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.