Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie przy ruszaniu - ponowny problem


leoncjo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z szarpaniem przy ruszaniu, już raz zwalałem skrzynię myślę sprzęgło się kończy, a tu niespodzianka sprzęgło w stanie idealnym i daleko mu do nitów :), docisk wygląda bardzo dobrze. Po oględzinach okazało się że w łożysku oporowym w miejscu styku z dociskiem wydarła się bruzda i wyciął się pierścień który luźno latał pomiędzy dociskiem a łożyskiem oporowym. Wymieniłem szybciutko łożysko oporowe na nowe i dwa miesiące spokoju...aż do dzisiaj .... ostre szarpanie przy ruszaniu powróciło. Sprzęgło bierze bardzo wysoko wystarczy delikatnie wcisnąć pedał i mamy rozłączony napęd.

Podczas montażu wysprzęglika na skrzynię zauważyłem, że trzeba było go bardzo mocno wcisnąć, o co chodzi ?? wg mnie wygląda jakby łożysko oporowe ciągle tarło o docisk który jest za mocno dociskany przez wysprzęglik i stąd wzięło się wydarcie pierścienia na przylgni na łożysku oporowym.

Zanim pojawiły się problemy z ruszaniem autko zrobiło jakieś 60 000 tys od wymiany poprzedniego sprzęgła, pomocy co może być przyczyną ?? Hydraulika sprzęgła szczelna, jakby układ był zapowietrzony to sprzęgło brało by na różnych wysokościach ?? POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobiłeś błąd nie wymieniając całego kompletu sprzęgła, jeśli łożysko było wydarte co jest chyba normalnym objawem zuzycia, to słoneczko w docisku pewnie też było wytarte, ewentualnie może dwumasa już dobiega swojego żywota też daje takie objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś nie miał racji z wymianą całego kompletu sprzęgła, dwumasy nie mam, słoneczko niestety było praktycznie nie ruszone, może brakowało na końcach dziesiątej milimetra, ramiona były równo ułożone, a z łożyska, które wspólpracowało z dociskiem odpadł plastikowy wycięty przez docisk pierścień... . O co kaman ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po ok. 40 tyś. po wymianie sprzęgła (Sachs) zaczęło szarpać podczas ruszania. Szczególnie na zimnym silniku. Zaczęły źle wchodzić biegi. Już miałem wymieniać sprzęgło, ale okazało się, że poduchy pod silnikiem, a napewno jedna była do wymiany. Wymianiłem wszystki przy okazji i szarpania już niema i biegi wchodzą gładko. Nie mówię że masz to samo, ale od poduszek od silnika różne cuda wychodzą. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szarpało mocno na zimnym i lekko, a czasem i wcale na ciepłym. Nasilało się to w zimne dni. Tak jak pisałem problem był w poduszkach. Sprzęgło też pewnie daje podobne obiawy. Podobno nawet pompa wtryskowa może mieć z tym związek. Kumaty mechanik z pewnością wyczai problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej szarpie jak zimny, a w szczególności na skręconych kołach.... jak się motor rozgrzeje to się trochę uspokaja, biegi wchodzą dobrze, poduchy pod skrzynią mam wymienione pół roku temu, wyglądały kiepsko. Co do mojego szarpania nadal stawiam na łożysko oporowe, tylko czemu tak mocno je wycięło po tak krótkim czasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy masz identyczne jak u mnie. Na skręconych kołach myślałem że silnik wyskoczy. Pół roku masz nowe poduchy, co nie znaczy że jest ok. Ja nie mam oryginalnych. Po tygodniu w jednej coś się urwało i była wymieniana na gwarancij. Czasem błędem jest założenie, że wymienione napewno jest dobre. Potem się okaże, że wymienisz całe sprzęgło, wydasz kase, a probleb dalej będzie. Też obstawiałem sprzęgło, a było wszystko ok. Weź jeszcze raz pod lupę poduchy, a potem sprzęgło. Kiedyś miałem szarpanie z sprzęgła i czułem pulsowanie na pedale. Był walnięty docisk, wyłamane elementy. Nie sądzę żeby łożysko oporowe mogło powodować tak mocne szarpanie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...