Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po czyszczeniu nastawnika dalej szrpie


dario212

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temwecie. Nastawnik byl czyszczony w piatek w serwisie disla (niby specjalisci). Za naprawe zapłaciłem 400 a problem dalej taki sam. Szrpie w zakresie 1400 do 1800 przy stałych obrotach. Samochod jezdzi super przyspiesza i wogole. Tylko ten jeden maly a za razem duży problem. Prosze o pomoc co nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wyczyścić czujnik położenia wału i sprawdzić wtryski. Miałem identyczny problem w 1Z, czyszczenie nastawnika nie pomogło. Problem tkwi w układzie przenoszenia napędu - albo sprzęgło, albo skrzynia albo wina tego że nie ma dwumasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak odpinam wtyczke od impulsatora to szarpania nie ma. Czy aby ten serwis dobrze to zrobił hmmm. Mam gwarancje na to wiec napewno do niech podjade. Jak czyscli ten nastawnik patrzyli tez na stan pompy i powiedzieli że jest w dobrym stanie. Już sam nie wiem co jest grane

Gdzie znajduje sie ten czujnik polożenia wału??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdz czujnik wzniosu iglicy wtryskiwacza, miałem podobna sytuacje i dopiero wymiana wtrysku sterującego załatwiła sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak odpinam wtyczke od impulsatora to szarpania nie ma. Czy aby ten serwis dobrze to zrobił hmmm. Mam gwarancje na to wiec napewno do niech podjade.

....jeżeli po wypięciu wtyczki szarpanie ustaje winny dalej jest nastawnik - skoro masz gwarancję wracaj do "serwisu" i egzekwuj usunięcie usterki za które zapłaciłeś 400zł. Swoją drogą ciekawe czy pracownicy "serwisu" odczytywali vagiem jego parametry, czy też ograniczyli się do wymiany i ustawień "na oko" co nader często nie daje zamierzonego rezultatu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wyjaśnić jak ten czujnik wzniosu iglicy wtryskiwacza sprawdzić?? Musze odkrecać ten wtrysk?? A do serwisu i tak pojade bo powinni wiedziec co zrobic z szarpaniem a nie robic w ciemno i kase zdzierac

---------- Post dopisany at 19:08 ---------- Poprzedni post napisany at 18:25 ----------

przy okazji szukajac wtryskiwacza nachodzi mnie pytanie. Czy do silnika 1z pasuje wtryskiwacz z AHU??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wyjaśnić jak ten czujnik wzniosu iglicy wtryskiwacza sprawdzić?? Musze odkrecać ten wtrysk?? A do serwisu i tak pojade bo powinni wiedziec co zrobic z szarpaniem a nie robic w ciemno i kase zdzierac

---------- Post dopisany at 19:08 ---------- Poprzedni post napisany at 18:25 ----------

przy okazji szukajac wtryskiwacza nachodzi mnie pytanie. Czy do silnika 1z pasuje wtryskiwacz z AHU??

Podpinam sie pod temat narazie jezdże z uciętym kablem ale pasuje może z tym zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje chyba sie pozbyc tego samochodu. Samochod wart max 7 tysi a naprawa jakiejs brobnej usterki .... Chyba sie nie skonczy na poprawie nastwanika tylko z tymi wtryskami cos w tym jest :/

---------- Post dopisany at 20:06 ---------- Poprzedni post napisany at 19:56 ----------

czy ten wtryskiwacz bedzie pasował?? @ AUDI A4 PASSAT B5 1.9 TDI AHU @ WTRYSK STERUJĄCY (2734961319) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. .Sprawdzam ale jeszcze poczekam co powie jutro w serwisie. Oczywiscie przy pozostawieniu swoich starych czyli z silnika 1z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje chyba sie pozbyc tego samochodu. Samochod wart max 7 tysi a naprawa jakiejs brobnej usterki .... Chyba sie nie skonczy na poprawie nastwanika tylko z tymi wtryskami cos w tym jest :/

---------- Post dopisany at 20:06 ---------- Poprzedni post napisany at 19:56 ----------

czy ten wtryskiwacz bedzie pasował?? @ AUDI A4 PASSAT B5 1.9 TDI AHU @ WTRYSK STERUJĄCY (2734961319) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. .Sprawdzam ale jeszcze poczekam co powie jutro w serwisie. Oczywiscie przy pozostawieniu swoich starych czyli z silnika 1z.

EEE nie podawaj sie a o wtrysk sterujący pytaj na forum może kupisz taniej tesz czekam na diagnoze co ci powiedzą w tym serwisie a tu temat nastawnika http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/szarpanie-nieustepujace-wyczyszczeniu-nastawnika-228133/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wlasnie mam takie szarpanie po zrobieniu chipa.... wczesniej bylo idealnie.Wymienilem tez poduszki silnika to troche mniej szarpie ale nadal odczuwam o na zimnym silniku przy ruszaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz mi wytłumaczyć jak zwiększyć to RSW?? Tylko tak wiecej szczegółów bo jestem mało biegły w vagu;)

---------- Post dopisany at 10:33 ---------- Poprzedni post napisany at 10:24 ----------

A propo drugiej wizyty w serwisie . Jazda próbna i szarpie ewidentnie a koles mówi zw nic nie czuje. Ją mu żeby mnie nie rozsmieszal.przyznał na końcu dalej szarpie po świętach ma jeszcze raz rozebrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...