Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Myszkowanie po drodze


audi1987

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż jak w tytule stąd moje pytanie,czy niedziałający ABS ma wpływ na owe myszkowanie po drodze,przy mokrym asfalcie wjazd na pasy powoduje uczucie uślizgu w bok,a jazda po tegorocznym pierwszym śniegu to już masakra.Auto z napędem Quatro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był podobny temat niedawno, czy nie masz przypadkiem innych rozmiarów opon na tył i przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jak w tytule stąd moje pytanie,czy niedziałający ABS ma wpływ na owe myszkowanie po drodze,przy mokrym asfalcie wjazd na pasy powoduje uczucie uślizgu w bok,a jazda po tegorocznym pierwszym śniegu to już masakra.Auto z napędem Quatro.

Nie jest to wina niedziałającego ABSu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jak w tytule stąd moje pytanie,czy niedziałający ABS ma wpływ na owe myszkowanie po drodze,przy mokrym asfalcie wjazd na pasy powoduje uczucie uślizgu w bok,a jazda po tegorocznym pierwszym śniegu to już masakra.Auto z napędem Quatro.

Nie jest to wina niedziałającego ABSu

i co twoja wypowiedz wniosla do tamtu ?? nabijasz posty widac:facepalm: za takie rzeczy sa kropki.

do tematu. podlacz najpierw vaga. nikt z nieba nie da ci odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jak w tytule stąd moje pytanie,czy niedziałający ABS ma wpływ na owe myszkowanie po drodze,przy mokrym asfalcie wjazd na pasy powoduje uczucie uślizgu w bok,a jazda po tegorocznym pierwszym śniegu to już masakra.Auto z napędem Quatro.

Nie jest to wina niedziałającego ABSu

i co twoja wypowiedz wniosla do tamtu ?? nabijasz posty widac:facepalm: za takie rzeczy sa kropki.

do tematu. podlacz najpierw vaga. nikt z nieba nie da ci odpowiedzi

Pytanie brzmiało "czy niedziałający ABS ma wpływ na owe myszkowanie po drodze" tak więc odpowiedziałem lepsza taka odpowiedz niż podłącz vaga:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz napęd Quattro to zapewne powstały jakieś luzy w zawieszeniu i to może być powód myszkowania. Sprawdź amortyzatory.Po usunięciu ewentualnych luzów jedź ustawić GEOMETRIĘ pojazdu.Różnice w wielkości opon w zasadzie nie powinny mieć wpływu na stabilność toru jazdy( w przeciwnym przypadku kierowcy F1 nie ruszyli by z miejsca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że nie mają napędu na 4 koła ale też mam nadzieję .że koła w omawianym przypadku różnią się tylko szerokością . O różnicy w wysokości mowy być nie może!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony na obu osiach są jednakowe,195x65R15 ciśnienie też ,amory wszystkie powyżej 70%sprawności,zbieżność,no cóż wyszło że kąt pochylenia jest zły i podczas wymiany łożyska w tylnym lewym kole jest nierówny rozstaw pomiędzy osią przednią a tylną.Pan ustawił tylko zbieżność z przodu,z tyłu nie chciał twierdząc ze nie ma czegoś tam do ustawiania tyłu.Wysyła mnie do serwisu .Mówi że tylko tam mają takowy przyrząd,gdzie koszt takiej operacji to koszt 500 zeta.Trochę to według mnie dużo.Czy to faktycznie ustawienie zbieżności jest takie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest, ja to zrobilem za 120 zl , normalnie kosztuje 140 zl, po 70 zl za przod i tyl. Tylko ze ja nie mam quatro, ale watpie by sie to roznilo i nie mozna bylo tego ustawic na stacji diagnostycznej. Jakbys byl z moich okolic to bym ci mogl polecic stacje gdzie ja robilem i zrobil to dobrze, wszystko sam mogles nawet zobaczyc bo na monitorze sie wyswietla ile powinno byc i ile jest. Tylko stacja musi miec dobry sprzet, mi na jednej odmowili, bo auto za niskie i jechalem do ich innego zakladu gdzie maja laserowe przyrzady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się moja sugestia. Należy wykonać ustawienie geometrii całego pojazdu a nie tylko przodu. Auto musi być do tego całkowicie sprawne , żadnych luzów w zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ze wszystkim uporam to dam znać,czy przestało ściągać.

---------- Post dopisany 04-12-2012 at 22:08 ---------- Poprzedni post napisany 20-11-2012 at 18:18 ----------

Wszystko ustawione jak trzeba oprócz tylnego prawego koła,zapieczona regulacja zbieżności jest mała różnica ale i tak prowadzi się jak po sznurku koszt 120 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny problem. Kupiłem b6 tydzień temu i zauważylem że auto myszkuje po drodze a dziś przy marznącej mrzawce to juz wgl masakra. W sobotę jadę na geometrię, mam nadzieję że to tylko zbieżność bo auto ma malowaną klapę i prawy tył co mogło świadczyć o tym że dostał w tył. Dodatkowo auto ściąga delikatnie w prawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...