Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI Zuzyte pompowtyskiwacze ?


SuperHugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !!!

Posiadam Audi 1.9 TDI o przebiegu prawie 260000 km . Ostatnio za kazdym razem po okolo 10 minutach od odpalenia silnika zapalaja sie kontrolki ABS ESP i auto zaczyna szarpac . Dzieje sie tak przy okolo 2200 obrotow . Dodam tez ze zauwazyłem tez wieksze spalanie . Po podłaczeniu do Vaga pokazało mi nastepujace błedy :

17669 - Pump-Jet Valve: Cyl 1 (N240): Regulation Range Exceeded

35-00 - -

17678 - Pump-Jet Valve: Cyl 4 (N243): Regulation Range Exceeded

35-00 - -

17675 - Pump-Jet Valve: Cyl 3 (N242): Regulation Range Exceeded

35-00 - -

17672 - Pump-Jet Valve: Cyl 2 (N241): Regulation Range Exceeded

35-00 - -

18265 - Load Signal Error Message from ECU

35-00 - -

Zdejmowałem pokrywe zaworow i przeczysciłem wszystkie złaczki pompowtryskiwaczy ale nic to nie dało . Zrobiłem tez pomiar blokow grupy oo1,013,018,023 . Oto co mi wyszło :

image.jpg

<br /><br />

image.jpg

<br /><br />

image.jpg

<br /><br />

Czy to jest wina zuzytych pompowtryskiwaczy ? Z gory dziekuje za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego skrawka danych jakie zamieściłeś wygląda na koniec życia pompek. Dobrze by było żebyś zrobił statyczne i dynamiczne 001, 008, 011, 013, 018, 023 zawsze to będzie dokładniejsza analiza.

Jeżeli dobrze złącza wyczyściłeś i wiązka nie jest uszkodzona to raczej tylko pompki ale to:shock3: przy 260tys to chyba teoretyczny przebieg:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic juz nie loguj. Pompki konczą zywot. Im szybciej podejmiesz decyzje o wymontowaniu i naprawie tym lepiej dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne ze wszystkie naraz, dopiero teraz zaobserwowales takie objawy wczesniej bylo ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na wszystkich to może jakiegoś trefnego paliwa zalałeś. Może warto zanim jeszcze wymienisz pompki dodać jakiegoś środka do czyszczenia pompek, takiego co się wlewa na zbiornik paliwa, słyszałem od paru osób, że im pomogło. Co dokładnie padało nie pamiętam, ale może warto zainwestować te 70 zł przed poważniejszą inwestycją jaką jest wymiana pompek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na wszystkich to może jakiegoś trefnego paliwa zalałeś. Może warto zanim jeszcze wymienisz pompki dodać jakiegoś środka do czyszczenia pompek, takiego co się wlewa na zbiornik paliwa, słyszałem od paru osób, że im pomogło. Co dokładnie padało nie pamiętam, ale może warto zainwestować te 70 zł przed poważniejszą inwestycją jaką jest wymiana pompek.

Taki środek już niestety nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...