Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy ktoś miał do czynienia z Samsungiem UE50ES6710? problem z okablowaniem


Rekomendowane odpowiedzi

mialem 46" regza XF - 46" Regza XF Series|LCD TV's|Toshiba

wydawala sie w sam raz w tzw. srednim pokoju ale byla okazja - 50% ( kiedys pracowalem dla Toshiby ) wiec zakupilem jeszcze 57" regza Z 57Z3030D

TELEWIZOR TOSHIBA LCD 57Z3030D SUPER CENA RATY D= (475160765) - Archiwum Allegro

i ten w porownaniu do xfa jest kolosalny :shock3: osoba prowadzaca np. wiadomosci w TV jest jak 1:1 :grin: da rade przywyknac :wink:

dodatkowo od roku typowo pod PC zostal zakupiony Sony 55" KDL 55EX

Patrze na niego dokladnie :naughty: z odleglosci 342 cm i jest w sam raz :banan: pod neta, gry itp.

lubie duze szkielka i 50" do kawalerki bym wsadzal :decayed:

ps. wzrok jeszcze dziala :wink::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU NIE CHODZI O WZROK ale doznania wizualne oglądając obraz w HD z takiej odległości..

chcę czuć się jak w kinie...ale nie siedzieć ciągle w zaciemnionym pokoju co musiałbym czynić mając projektor....

dlatego 60...70 cali na 3 metrach jest taką pośrednią kina....

oglądając programy SD to wiadomo, trzeba siedzieć jak najdalej...bo mydło strasznie wkurza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU NIE CHODZI O WZROK ale doznania wizualne oglądając obraz w HD z takiej odległości..

chcę czuć się jak w kinie...

to byl zarcik :wink: wiem o co chodzi... dlatego mam 55" i 57" :wink:

ps. kolega wsadzil 60" do sypialni i tez jest zadowolony :naughty::polew: i to nie zarcik :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jest mały problem nie będę wnikał w szczegóły ktoś dał ciała...

mam zabudowę na ścianie taką wyspę na której wisi TV ale ktoś kto to montował zapomniał w jakim wieku się żyje i nie ma odpowiednich kabli wkutych w ścianę..Nie chcę rozwalać zabudowy aby ciągnąć nowe kable...

a więc mam takie kable:

jeden kabel HDMI z zakończony DVI

jeden kabel z wtyczką EURO

jeden kabel z wtyczką cinch jakiś sygnałowy

i tylę :facepalm:

aby podłączyć dekoder musiałem kupić przejściówkę z DVI na HDMI więc jakość sygnału jest już kiepska :kwasny:

ale będę miał Blu-ray i PS3 więc jakie kable potrzebuje? pewnie HDMI długość to max 3m

pewnie albo muszę mieć jakiś konwerter albo switch który rozdzieli mi sygnały tylko pytanie czy to nie popsuje jakości obrazu drzwięku...

ewentualnie mogę podkuć w ścianie i zamontować odpowiednie kable ale kurczę niszczę trochę rzeczy :kwasny:

proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam jeszcze nic ...ale chcę mieć też głośniki stereo ...chyba wiem jak podkuć się i uszkodzę tylko tapetę bo pod zabudową jest spora szczelina...

teraz najważniejsze pytanie..jakie i ile kabli ciągnąć?

wyjścia z TV mam takie:

USB x2

DIGITAL AUDIO OUT

USB HDD

HDMI 3

HDMI 2 ARC

HDMI 1

DVI AUDIO IN

EXT RGB

antenowe ale już są podłączone itd.

AV IN AUDIO

VIDEO

---------- Post dopisany at 12:45 ---------- Poprzedni post napisany at 12:38 ----------

nie chcę kupować konwertera bo i tak mam zjeba...ny kabel główny HDMI który kończy się VDI :facepalm: więc po co mi przejściówka która będzie psuła sygnał jak mogę jednak poprowadzić odpowiednie kable...dobrze myślę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam specyfikacji tv ale mniemam, że masz już MPEG4 wiec ja podłączyłbym tylko 2x hdmi plus USB, oraz digital audio out na potrzeby DD5.1 telewizji naziemnej

to zupełnie wystarczy w żadne euro/chincze bym sie nie bawił bo to i tak jest przeżytek.

gdy kupisz porządny amplituner jeden z kabli HDMI dasz do niego i rozwiążesz problem replikacji wejść

poza tym na pewno masz 3ci hdmi z boku oraz drugi USB więc na dodatkowe tymczasowe wejścia masz łatwy dostęp

A HA i wejście na kartę kodową też pewnie wejście z boku, więc na programy kodowane w systemie DVBT też bezproblemowy dostęp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam specyfikacji tv ale mniemam, że masz już MPEG4 wiec ja podłączyłbym tylko 2x hdmi plus USB, oraz digital audio out na potrzeby DD5.1 telewizji naziemnej

to zupełnie wystarczy w żadne euro/chincze bym sie nie bawił bo to i tak jest przeżytek.

gdy kupisz porządny amplituner jeden z kabli HDMI dasz do niego i rozwiążesz problem replikacji wejść

poza tym na pewno masz 3ci hdmi z boku oraz drugi USB więc na dodatkowe tymczasowe wejścia masz łatwy dostęp

A HA i wejście na kartę kodową też pewnie wejście z boku, więc na programy kodowane w systemie DVBT też bezproblemowy dostęp

Telewizor LED 3D Samsung UE50ES6710 w niskiej cenie! | Sklep OleOle.pl

to jest specyfikacja mojego TV

więc można podsumować jakie kable będą mi potrzebne które muszę wkuć na nowo pod ścianę:

( będę miał Blu-ray ..PS3 przydałby się wolny kabel HDMI do laptopa + te którę są potrzebne w specyfikacji +jeden USB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że masz wejście LAN...warto też pociągnąć

myślisz, mam Wifi ale na Lan będzie szybciej latał ale pytanie kupic zwykły czy krosowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez znaczenia, router sam sobie ustawi

jedynie zainwestowałbym w kabel CAT6, ma większa przepustowość co przy plikach HD może mieć znaczenie, ale do tego też trzeba mieć odpowiedni router...

lecz od kabla warto zacząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabla który jest w tej chwili czyli DVI i z przejściówką na HDMI problemu z jakością wideo nie będzie ale dźwięku sie tym nie przepchnie. Tak wiec ten wywal skoro i tak rozkuwasz.

Napewno pociągnij minimum 2szt dobrej jakości kabla HDMI

Do tego jak kolega wyżej mówi dobry kabel LAN

Do tego skoro kujesz to potrzebujesz tam puścić raz na "zawsze" więc ja bym dodatkowo wpuścił:

Kabel optyczny audio jakbyś miał wzmacniacz z wejściem optycznym do tych dodatkowych głośników

Sporą zagadka jest jaki będziesz miał wzmacniacz bo są też takie którym możesz podać dźwięk po HDMI a do tego przydałby się kolejny kabel HDMI w ścianie

Raczej sprzetu po EURO złączu nie będziesz już podłączał wiec nie będzie potrzebny taki kabel no chyba że stare wideo VHS będziesz chciał obejrzeć z jakiejś kasety to i takie złącze się przyda.

Jeżeli jednak by sie zdarzyło że twój wzmacniacz audio będzie miał tylko wejścia cinch to i takie w ścianie nie zaszkodzą.

Sporo tego ale jak kuć ściane to raz. Ostatnio własnie przemyślałem tę sprawę bo zakupiłem ue40es6800 i czekam na kuriera. Tyle że ja pociągnę kable po wierzchu w listwie na kable.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja starych kabli wywalić nie mogę z przyczyn niezależnych już od mnie bo bym musiał niszczyć całą tapetę pod zabudową...więc będzie obok szerokie korytko zamurowane w ścianie...

nie mam jeszcze żadnego sprzętu więc myśle co kupić nie potrzebuje wodotrysków mam małe mieszkanie i miejsce gdzie stoi TV jest jakieś 15m + kuchnia + przedpokuj i to wynosi 28m (plus sypialnia i łązienka ale to nie potzrebne do oglądania :grin:) nie będę pakował się w typowe kino domowe tylko w stereo ..cos do max 5000zł ze wszystkim

chcę po słuchać radia/płyty CD/film... to tyle proste ale sprawdzone

więc co radzicie

---------- Post dopisany at 15:12 ---------- Poprzedni post napisany at 14:07 ----------

taki kabelek HDMI Kabel HDMI 3,0m MRS-223 płaskie 1.4 ethernet (2780736543) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

czy szukać czegoś z wysokiej półki ale czy jest sens wydawać kasę na taki rodzaj kabla?

MRS ma dobre opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie bawił w ...filskie kable. Wystarczy dobry kabel wystarczy nawet coś takiego KABEL HDMI 1.4 MRS FULL HD HI-END OPLOT 3D 1,5m (2711629462) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Trzeba tylko zobaczyć by był solidny a nie taki za 5zł.

Audiofile podobno coś słyszą jak jest kabel tańszy niż 500zł :grin: Ale jak wiemy audiofile to nienormalni ludzie tak samo jak pedofile i inne tego typu wybryki natury :wink:

Skoro masz sklep pod nosem to coś Ci doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten co podałem z allegro to ten sam jest w sklepie obok mnie wiec nie wiem czy to taki zły kabel :wink:

Ja nie powiedziałem że jest zły bo on jest bardzo dobrym kablem tylko pytanie czy warto płacić za jeden kabel tyle co można by kupić 2szt :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo do cyfrowego sygnału nie trzeba przepłacać więc kabelek do 50zł wystarczy a muszę kupić 3 takie

---------- Post dopisany at 22:43 ---------- Poprzedni post napisany at 22:42 ----------

a jaki kupić kabel optyczny ?

---------- Post dopisany 14-11-2012 at 12:36 ---------- Poprzedni post napisany 11-11-2012 at 22:43 ----------

dobra wszystko zrobione bez kucia bez widocznych kabli

sprzęt wjechał na chatę :slina:

teraz ja dyktuje kiedy idzie się spać w mieszkaniu :grin:

jest dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ja dyktuje kiedy idzie się spać w mieszkaniu :grin:

jest dobrze...

A to wisi na suficie nad łóżkiem ?? :decayed:

Gratki ogarnięcia problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehhe...

z kablami nie było większego problemu jak mi się wydawało ale jak to bywa pewne sprawy nie zostały przemyślane i teraz są tego typu problemy..ale cieszę się z zakupionego sprzętu do słuchania muzy :decayed: nie musiałem ciągnąć aż 3 HDMI wystarczyło dwa, jeden Lan jeden optyczny resztę jak chcę to podłączam pod amplituner ...teraz wszystko gra i buczy jak należy..jutro wpada jeszcze centralny głośnik i Blu-ray i można coś obejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...