Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiorniczek płynu tylnej wycieraczki


Adrianus1980

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma drugiego zbiornika. Jest tylko ten z przodu. Jak psikasz na tylną szybę słyszysz pracę pompki ? Mógł rozpiac się wezyk albo bardziej prawdopodobnie zardzewialy ci dysze. Spróbuj wsadzić do nich szpilke u mnie pomogło.

Teraz tak mnie olsnilo sprawdź w prawym albo lewym boczku w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dwóch zbiorniczków, jest jeden, a szczerze mówiąc to nawet nie wiem czy są dwie pompki czy nie tylko jedna dwukierunkowa (już nie pamiętam). Prawdopodobnie stała wada, już się ukręciła rurka w wycieraczce doprowadzająca płyn do dyszy i jeśli wycieraczka nadal działa to za jakiś czas przestanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze kolego, że teraz jestem trochę w konsternacji. Bo ja za cholerę u siebie w 98' nie potrafię zlokalizować kolejnego zbiornika oraz pompki do spryskiwacza tylnej szyby, ale sprawdziłem w ETCE i niby jest jakiś drugi zbiornik i pompka. Ale samochód mam już 3 lata i nigdy nie dolewałem nigdzie indziej płynu a sprysk działa :)

Powiem Ci jak ja bym się zabrał za to, zrzuciłbym tą atrape z klapy od środka bo to 3 śrubki i parę zatrzasków i wypiąłbym wężyk z mechanizmu wycieraczki, następnie ktoś musiałbym uruchomić spryskiwacz tylnej szyby a druga osoba obserwuje czy leci z wężyka płyn, jeśli tak to problem tkwi w mechanizmie wycieraczki (co jak już wspomniałem nie jest nowością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ciągle nie mogę znaleźć u siebie tylnego spryskiwacza :decayed: Ani nawet wycieraczki... :disgust:

Ale jestem dzielny i będę szukał dalej :paker:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze kolego, że teraz jestem trochę w konsternacji. Bo ja za cholerę u siebie w 98' nie potrafię zlokalizować kolejnego zbiornika oraz pompki do spryskiwacza tylnej szyby, ale sprawdziłem w ETCE i niby jest jakiś drugi zbiornik i pompka. Ale samochód mam już 3 lata i nigdy nie dolewałem nigdzie indziej płynu a sprysk działa :)

Powiem Ci jak ja bym się zabrał za to, zrzuciłbym tą atrape z klapy od środka bo to 3 śrubki i parę zatrzasków i wypiąłbym wężyk z mechanizmu wycieraczki, następnie ktoś musiałbym uruchomić spryskiwacz tylnej szyby a druga osoba obserwuje czy leci z wężyka płyn, jeśli tak to problem tkwi w mechanizmie wycieraczki (co jak już wspomniałem nie jest nowością).

Dzięki śliczne za pomoc, tak zrobie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ciągle nie mogę znaleźć u siebie tylnego spryskiwacza :decayed: Ani nawet wycieraczki... :disgust:

Ale jestem dzielny i będę szukał dalej :paker:

Widzisz kolega to ma dopiero problem :D a my się martwimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ciągle nie mogę znaleźć u siebie tylnego spryskiwacza :decayed: Ani nawet wycieraczki... :disgust:

Ale jestem dzielny i będę szukał dalej :paker:

Widzisz kolega to ma dopiero problem :D a my się martwimy ;)

Jego auto spala pół paczki dziennie, ale czego - ten tytoń chyba jest z wkładką :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi zbiorniczek znajduje się w bagażniku po prawej stronie (za atrapą). bynajmniej tak jest w przed lifcie, chyba rocznik nie ma zbytniego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi zbiorniczek znajduje się w bagażniku po prawej stronie (za atrapą). bynajmniej tak jest w przed lifcie, chyba rocznik nie ma zbytniego znaczenia.

Możesz kolego zrobić jakieś zdjęcie tego, obrazujące gdzie ten zbiorniczek jest i jak wygląda? Bo u mnie nic takiego nie ma, a samochód jest po pierwszym lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przedliftach avant byl zbiorniczek w prawym boczku na dole razem z pompka tam jest i trojkat i pompa centralnego pierwsze lifty wiekszosc i polifty mialy tylko jedna pompke i tyl sobie bral od przedniej plyn. jesli ci nie psika to pewnie dycha juz zardzewiala i rurka ukrecona jest o tym na forum. polecam rurke od dlugopisa albo teleskopik z anteny radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...