Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczka tył, nie wiem co jej jest?


Fintosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie mogę sobie poradzić z wycieraczką tył. Wszystko rozebrałem, nasmarowałem, poskładałem i dalej nie idzie ale tylko z sammym ramieniem, silniczek bez wycieraczki lub z postawioną wycieraczką i ramieniem do góry śmiga idealnie.

Tak to wygląda:

Silniczek do wymiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wyglada na to jak by nie mial sily. slychac przeciez ze przeskakuje gdzies na trybach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wyglada na to jak by nie mial sily. slychac przeciez ze przeskakuje gdzies na trybach

Ja uważam tak samo, raczej silniczek do wymiany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może mechanizm wycieraczki się zaciera ja miałem podobnie ale wszystko rozebrałem wszystko pordzewiałe może w tym jest przyczyna ale gdybać możemy jak masz czas to wyciągnij i zobacz a jak nie to wymiana ale tak czy siak musisz mechanizm wyciągnąć to chyba warto zaglądnąć do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło się od zacinania wycieraczki, potem zaczęła coraz wolniej chodzić, aż wreszcie w poniedziałek padła całkowicie. Wykręciłem cały silniczek, wyczyściłem, nasmarowałem, ale to nie pomogło. chyba umarł silniczek, więc musiałem zamówić nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż może być przyczyną "przycinania" się takowej wycieraczki, jeśli nie ma przy tym efektów akustycznych? Jak włączę wycieraczkę to np. od pozycji "0" do krańcowej przesuwa się bez przerwy, a z powrotem do "0" potrafi się tak jakby przyciąć - czasem 1 raz, czasem 2, czasem wcale...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szybko zwinąłem w rolkę taki gumowy pasek, wsadziłem na ciasno w ten otwor i od zewnątrz okleiłem to dość grubo taśmą izolacyjną. jakoś dalo rady przez kilka dni:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło się od zacinania wycieraczki, potem zaczęła coraz wolniej chodzić, aż wreszcie w poniedziałek padła całkowicie. Wykręciłem cały silniczek, wyczyściłem, nasmarowałem, ale to nie pomogło. chyba umarł silniczek, więc musiałem zamówić nowy.

kupiłeś sam silniczek czy cały element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wyglada na to jak by nie mial sily. slychac przeciez ze przeskakuje gdzies na trybach

To akurat można sprawdzić, po rozebraniu widać w jakim stanie jest zębatka. Można ją delikatnie podnieść do góry i obejrzeć z każdej strony. Ja dziurę po wycieraczce zakleiłem zwykłą taśmą, i też trzymało :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ją delikatnie podnieść do góry i obejrzeć z każdej strony.

U mnie da się ją zdjąć, zębatka jest dobra tak jak i ślimak od silniczka, wydaje mi się że ten metalowy mechanizm jest uszkodzony, chyba ktoś już próbował sam naprawiać. Poszukam uszkodzonego silniczka żeby tylko ten mechanizm wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ją delikatnie podnieść do góry i obejrzeć z każdej strony.

U mnie da się ją zdjąć, zębatka jest dobra tak jak i ślimak od silniczka, wydaje mi się że ten metalowy mechanizm jest uszkodzony, chyba ktoś już próbował sam naprawiać. Poszukam uszkodzonego silniczka żeby tylko ten mechanizm wymienić.

A pokaż fotkę jak to wygląda? Co tam się mogło zepsuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w B5 plastikowa zebatka się wytarła,wkladanie podkładki pod slimak nic nie dało. Jedyna rada to nowa zębatka o ile da sie kupić lub nowy silniczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...