Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Jasność zegarów


Szymon_Irl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz Vaga to podepnij się i wejdź w INSTRUMENTS (licznik). Jeżeli Vag odczyta sterownik licznika i jego nr będzie się zaczynał od 4B0 920 ... to znaczy że licznik jest z A6, jeżeli zaś będzie nr 8D0 920 ... to masz licznik z A4. Jak nie masz Vaga do wyciągnij licznik i powinna tam być naklejka z tym numerem.

Jeżeli chodzi o podświetlenie to wyciągłem i przelutowałem potencjometr ze starego licznika i działa, wskaźnika paliwa nie ruszałem - pokazuje mi na odwrót.

Wrzucaj fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Artur za konkretną odpowiedź. Vaga niestety nie mam, hehe Audiczką latam od niedawna i nie wiem czy potrafiłbym z niego skorzystać =P

W wyciąganie zegarów chętnie się pobawię ale dopiero w weekend jak czas i praca pozwolą- wtedy będę miał pewność.

Teraz wrzucę tylko zdjęcia, co prawda żadnych napisów ani symboli nie mogłem się na nich doszukać ale może komuś oblatanemu w temacie foto wystarczy żeby z całą pewnością określić czy to ori zegary czy przekładka z A6.

Pozdrawiam

IMAG0050.jpg

IMAG0051.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj wydaje mi sie ze w a4 nie było takich zegarow. ale jeszcze niech ktos sie wypowie. a tak po za tym to masz wskaznik paliwa zepsuty:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci, że to zegary z A6. Wizualnie zegary się nie różnią. Róznice są w sofcie zegarów. Musisz zdemontować lub VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykluczenie prawdopodobnej przyczyny kabelkiem zajęło by Ci 2 minuty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz Kolego rację ale tak jak wspominałem nie dysponuje Vagiem i nie wiem czy nawet gdybym miał umialbym z niego skorzystac. A może ktoś z forumowiczow z warszawy albo okolic ma Vaga i trochę wolnego czasu przy weekendzie i ochotę na butelkę jakąś w zamian za pomoc? =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być sytuacja że ktoś wcześniej wymieniał żarówki podświetlenia i nie przykręcił wszystkich śrub mocowania lub źle wpiął kostki np :wystarczy lekko zgięty kabel i stąd objaw nie działającego wskaźnika paliwa. Ja u siebie tak miałem było małe przebicie i nie działał prędkościomierz. Sprawdź instalacje wyjmij zegary i sprawdź ścieżki. Ażeby było śmieszniej:kox: od razu zaopatrz się w nowe żarówki bo jak znam życie twoje już się wyrajały. Ja jak nowe wsadziłem to pulpit jak by nowy był. Nikt tego nie robi póki się nie przepali ale jak żarówka pali na maksymalnym rozjaśnieniu 15 lat to ma prawo się wy-jarać.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, żarówki to były chyba w przedliftach, a ten licznik jest na LEDach i żadnych żarówek tam nie ma

Może być sytuacja że ktoś wcześniej wymieniał żarówki podświetlenia i nie przykręcił wszystkich śrub mocowania lub źle wpiął kostki np :wystarczy lekko zgięty kabel i stąd objaw nie działającego wskaźnika paliwa. Ja u siebie tak miałem było małe przebicie i nie działał prędkościomierz. Sprawdź instalacje wyjmij zegary i sprawdź ścieżki. Ażeby było śmieszniej:kox: od razu zaopatrz się w nowe żarówki bo jak znam życie twoje już się wyrajały. Ja jak nowe wsadziłem to pulpit jak by nowy był. Nikt tego nie robi póki się nie przepali ale jak żarówka pali na maksymalnym rozjaśnieniu 15 lat to ma prawo się wy-jarać.:naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nawet nie wiedziałem że diodki też mają regulowane natężenie światła- w corsie wymienialem sobie całe podswietlenie z żarówek na LEDy i na nich potencjometr już nie działał wcale. Niezależnie od jego ustawienia natężenie było jednakowe.

---------- Post dopisany 11-03-2013 at 17:23 ---------- Poprzedni post napisany 05-03-2013 at 23:08 ----------

Dobrałem się Koledzy do tych zegarów i zamieszczam foto. Według tego co mówił flex78 zegary są jednak z A4 więc nie wiem skąd problem z jasnością i wskaźnikiem paliwa... A może od A4 jest tylko ta obudowa z szybką natomiast całe bebechy z softem od A6??

IMAG0052.jpg

IMAG0053.jpg

IMAG0054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie też nie mam możliwości zmiany podświetlenia zegarów.........w przedlifcie miałem :whistling:...może wycofali tą możliwość ,w którymś roku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, z naklejki na zegarach wynika, że są z A4, zobacz czy pod prawym pokrętłem jest przylutowany potencjometr na płytce (koloru niebieskiego, jak jest to on jest właśnie odpowiedzialny za regulację podświetlenia

Jeżeli chodzi o wskaźnik paliwa to zobacz czy nie obciera on o tarczę zegarów i czy swobodnie się rusza)

Heh, nawet nie wiedziałem że diodki też mają regulowane natężenie światła- w corsie wymienialem sobie całe podswietlenie z żarówek na LEDy i na nich potencjometr już nie działał wcale. Niezależnie od jego ustawienia natężenie było jednakowe.

---------- Post dopisany 11-03-2013 at 17:23 ---------- Poprzedni post napisany 05-03-2013 at 23:08 ----------

Dobrałem się Koledzy do tych zegarów i zamieszczam foto. Według tego co mówił flex78 zegary są jednak z A4 więc nie wiem skąd problem z jasnością i wskaźnikiem paliwa... A może od A4 jest tylko ta obudowa z szybką natomiast całe bebechy z softem od A6??

http://s21.postimage.org/t48m6xjtv/IMAG0052.jpg

http://s14.postimage.org/la1ymzc65/IMAG0053.jpg

http://s8.postimage.org/mkyypoiyp/IMAG0054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, potencjometru niestety nie ma- skąd taka konfiguracja? Skoro to faktycznie są od A4 zegary to czy tego potencjometru nie powinno tam być w serii? Wskazówka zdaje się chodzić normalnie- na zgaszonym silniku wskazuje zero a po przekręceniu zapłonu podnosi się ponad skalę- znaczy że ,,swobodę,, ruchu ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znasz już temat, jest opcja wlutowania potencjometru, lub opcja zrobienia zworki w miejscu gdzie jest wlutowywany potencjometr, wtedy podświetlenie będzie działać na full.

Co do zworki to ci nie pomogę ale gdzieś o tym czytałem

Artur, potencjometru niestety nie ma- skąd taka konfiguracja? Skoro to faktycznie są od A4 zegary to czy tego potencjometru nie powinno tam być w serii? Wskazówka zdaje się chodzić normalnie- na zgaszonym silniku wskazuje zero a po przekręceniu zapłonu podnosi się ponad skalę- znaczy że ,,swobodę,, ruchu ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności jeszcze się upewnię które złącza mam zmostkować bo w okolicach potencjometru jest ich trzy. Czy to te które zaznaczyłem na foto? Czy może raczej te obydwa dolne (ten po prawej zaznaczony strzałką z tym z lewej którego nie zaznaczyłem)??

Wolę się dopytać niż zrobić jakieś zwarcie i puścić zegary z dymem hehe...

IMAG0055.jpg

IMAG0056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz licznik w aucie, zapal postojówki i za pomocą drucika zewrzyj na "milisekundę" te styki, które zaznaczyłeś. Jeżeli ledy błysną, zaczną świecić jaśniej to powinno być ok. Jeżeli błysną to wykonaj taką próbę na ok 1 sek, jak nic się nie stanie to jesteś w domu

UWAGA!!! ROBISZ TO NA SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!

Czytałem też, że należy znależć terminal 58d (dimmer) we wtykach licznika (zielonej lub niebieskiej) i jak się go zewrze do masy samochodu to będzie świecić na full

Znajdź ten terminal (musisz poszperać na necie, bodajże pin 15 tyko nie wiem w której wtyczce)i za pomocą miernika zobacz który z trzech punktów do wlutowania ma przejście elektryczne między tym terminalem 58d. Jeżeli będzie przejście to zmostkuj to z masą licznika i też powinno działać

UWAGA!!! ROBISZ TO NA SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!

Dla pewności jeszcze się upewnię które złącza mam zmostkować bo w okolicach potencjometru jest ich trzy. Czy to te które zaznaczyłem na foto? Czy może raczej te obydwa dolne (ten po prawej zaznaczony strzałką z tym z lewej którego nie zaznaczyłem)??

Wolę się dopytać niż zrobić jakieś zwarcie i puścić zegary z dymem hehe...

http://s22.postimage.org/xog8ci2zx/IMAG0055.jpg

http://s3.postimage.org/ifvjofiin/IMAG0056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew. Niestety pierwszy sposób choć od razu mi też wydał się logiczny nie jest wykonalny gdyż przewody do podłączenia licznika nie są zbyt długie (tylko ja tak mam??). Żeby podłączyć zegary muszę je po części włożyć na swoje miejsce i na czuja po omacku wpiąć kostki więc do tych styków nie ma dostępu... Coś jeszcze pomyśle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej dolutuj kabelki i zewrzesz je na zewnąrz, tak chyba najwygodniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciemniej pod latarnią :kox::decayed: o tym nie pomyślałem heh...

A zaznaczając strzałkami styki na moich foto kierowałem się zdjęciem kolegi SOLSKIER który w temacie podmiany i rezania zegarów od A6 zamieścił takie foto (mam nadzieję że autor nie pogniewa się za łamanie praw autorskich :decayed:)

potencjometr.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...