Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zacisk - tłoczek nie odbija


kalix23

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda tylko że jako taki wielki ekspert od hamulców nie powiedziałeś koledze w czym tkwi problem. Najlepiej wyśmiewać i nie wnosić nic konstruktywnego do wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys codziennie pisałem to samo dziesiątki razy to co byc napisał ?

Kolega sam zadał sobie pytanie i sam na nie odpowiedział

temat zacisków jest prosty, cos sie zaciera lub zacina

to rozbieramy zacisk w mak, jeżeli mamy mozliwosc

to najlepiej bedzie go wypisakowac, pozbedziemy sie

utlenionego metalu i wszelkich spuchnięc na materiale

potem to malujemy, wymieniamy co potrzeba, dajemy smar

i składamy

każdy z kim mam "przyjemnosc" w tym temacie

stara sie dorobic do tego swoja filozofię

a tam temat jest taki jak opisywałem powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ja Cię rozumiem, Ty masz temat dobrze opanowany i pewne rzeczy dla Ciebie bardzo oczywiste dla kogoś kto nie siedzi w temacie są niezrozumiałe. Człowiek uczy się cały życie :wink:. Przepraszam za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem niby jest rozwiązany - zacisk zregenerowałem lecz lewa tylna tarcza była w tragicznym stanie więc wymieniłem tarcze z tyłu + klocki + łożyska no i oczywiście cały płyn hamulcowy. Aktualnie sytuacja jest taka że po dłuższej jeździe w sumie każde koło jest trochę ciepłe (to chyba normalne) ale nadal lewe tylne koło/tarcza jest bardziej ciepła niż pozostałe. Wcześniej było tak że lewy tył po przejechaniu 50km był cholernie gorący (1 sekundowe dotkniecie tarczy skutkowało poparzeniem palca). Teraz jak byłem w Gdańsku czyli ponad 130km jazdy tarcze były ciepłe i lewy tył trochę cieplejszy ale spokojnie mogłem dotknąć tarczy. Tak więc teraz sam nie wiem czy już jest ok czy nie. Nigdy nie interesowałem się kołami i ich temperaturą i teraz wydaje mi się cały czas że jest coś źle :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie minęło zbyt wiele czasu a problem pojawił się ponownie :) też z tyłu lecz tym razem z drugim kole... szlag mnie trafił jak wróciłem po dłuższej trasie do domu zajechałem pod garaż. Na dworzu chlapa, śnieg itd itp a lewe tylne koło suchutkie razem z oponą a felga rozgrzana jak cholera :decayed: Nastpnego dnia rozebrałem koło i sie okazało że guma na tłoczku jest rozerwana mocno a sam tłoczek przyrdzewiał. Wszystko co trzeba przeczyściłem, wymieniłem na koniec odpowietrzanie no i w końcu jest spokój całkowity... hamowanie bardzo dobre, nic nie ociera, nic sie nie grzeje tak więc temat hamulców mam na razie zamknięty :) przynajmniej na jakiś czas :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem po wymianie tarcz, klocków i łożysk tył. Szczególnie na wstecznym jak cofam to mi tarcze tak popiskują jakbym miał krzywe tarcze na obwodzie lub jechał na lekko zaciągniętym ręcznym. Byłem z tym u mechanika co to robił i rozbierał to kilka razy i smarował cudował i dalej nic z tego, stwierdził że może tarcze się dotrą i wtedy będzie ok. Tarcze osiągają normalne temperatury więc aż takiego problemu nawet po dłuższej jeździe nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...