Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szarpanie przy ruszaniu , wachania obrotow - PROBLEM ROZWIAZANY

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam posiadam B6 2003r ,skrzynia tip-tronik, przebieg 150000.

Gdy ruszam z miejsca to czuje szarpania, dopiero jak auto wejdzie na wyzsze biegi to jest w miare normalnie.

Ale jest tez taki problem, ze gdy jade np.80km/h i chce utrzymywac taka stala predkosc to mimo wszystko co pare sekund obroty potrafia mi podskakiwac o ok 200, nawet jak ustawie sobie tempomat to i tak falowania wystepuja.

Dopiero przy wyzszych predkosciach ponad 100km/h wszystko dziala poprawnie.

Czy to moze wskazywac na uszkodzona skrzynie ?

Opublikowano

Chyba masz kolego skrzynie multitronic skoro naped na przod to raczej na bank multitronic.

Opublikowano
  • Autor

Ale z wydruku z ASO wychodzi na to ze mam Tiptronic.

Moze ktorys z kolegow podpowiedziec jak to sprawdzic ?

Opublikowano

Chyba masz multitronic ,mialem dokladnie te same objawy pomogla wymiana oleju w skrzyni

Opublikowano
  • Autor

Oznaczenie mojej skrzyni to GJA, moze ktos pomoc rozszyfrowac ?

---------- Post dopisany at 07:56 ---------- Poprzedni post napisany at 07:41 ----------

Dzwoilem do ASO, rzeczywiscie koledzy macie jak najbardziej racje moja skrzynia to multi tronic.

Musze sprobowac wymiany oleju moze to pomoze.Znacie moze jakies osoby z poznania ktore potrafia sie tym zajac jak najlepiej ?

Opublikowano

watpie aby wymiana oleju pomogla :( ja mialem wrecz identyczne objawy, bez naprawy sie nie obeszlo. Kolego poczytaj

http://a4-klub.pl/uklad-napedowy-12/all-b6-and-b7-multitronic-encyklopedia-80905/

http://a4-klub.pl/uklad-napedowy-12/all-b6-b7-diagnostyka-skrzyni-multitronic-126187/

takich problemow jak Twoj znajdziesz na peczki, i w wiekszosci przypadkow skrzynia szla na operacje :)

P.S. jestes z Poznania wiec sie nie martw do Wrzesni masz blisko, najlepiej z kontaktowac sie z Bartkiem.

Opublikowano
  • Autor

Dzieki za informacje, skontaktuje sie z Bartkiem.

Moze mi tylko jeszcze ktos powiedzec dlaczego weddlug ks.serw. u mnie oznaczenie skrzyni jest "0G7" co wedlug serwisu wskazuje na tiptronic, mimo ze u mnie jest multitronic , ale w ks.serw pisze tez oznaczenie skrzyni "GJA" czy w serwisie nie ma oznaczenia multitronic ?

Jak dzwonilem do serwisu i podalem im VIN to powiedzieli ze napewno mam multitronic.

Opublikowano

Moze ksiazka nie jest od tego auta ....?

Opublikowano

Wymien najpierw olej, to że warsztaty kasują odrazu za naprawe jest normalne w tym kraju:thumbdown:

Opublikowano
  • Autor

Log z VCDSa:

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

Address 02: Auto Trans Labels: 01J-927-156.lbl

Control Module Part Number: 8E0 910 155 C HW: 01J 927 156 HH

Component and/or Version: V30 01J 1.9l PD RdW 3120

Software Coding: 0000001

Work Shop Code: WSC 63351 000 00000

VCID: 254AF3CAD3BB1034

1 Fault Found

18201 - Transmission Output Speed Sensor 2 (G196): No Signal

P1793 - 000 - -

Freeze Frame

RPM: 1472 /min

RPM: 1408 /min

RPM: 290 /min

(no units): 6.0

Torque: 100.0 Nm

Temperature: 36.0°C

T.B. Angle: 25.6°

Bin. Bits: 1010 0 0

=========================================================

Może to wina sterownika ?

Opublikowano

W Tym wypadku wizyta u Bartka powinna wszystko załatwić. I raczej to nie będzie tylko wymiana oleju. Miałem takie same objawy i niestety sprzęgło do naprawy i troszkę innych. Trzymam kciuki oby tylko to:)

---------- Post dopisany at 20:38 ---------- Poprzedni post napisany at 20:30 ----------

Sterownik do regeneracji. Nie ma tragedii. Tylko naprawiaj u Bartka

Opublikowano
  • Autor

Sterownik do naprawy, ale podobno nie to jest przyczyną szarpań.

Opublikowano

Pierw trzeba usunąć awarie sterownika, a za szarpania odpowiada łańcuch i tarczki w sprzęgle.

Opublikowano

za szarpanie moze rownie dobrze odpowiadac uszkodzony sterownik.

Szarpie tylko na rozgrzanym czy na zimnym tez?

Opublikowano

Ja mam podobny problem. Przy ruszaniu czasami lekko poszarpuje ale większym kłopotem są skoki obrotów. Dzieje się to tylko na rozgrzanym silniku gdy staram się jechać z lekko wciśniętym gazem, poszarpywanie jest odczuwalne tylko w zakresie 1600-2000 obr i skoki obrotów są o około 150. Prędkość nie ma tu znaczenia gdy przerzucę na tiptronic jadąc tą samą prędkościa ale utrzymując obroty na poziomie 2000 lub wyżej efekt ten nie występuje. Wymiana oleju w skrzyni nic nie zmieniła.

Opublikowano
  • Autor

Na zimnym nie szarpie, ale jak tylkp trochę się rozgrzeje to już zaczyna szarpać i tak jak pisze kolega wyzej na lekko wcisnietym gazie występują skoki obrotów.

Opublikowano
Na zimnym nie szarpie, ale jak tylkp trochę się rozgrzeje to już zaczyna szarpać i tak jak pisze kolega wyzej na lekko wcisnietym gazie występują skoki obrotów.

Miałem tak samo i niestety jak pisałem wyżej łancuch i sprzęgło :(

Opublikowano

Jakie koszty?

Opublikowano
  • Autor

Dziwi mnie fakt że niektórzy piszą że przy takich samych objawach wystarczyła wymiana oleju.więc może u mnie wystarczy naprawic sterownik i wymienić olej i też będzie dobrze.wiadomo że mechanicy chcieli by wymienić jak najwiecej rzeczy bo to dla nich zarobek.za tydzień jestem umówiony z bartkiem i mam nadzieje że zostanę uczciwie potraktowany

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.