Szarpanie przy ruszaniu , wachania obrotow - PROBLEM ROZWIAZANY

hghormone

Witam posiadam B6 2003r ,skrzynia tip-tronik, przebieg 150000.

Gdy ruszam z miejsca to czuje szarpania, dopiero jak auto wejdzie na wyzsze biegi to jest w miare normalnie.

Ale jest tez taki problem, ze gdy jade np.80km/h i chce utrzymywac taka stala predkosc to mimo wszystko co pare sekund obroty potrafia mi podskakiwac o ok 200, nawet jak ustawie sobie tempomat to i tak falowania wystepuja.

Dopiero przy wyzszych predkosciach ponad 100km/h wszystko dziala poprawnie.

Czy to moze wskazywac na uszkodzona skrzynie ?

Oznaczenie mojej skrzyni to GJA, moze ktos pomoc rozszyfrowac ?

---------- Post dopisany at 07:56 ---------- Poprzedni post napisany at 07:41 ----------

Dzwoilem do ASO, rzeczywiscie koledzy macie jak najbardziej racje moja skrzynia to multi tronic.

Musze sprobowac wymiany oleju moze to pomoze.Znacie moze jakies osoby z poznania ktore potrafia sie tym zajac jak najlepiej ?

watpie aby wymiana oleju pomogla :( ja mialem wrecz identyczne objawy, bez naprawy sie nie obeszlo. Kolego poczytaj

takich problemow jak Twoj znajdziesz na peczki, i w wiekszosci przypadkow skrzynia szla na operacje :)

P.S. jestes z Poznania wiec sie nie martw do Wrzesni masz blisko, najlepiej z kontaktowac sie z Bartkiem.

Dzieki za informacje, skontaktuje sie z Bartkiem.

Moze mi tylko jeszcze ktos powiedzec dlaczego weddlug ks.serw. u mnie oznaczenie skrzyni jest "0G7" co wedlug serwisu wskazuje na tiptronic, mimo ze u mnie jest multitronic , ale w ks.serw pisze tez oznaczenie skrzyni "GJA" czy w serwisie nie ma oznaczenia multitronic ?

Jak dzwonilem do serwisu i podalem im VIN to powiedzieli ze napewno mam multitronic.

Log z VCDSa:

--------------------------------------------------------------------------------

Address 02: Auto Trans Labels: 01J-927-156.lbl

Control Module Part Number: 8E0 910 155 C HW: 01J 927 156 HH

Component and/or Version: V30 01J 1.9l PD RdW 3120

Software Coding: 0000001

Work Shop Code: WSC 63351 000 00000

VCID: 254AF3CAD3BB1034

1 Fault Found

18201 - Transmission Output Speed Sensor 2 (G196): No Signal

P1793 - 000 - -

Freeze Frame

RPM: 1472 /min

RPM: 1408 /min

RPM: 290 /min

(no units): 6.0

Torque: 100.0 Nm

Temperature: 36.0°C

T.B. Angle: 25.6°

Bin. Bits: 1010 0 0

=========================================================

Może to wina sterownika ?

W Tym wypadku wizyta u Bartka powinna wszystko załatwić. I raczej to nie będzie tylko wymiana oleju. Miałem takie same objawy i niestety sprzęgło do naprawy i troszkę innych. Trzymam kciuki oby tylko to:)

---------- Post dopisany at 20:38 ---------- Poprzedni post napisany at 20:30 ----------

Sterownik do regeneracji. Nie ma tragedii. Tylko naprawiaj u Bartka

Ja mam podobny problem. Przy ruszaniu czasami lekko poszarpuje ale większym kłopotem są skoki obrotów. Dzieje się to tylko na rozgrzanym silniku gdy staram się jechać z lekko wciśniętym gazem, poszarpywanie jest odczuwalne tylko w zakresie 1600-2000 obr i skoki obrotów są o około 150. Prędkość nie ma tu znaczenia gdy przerzucę na tiptronic jadąc tą samą prędkościa ale utrzymując obroty na poziomie 2000 lub wyżej efekt ten nie występuje. Wymiana oleju w skrzyni nic nie zmieniła.

Na zimnym nie szarpie, ale jak tylkp trochę się rozgrzeje to już zaczyna szarpać i tak jak pisze kolega wyzej na lekko wcisnietym gazie występują skoki obrotów.

Miałem tak samo i niestety jak pisałem wyżej łancuch i sprzęgło :(