Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny przypadek podczas sprawdzania stanu oleju 2.0 TDI CR


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! Podczas sprawdzania stanu oleju komputer pokazywał zawsze żeby odczekać 2min. ,bo inaczej nie chciał pokazać miarki oleju obojętnie czy było to na zimnym silniku czy po zagrzanym-odczekać 2 min! Teraz zauważyłem że nie ma takiego komunikatu,mogę od razu sprawdzić stan obojętnie czy zaraz po wejściu do auta czy po bezpośrednim jego wyłączeniu,mało tego wczoraj zauważyłem że nawet podczas pracy silnika mogę wejść w stan oleju no i pokazuje mi cały czas max. Pytanie mam następujące czy ktoś w swoim B8 też zauważył coś takiego i czy może ktoś orientuje się co to może być , czy można być spokojnym w tejże sprawie.

Pozdrawiam!

Też tak mam. Maski nie otwieram bo w sumie nie było potrzeby. Spróbuję pootwierać może ten komunikat się pojawi, który występował po wymianie oleju, ale teraz jak u Ciebie znikł i mogę sprawdzić olej w każdej sytuacji. Ma ktoś może jeszcze podobne doświadczenia?

P.S. Otworzyłem maskę i wszystko wróciło do normy. ???

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku nie wiem jak to jest w VW, ale w BMW (pracuje w servisie), Nawet do wymiany oleju w niektórych modelach potrzebny jest rozum. W silnikach benzynowych bez bagnetu trzeba odczekać, aż silnik się rozgrzeje, i dopiero wtedy na desce wyświetli się poziom oleju. Wynika to z konstrukcji czujnika, w który wpływa olej i gdy jest zimny (gęsty) pomiar mógł by być zafałszowany. w BMW wlewa się odpowiednia ilość oleju odpala i zostawia na biegu jałowym na desce wchodzi się w pomiar oleju i trzeba poczekać aż poziom się pojawi, nie można także trzymać samochodu na obrotach bo pomiar się nie pojawi.

Patrząc na twoje posty powinieneś zgłosić się do jakiegoś servisu był byś idealnym mechanikiem "myslącym", i zawsze byś wszystko robił najlepiej nawet jak jakiś pajac, który pozjadał wszystkie rozumy wymądrzał by się Ci nad głową, "bo przecież on czytał na forum, a tam wszystko wiedzą najlepiej"

CO TY NIE WIESZ ZE TO ON POZJADAL ROZUMY I JEST NAJMADRZEJSZY -- CHYBA MALO FORUM CZYTACIE ALBO DOPIERO ZACZYNACIE .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Podepnę się pod temat problemu z odczytaniem stanu oleju.Samochód po wymianie filtrów olejów itp. skasowana inspekcja.Chcę sprawdzić stan oleju a tu informacja ,,drain off the oil to check''.W życiu nie miałem takiej jeszcze informacji. Również nie mogę znalezc w google czy ktoś miał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komunikatu wychodzi, że masz za wysoki poziom i komputer mówi abyś odessał olej. Za dużo Ci wlali albo paliwo w oleju.

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlane dokładnie 5L, czyli za dużo??.Nie możliwe że paliwo w oleju, ponieważ od wymiany przejechałem może 70 km, i od samej wymiany oleju tak pokazuje.Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlane dokładnie 5L, czyli za dużo??.Nie możliwe że paliwo w oleju, ponieważ od wymiany przejechałem może 70 km, i od samej wymiany oleju tak pokazuje.Dzięki za odpowiedz.

Z tego co tu chłopaki pisali to wchodzi 4,7L a w sewrwisie leją 5L i też jest OK.

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to się tyczy wszystkich silników czy tylko benzynowych jak w tym przykładzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jaka była przyczyna tych złych wskazań poziomu oleju ? I co z tym idzie brak potrzeby odczekania 2 minut?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi po teście Vagiem wczoraj bloków pomiarowych i ciśnienia oleju zaczęło pokazywać 3/4 poziomu, dziś kazało czekać 2 min i mierzyć na zgaszonym silniku. Teraz wchodzę do auta i pokazuje zero! Nie wiem czy coś skopalem testując pompy wczoraj i czujniki vagiem czy coś się zresetowało?!? 

Zawsze mogłem czytać stan oleju podczas jazdy i zazwyczaj pokazywało full ale nigdy pusto!

ktos tak miał?

E528414A-8E5A-4EBD-8548-2E936D820E73.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2012 o 17:56, seba.jedesign napisał:

Witam wszystkich ! Podczas sprawdzania stanu oleju komputer pokazywał zawsze żeby odczekać 2min. ,bo inaczej nie chciał pokazać miarki oleju obojętnie czy było to na zimnym silniku czy po zagrzanym-odczekać 2 min! Teraz zauważyłem że nie ma takiego komunikatu,mogę od razu sprawdzić stan obojętnie czy zaraz po wejściu do auta czy po bezpośrednim jego wyłączeniu,mało tego wczoraj zauważyłem że nawet podczas pracy silnika mogę wejść w stan oleju no i pokazuje mi cały czas max. Pytanie mam następujące czy ktoś w swoim B8 też zauważył coś takiego i czy może ktoś orientuje się co to może być , czy można być spokojnym w tejże sprawie.
Pozdrawiam!

Seba daj namiar do siebie brak czasu na pisanie a widzę że też miałes problem z stanem oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2018 o 15:27, Konrad z Rørvik napisał:

A mi po teście Vagiem wczoraj bloków pomiarowych i ciśnienia oleju zaczęło pokazywać 3/4 poziomu, dziś kazało czekać 2 min i mierzyć na zgaszonym silniku. Teraz wchodzę do auta i pokazuje zero! Nie wiem czy coś skopalem testując pompy wczoraj i czujniki vagiem czy coś się zresetowało?!? 

Zawsze mogłem czytać stan oleju podczas jazdy i zazwyczaj pokazywało full ale nigdy pusto!

ktos tak miał?

E528414A-8E5A-4EBD-8548-2E936D820E73.jpeg

Ja tak mam i mnie trafia panika

Edytowane przez Tk1
Ja raz mam ful raz mam połowe raz nie ma nic jestem po wymianie oleju bo wskaźnik pokazał 0mechanik zlał 4litrów litry zalał 5do 1000km był spokuj po pdzejechaniu 1500km wskaznik zaczoł pokazywać rużnie raz puł raz max a raz 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...